Hrana za bebe?

Imam devojcicu od nepunih 8 meseci.Za dorucak jede cokolino oko 9h,za rucak kuvani krompir,sangarepu i piletinu oko pola 2 a za veceru pije bebilak2 oko pola 8,izmedju obroka siki ili pije sokic.nocu se budi nekad 1 a nekad 4 puta pa neznam jel gladna i sta da joj uvedem da bi spavala duze i bolje.
 
Po svim knjigama kazu da su nocna budjenja u tom uzrastu samo ili losa navika, ili povezane sa nicanjem zubica, ili zbog prejakih dnevnih utisaka... Moje iskustvo: dokle god je sisala moja cerka se budila nocu. Kako sam prestala da je dojim (sa godinu dana njene starosti), nocu sam joj samo nudila vodu - koju ona nije htela, i umirivala je da ponovo zaspi. Za samo nekoliko dana potpuno je prestalaa da se budi. Nemoj nikako nocu da joj dajes sokove, pa kazu cak ne ni mleko (zbog zuba, i zbog stvaranja navike).
jaca hrana uvece? Postojala je Hipp kasica Good night ali sa njom ili bez nje nama su budjenja bila ista.
 
Mi smo poceli da ruckamo sa nepunih 5 meseci.Poceli smo sa kuvanom jabukom pa posle polako smo uvodili sargarepu,krompir,prokelj...itd.Evo jedano brzo jelo koje moja masa obozava: 1 manji krompir, pola sargarepe .malo prokelj i malo beline.Sve to ocistiti iseckati i staviti da se kuva.Kad se skuva sve to ispasirati i razrediti sa domacom supom(ne da bude jako retko)i dati bebi da porucka koliko moze. nemoj je terati ako nece.PRIJATNO
 
Sin mi 05.marta puni godinu dana ali u tom uzrastu a i sad njegov dan je sadrzi 3 glavna obroka i dve uzine. Dorucak: neki od linovih proizvoda ili pak popara sa sirom, palenta sa sirom, griz itd. Rucak: osrednje parce crvenog mesa (u pocetku je bila piletina) i vise vrsta povrca: sargarepa, brokuli,krompir, tikvice, crni luk, persun. Sve to lepo skuvano i izblendano.Uz to mu dajem i jogurt. Dve kasikice toga, jedna jogurta. Po nekad u to sipam par mrvica hleba. Vecera: mleveni keks i mleko, ili od viska vode gde se kuvao rucak sipam malo fide ili pirinca i to dajem za veceru, neki put hippovu kasicu za laku noc. Uzine su posle dorucka i posle rucka: pola banane sa mlekom, suve kajsije i jabuka (skuvane), jabuka i banana, neka gotova hippova vocna kasica (ako nemam vremena da spremam), miks kruske, jabuke i sargarepe. Znaci razne kombinacije, sta vam padne na pamet. Mleko je prestao da pije negde oko 7-og meseca NACISTO- ali ga koristim u kasicama. Sokove izbegavam, cajeve ne voli nikakve , ali zato VOLI VODU. Voli vodu u svim prilikama. Pre jela, posle jela , pre spavanja, posle spavanja, nocu se budi da pije vodu .... Na kraju sam na svoje insistiranje otisla da mu proverim glukozu i jos neke parametre,koji su ispali dobri. Nisam mogla da se smirim dok to nisam uradila, iako su mi svi pocev od lekara pa do ostalih rekli neka ga neka pije vodu koliko hoce. Medjutim nisam mogla da gledam vise kako je pije pogotovu nocu. Sad sam mirna. Rezultati su dobri i kad god kaze buuuuu, buuuuuu( sto u prevodu znaci voda) ja mu dam ali sam sad mirna. Ako je ovo nekom pomoglo ili dalo ideju super.
 
Cao mame. Jedno pitanje evo vec dve veceri masa se u polu snu digne iz krevetica i place,kad je uzmem u ruke u momentu zaspi i posle pola sata opet se digne i place.Tako radi dok nelegnmo zajedno,kad je ponudim da siki odbija kao da nije gladna.Jesu li u pitanju zubici ili nesto drugo.
 
Neznam sta da ti kazem, moje dete se takodje budi ponekad i po nekoliko puta u toku noci. Od nepunih mesec dana je poceo da spava celu noc i tako do petog, a onda je poceo da se budi (tako je bilo i sa prvim detetom).Sada ima jos neki dan punih osam. Ponekad ga samo spustim u krevetac i on nastavi da spava, ponekad mu dam cuku, a ponekad ne prestaje da place dok mu ne dam da sisa. Kazu da dete pamti kako je zaspalo, pa kada se probudi u toku noci i ne zatekne isto "stanje" pocinje da place. Mozda je to i tacno, jer je Luka do petog meseca znao sam da zaspi a onda su poceli da ga uspavljuju moj muz i svekrva i sada nema sanse sam da zaspi, uvek zaspi s cukom ili na siki. Inace nema veze koliko je preko dana spavao ili koliko je jeo, sve smo isprobali i nista:cry:
Mozda i ti treba da pokusas da je odmah spustis u krevetac a ne da je uzimas u ruke, pa u narucju da ti zaspi, mozda kod vas to uspe. Sutra kupujem onu knjigu od kreativnog centra "naucite dete da spava", kada je procitam, reci cu vam gde gresimo:)
 
mame imam jedno pitanje.Masa ima 8 meseci imamo jedan zubic koji je izbio skoro a ispod nosica ima neko crvenilo kao ekcem pa neznam jel to ima veze sa izbijanjem zubica ili je nesto drugo upitanju.Pije kravlje mleko razlazeno po preporuci pedijatra i jede sve nebira.
 
