RENAULT

Jedan od retkih proizvodjaca koji moze da stane na crtu F*****i-u. Mene raduje shto nije monotono nedeljom posle 14:00 dok gledam GP. Bilo ko da se "lema", nebitno samo da se neshto deshava. :D :D :D

CIAO! 8)
 
"Vozim R5 GTL 1.4 vec 2 godine i mogu da kazem da ne vidim nikoga na putu... dostize punih 180km/h"
Ide 180 ali ako ga avion povuche.
 
Candyman:
Jedan od retkih proizvodjaca koji moze da stane na crtu F*****i-u. Mene raduje shto nije monotono nedeljom posle 14:00 dok gledam GP. Bilo ko da se "lema", nebitno samo da se neshto deshava. :D :D :D

CIAO! 8)
Vidis to i ja kazem, nikad nisam navijao za nekoga, nekad malo za slabije vozace ako se nekim cudom proguraju u prve redove.
A sada kako vidim malo su "vodecim" pomuceni racuni, pa je GP uglavnom zanimljiv.
 
EONMIND:
Vozim R5 GTL 1.4 vec 2 godine i mogu da kazem da ne vidim nikoga na putu... dostize punih 180km/h ali je malo nestabilan pri toj brzini (cudo jedno).
Ne pamtim kada sam zamenio neki deo, sve odlicno funkcionise samo troooossssiii... neverovatnih 5 litara na otvorenom putu i neverovatnih 20 litara po gradu... Sve u svemu super autic necu ga menjati jos neko vreme a kada dodje do toga verovatno cu uzeti R5 GT Turbo mada ih kod nas nema mnogo... Ako neko nadje neki Turbo u dobrom stanju neka javi...
buduci kolega... proveri membrane u karburatoru, bio sam u slicnoj situaciji sa sestrinim 1.1 campusom, isto 20 l, i nije bas najbolje isao, posle zamenjene membrane 6-7 l, ali ide odlicno
bila su jedno 3 gtt-a na prodaju tokom godine, dva u bg i jedan u ubu uvek oko 2500E ...
ako vec trazis gtt gledaj fazu 2 da kupis, posle 89-te, malo su spojleri drugaciji (lepsi?) i imaju 120 ks... i bolje je reseno jos par stvari
 
Pozdrav,

Ima li neko iskustava sa Reno Meganom, dTi ili dCi varijantama?

Prijatelj vozi 1.9dTi Sport model (1999), i u zadnje vreme je auto pocheo da gubi snagu na >2500 rpm, odnosno broj obrtaja raste, ali brzina/ubrzanje veoma slabo, turbo radi, ali auto dobije "boost" samo izmedju 2000-2500 obrtaja. Uz sve to, turbina je pochela da proizvodi prilichno glasni "zvizhduk", koji se jasno chuje.
Na nekim stranim forumima sam iskopao informaciju da je na dTi/dCi modelima ovakav rad motora posledica zatvorenosti EGR ventila, koji je Renou velika boljka, i da ako se ne chisti redovno (ili promeni, shto je opet >500 evra) mozhe da uzrokuje potpuni krah turbine, shto bi koshtalo koliko i celi auto :(
Na zhalost, niko nije mogao da da neke poblizhe informacije, jer Reno izgleda ne priznaje da je EGR ventil "urodjeni" problem na ovim dizel motorima.

Unapred zahvalan svakom ko ima bilo kakvu informaciju o ovom problemu.
 
Lord British:
Pozdrav,

Ima li neko iskustava sa Reno Meganom, dTi ili dCi varijantama?

Prijatelj vozi 1.9dTi Sport model (1999), i u zadnje vreme je auto pocheo da gubi snagu na >2500 rpm, odnosno broj obrtaja raste, ali brzina/ubrzanje veoma slabo, turbo radi, ali auto dobije "boost" samo izmedju 2000-2500 obrtaja. Uz sve to, turbina je pochela da proizvodi prilichno glasni "zvizhduk", koji se jasno chuje.
Na nekim stranim forumima sam iskopao informaciju da je na dTi/dCi modelima ovakav rad motora posledica zatvorenosti EGR ventila, koji je Renou velika boljka, i da ako se ne chisti redovno (ili promeni, shto je opet >500 evra) mozhe da uzrokuje potpuni krah turbine, shto bi koshtalo koliko i celi auto :(
Na zhalost, niko nije mogao da da neke poblizhe informacije, jer Reno izgleda ne priznaje da je EGR ventil "urodjeni" problem na ovim dizel motorima.

Unapred zahvalan svakom ko ima bilo kakvu informaciju o ovom problemu.


