bubrezi ili?

Vopi

Početnik
Poruka
45
naime, moju mamu od jutros bole bubrezi ili predeo oko njih(nije sigurna). ja sam imao slicne simptome kao ona kada nisam unosio dovoljno tecnosti,ali onda se napijem vode i za 15-ak min prodje.ceo dan se kjuka vodom ali ne pomaze. boli je kad dise duboko i kad se uopste savija. ima 45 god,pusi zaadnji 25, inace je uglavnom zdrava. ima li neko ideju sta bi to moglo da bude i sta treba da uradi?
 
A sta ti mislis - sta bi trebalo da uradi?! Pa verovatno da se javi na pregled, za Boga miloga! Uopste ne moraju da budu u pitanju bubrezi, ali i da jesu - sta cekate?! Da joj krene neki kamencic ili pesak pa da dobije kolike da ne moze od bolova na noge - i valjda cete onda otici do lekara na pregled! Ljudi, ja vas stvarno najiskrenije ne razumem ponekad...
 
WithdrawnWater:
A sta ti mislis - sta bi trebalo da uradi?! Pa verovatno da se javi na pregled, za Boga miloga! Uopste ne moraju da budu u pitanju bubrezi, ali i da jesu - sta cekate?! Da joj krene neki kamencic ili pesak pa da dobije kolike da ne moze od bolova na noge - i valjda cete onda otici do lekara na pregled! Ljudi, ja vas stvarno najiskrenije ne razumem ponekad...
Pa kako nas ne razumete.
Plasimo se.
I onda pitamo i nadamo se da ce neko da nam kaze da je to neka glupost i da je on isto imao i proslo onako.
I tako malo izgubis vreme, malo ovde viknete i mi onda odemo.
Glupo, ali ljudski.
 
Petka:
Pa kako nas ne razumete.
Plasimo se.
I onda pitamo i nadamo se da ce neko da nam kaze da je to neka glupost i da je on isto imao i proslo onako.
I tako malo izgubis vreme, malo ovde viknete i mi onda odemo.
Glupo, ali ljudski.

Petka ,( ukoliko ovo sto si napisala nije ironicno), uz najbolje namere - niko ovde ( i strucan ) ne moze nekom da kaze da mu nije nista. Jednostavno - to nije moguce ..Nemoguce je lecenje preko neta, davanje prognoza i sl. a narocito kada forumas daje sture, nepotpune, nestrucne podatke vezane za tegobe, bolest !!!!
Kad bi to bilo moguce - gde bi nam bio kraj !
Moguce je dati neki savet, predlog, ponekad i konkretan odgovor na pitanje - ali kada je pitanje konkretno - u medicinskom smislu, ako tako mogu da kazem.

Briga o vasem zdravlju treba da vam je na prvom mestu i to treba shvatiti najozbiljnije.

Pozdrav
 
Svima:

stvarno se izvinjavam sto ponekad izgubim zivce pa 'viknem', kako kaze Petka gore, ali zaista - i ja sam zivo bice od krvi i mesa: pored svih upozorenja, molbi, preklinjanja, postavljanja pocetne teme na forumu "PAZI OVAMO!" i uputstava kako se postavlja pitanje, svako malo neko se nadje bas vickast da priupita nesto tipa 'ziga me ispod rebarnog luka...boli me bubreg (?!?! a otkud znate, molicu lepo da je bas bubreg).....seva me u laktu kad se cesem.....sta da radim?'
I ja onda na svaku desetu ili sto desetu takvu poruku zaista izgubim zivce pa viknem - aman bre, id'te kod lekara da vas pregleda ili ako ste vec sasavi da necete, bar dajte potpune podatke sa kojima se nesto moze, i uz koje bi se mogle doneti bar validne pretpostavke ako nista drugo......
Pa stvarno, morate i vi nas da razumete. Ali kao sto rece koleginica gore, ovo je -stalno ponavljam - virtuelni prostor i nije zamena za lekarsku ordinaciju. Ljudi, idite kod lekara, vase zdravlje mora vam biti najvaznja stvar na svetu!
 
Pozdravljam poslednju recenicu proslog posta. Priznajem da nekad treba vremena da shvatimo da je zdravlje vaznije od mnogo cega sto stavimo na prvo mesto.

Na drugim temama objasnjavala sam neke od tegoba pa se necu ponavljati. Jedna od njih je i redovna pojava kristala u urinu koje otkrijem svaki put kad krene i urinarna infekcija (trenutno Enterococcus). Odradila sam i UZ bubrega i besike. Pri pregledu uoceno je da l. bubreg ima pesak. Terapija - dosta tecnosti, odgovarajuceg caja i pi-pi u toaletu sto cesce.

Veliko hvala i bravo - lekaru opste prakse (R.B) i doktoru koji je obavio UZ (R.G) jer im je strucnost podjednako vazna i kvalitetna kao i odnos prema pacijentu - osobi. Narocito se to istice kod primarijusa R.G. koji ce nazalost, najverovatnije, uskoro u penziju. Nadam se da cemo, pored svih promena koje se desavaju u drustvu, sto cesce sretati tako kvalitetne ljude i lekare kao one koje pomenuh inicijalima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top