I ja sam imao problem sa tim cudovistem kada sam dosao u Ameriku, samo na Nisanu. To je jedna glupost koja vraca deo izduvnih gasova na ponovno sagorevanje da bi se dobili sto cistiji izduvni gasovi, a posto su direktno sa izduvne grane, preko sebe pretura dosta cadji pa oce da zaglavjuje. Inace ga pokrece vakum koji najverovatnije ide sa usisne glave preko ventila na izduvnoj, pa senzor EGR, pa usisna. Neznam da li pali lampicu "check engin" ili kako vec, ali bilo bi logicno. Jedino resenje je redovno ciscenje koje moze i sam da radi ako ima nesto znanja i dosta zivaca. Razlog za zapusenje moze da bude i ostra i gradska voznja sa naglim ubrzanjima i kocenjima , kada dobar deo smese ne sagori i ostaje u izduvu u vidu cadji. Zivci ili turbina, odluka je na vama. :lol: Ako neko nesto vise zna o ovome, i ja bi voleo da cujem(procitam). :roll:
 

EGR (Exhaust Gas Recirculation) je ventil koji miksuje svežu smešu i nesagorele izduvne gasove u cilju ispuštanja što čistijih gasova iz izduvnog sistema. Pošteno govoreći, sistem je prilično nedorađen i kvarovi se manifestuju višestruko. Mehanički (čađ i smole), ali još više elektronski otkazivanjem rada senzora ili u CPU. U dobrom servisu sa pravom dijagnostikom kvar se registruje lako i opravke nisu skupe.
 
Danas sam pogledao Haynes Service & Repair manual za Megan (knjizhurda od 500 strana), ali nema ni pomena o EGR-u niti gde ga uopshte naci u motoru (a i mene ovo sve vishe interesuje, jer i sam vozim Renoov turbo dizel).
Prava katastrofa je nastala kada sam pogledao forum "problemi vlasnika" na cenjenom Parker's Car Guide sajtu - pa 80% svih problema je sa Renoom (Laguna i Megan) i vecina vezanih bash za EGR u kombinaciji sa turbinom (kog interesuje chime se pate Englezi sa Renoom neka overi http://www.parkers.co.uk/advice/ ) Neko je tamo pomenuo da se EGR dobro chisti benzinom, ali dzhaba kad nemam pojma ni gde je :?
Morace ipak na servis, makar preventivni, oba automobila.

Puno hvala svima na odgovorima!
 
Lord British:
Danas sam pogledao Haynes Service & Repair manual za Megan (knjizhurda od 500 strana), ali nema ni pomena o EGR-u niti gde ga uopshte naci u motoru (a i mene ovo sve vishe interesuje, jer i sam vozim Renoov turbo dizel).
Prava katastrofa je nastala kada sam pogledao forum "problemi vlasnika" na cenjenom Parker's Car Guide sajtu - pa 80% svih problema je sa Renoom (Laguna i Megan) i vecina vezanih bash za EGR u kombinaciji sa turbinom (kog interesuje chime se pate Englezi sa Renoom neka overi http://www.parkers.co.uk/advice/ ) Neko je tamo pomenuo da se EGR dobro chisti benzinom, ali dzhaba kad nemam pojma ni gde je :?
Morace ipak na servis, makar preventivni, oba automobila.

Puno hvala svima na odgovorima!
Baš zato sam ti priložio šemu EGR sistema pa se zanimaj... :lol:
 
Lord British:
Danas sam pogledao Haynes Service & Repair manual za Megan (knjizhurda od 500 strana), ali nema ni pomena o EGR-u niti gde ga uopshte naci u motoru (a i mene ovo sve vishe interesuje, jer i sam vozim Renoov turbo dizel).
Prava katastrofa je nastala kada sam pogledao forum "problemi vlasnika" na cenjenom Parker's Car Guide sajtu - pa 80% svih problema je sa Renoom (Laguna i Megan) i vecina vezanih bash za EGR u kombinaciji sa turbinom (kog interesuje chime se pate Englezi sa Renoom neka overi http://www.parkers.co.uk/advice/ ) Neko je tamo pomenuo da se EGR dobro chisti benzinom, ali dzhaba kad nemam pojma ni gde je :?
Morace ipak na servis, makar preventivni, oba automobila.

Puno hvala svima na odgovorima!

Pokusaj da pratis cevi(ili cev)koja spaja usisnu sa izduvnom granom, neznam za dizela ali predpostavljam da bi trebao da bude negde ispod usisne grane i oblikom podseca na klasicnu , mehanicku benzinsku pumpu (bar kod mene).
 
ako gledaš samo iz ugla vozača ovo je krajnje suvišan deo motora ...
teorijski je sve ok , deo izduvnih gasova se vraća na ponovno sagorevanje ... zbog poznatih EURO normi ...
međutim kako se u tome osim gasova nalazi i dosta čeđi vrlo često pogotovo sa našim gorivom dolazi do zaglavljivanja ventila i stvaranja naslaga u usisnoj grani ...
rešenje je vrlo jednostavno i sastoji se u postavljanju limene zaptivke ispod samog ventila .
 
vd:
ako gledaš samo iz ugla vozača ovo je krajnje suvišan deo motora ...
teorijski je sve ok , deo izduvnih gasova se vraća na ponovno sagorevanje ... zbog poznatih EURO normi ...
međutim kako se u tome osim gasova nalazi i dosta čeđi vrlo često pogotovo sa našim gorivom dolazi do zaglavljivanja ventila i stvaranja naslaga u usisnoj grani ...
rešenje je vrlo jednostavno i sastoji se u postavljanju limene zaptivke ispod samog ventila .
Inženjerski naivno pitam, šta će ta limena zaptivka bitno da promeni, osim što će isto tako da zaćađavi...? :roll:
 
Espanol:
vd:
ako gledaš samo iz ugla vozača ovo je krajnje suvišan deo motora ...
teorijski je sve ok , deo izduvnih gasova se vraća na ponovno sagorevanje ... zbog poznatih EURO normi ...
međutim kako se u tome osim gasova nalazi i dosta čeđi vrlo često pogotovo sa našim gorivom dolazi do zaglavljivanja ventila i stvaranja naslaga u usisnoj grani ...
rešenje je vrlo jednostavno i sastoji se u postavljanju limene zaptivke ispod samog ventila .
Inženjerski naivno pitam, šta će ta limena zaptivka bitno da promeni, osim što će isto tako da zaćađavi...? :roll:
iz prakse naivno odgovaram ...
dakle moj primer MB 220 D 1997 ...
posle prvih godinu dana vožnje i pređenih 30000 km otvori na usisnoj grani su imali sloj čađi debeo 3 mm ...
nakon toga je sve očišćeno , skinut EGR i napravljena metalna pločica koja je stavljena između samog ventila i izduvne grane ...
ceo postupak je vrlo jednostavan i zahteva minimum znanja , alata i vremena ...
sada je na satu 182 000 km i sve funkcioniše bez problema ... to jest bez čađi ...
pozdrav za Španca , mislim da je uzrok nesporazuma jezičke prirode .
:wink: :wink:
 
Ima li neko iskustva sa Renom Lagunom 2?

Konkretno, bacio sam oko na varijantu sa 1.9 dci motorom. Kakav je kao polovnjak, na sta obratiti paznju, i kakve su sanse da kilometraza ne bude autenticna? Nemam problema ako pise 120 k, ako je 120k, ali nebi voleo da platim kao da je 60k a da je 260 :-)

Inace, u ponudi su najcesce modeli 2002 godiste, upravo sa 1,9 dci motorom u dve varijante - 110 konja - pet brzina i 120 konja - sest brzina. Ovakav primerak sa nesto preko 100k kilometara se moze naci na placevima za 11500 sa klimom, elektro paketom, i jos prilicno opreme. Racunam da se moze proci i bolje ako se kupuje za kesh i ako se dovozi za konkretnog kupca. Takodje, razmisljam radije o karavanu nego o limuzini, nekako mi je lepsi.
Any ideas? :-)
 
Svaka čast!
Mogla bi se organizovati dugoprugaška kladionica. Naime, po istim pravilima kao ova naša, samo tipovati konačni plasman u sledećoj sezoni, kako za vozače, tako i timove. Neka bude otvorena recimo 30 dana (ne sad, već pred sezonu) i onda je zaključati, šta li već, neka Espanol to osmisli sa svojim alatkama... I neka čeka tako u nekom budžaku 8 meseci pa da nagradimo najboljeg.
Samo ideja, mislim da ne bi bilo loše. Šta kažete?
 
Ej,favoriti su jedno,a prognoze drugo.
Sta meni vredi da tipujem na M.Schumachera svo vreme ako on prosto ne moze do prvog mesta ili da se razmahnem sledece godine sa Massom kako ce stalno osvajati visoke pozicije.
Pustite favorite,nego individualna procena bez stalnog mesanja favorita.
A ja bi tako voleo da Christian Klien osvoji titulu sledece godine......eto mog novog favorita....
 

Back
Top