Nema nikakve veze sa zubicem, 99%
Pretpostavljam da ima veze sa ishranom. Raspitaj se kod jos nekog pedijatra, da li je pametno da tako mala beba pije kravlje mleko. Formule su ipak prilagodjene. Moje misljenje:oops::oops::oops:, mozda gresim......
 
Moj sin je sa 6 meseci odbio adaptirano mleko,pa smo morali da predjemo na kravlje,nisam mu davala razblazeno,prvo je pio sa 1,6ml.masti,tri dana,zatim 2,8 nedelju dana i od tada pije 3,2 +AD,popije mi po litru mleka dnevno,i bas lepo napreduje.Ne propagiram kravlje mleko,dojenje i formula jesu najbolji do godine dana,ali kad dete nece adaptirano,kravlje je spas.Inace krvna slika mu je sve vreme odlicna,ali ja mu obavezno svaki dan dajem da gricka Juvitana keksice obogacene gvozdjem,za svaki slucaj,i naravno davala sam zumance,ali ne svaki dan.Sada vec jede cela jaja u vidu kajgane.
 
Drage mame,
molim vas za savjet...koje je najbolje vrijeme za uključiti dohranu i kad se može početi s kašicama? Naš maleni ima sa 5 mjeseci i supruga je vrlo skeptična, zapravo strah ju je da dijete ne dobije neku alergijsku reakciju...
 
Ovo I mene zanima. Vidim na ovim hranama pocinje od 4. meseca. Meni mama kaze da je ona meni isto pocela negde u tom periodu sa dohranom. Kada ste vi pocele to da dajete deci? Mislimm na ove kupovne kasice, hranum ne znam kako da nazovem,, vidim podeljene su na od 4-6, pa od 6-8 itd.

- - - - - - - - - -

Malo me strah posto imam dete za koje imam utisak da bi prozdralo masnu ponjavu ako joj dam, pa bi posle povracala do prekosutra.
 
Svim dojenim bebama ne savetuje se cvrsta hrana pre 6-og meseca. Bebe koje su na dohrani polako krecu sa kasicama posle 4-og meseca. A najbolje je praviti sveze home made kasice. Ove kupovne su za ne daj Boze,kada se ode u goste,dugu setnju itd. u vreme obroka. Kasica se uvek uvodi prepodne zbog mogucih alergijskih reakcija,a svaki ukus se uvodi 3 dana zaredom,pa se tek tada prelazi na sledeci ukus. Beba u pocetku pojede tek par kasikica,oa ako koristite kupovne kasice,sve sto jednom otvorite i beba ne pojede mozete da bacite.
 
Moj sin je krenuo sa 4,5 jer je bio gladan. Najpre Baby King pirincana, pa kukuruzna. Obe sa vodom. Na kukuruznu je imqo reakciju. Dala sam mu odmah koliko god hoce kao obrok. Zatim banana, kuvana jabuka, krompir sargarepa kuvana suva sljiva, jagnjetina, piletina, brokoli, karfiol. Po tri dana za redom novo u prepodnevnim casovima pa novi ukus...
Sisao je do 7 meseca pa smo presli na adaptirano mleko.
.
 
Poslednja izmena:
Drage mame,
molim vas za savjet...koje je najbolje vrijeme za uključiti dohranu i kad se može početi s kašicama? Naš maleni ima sa 5 mjeseci i supruga je vrlo skeptična, zapravo strah ju je da dijte ne dobije neku alergijsku reakciju...

Posavetujte se sa pedijatrom. Ako dete napreduje kako treba nema potrebe do 6 meseci. A onda jedno po jedno i u prepodnevnim casovima kako bi ste mogli da reagujete.
 
Svim dojenim bebama ne savetuje se cvrsta hrana pre 6-og meseca. Bebe koje su na dohrani polako krecu sa kasicama posle 4-og meseca. A najbolje je praviti sveze home made kasice. Ove kupovne su za ne daj Boze,kada se ode u goste,dugu setnju itd. u vreme obroka. Kasica se uvek uvodi prepodne zbog mogucih alergijskih reakcija,a svaki ukus se uvodi 3 dana zaredom,pa se tek tada prelazi na sledeci ukus. Beba u pocetku pojede tek par kasikica,oa ako koristite kupovne kasice,sve sto jednom otvorite i beba ne pojede mozete da bacite.

Pa ja moju dojim, al posto imam malo mleka, na dohrani je u sustini. Hvala. Imas li neki dobar sajt sa receptima pri ruci?

- - - - - - - - - -

Ah da, kad ste pocele vodu da Im dajete?
 
Pa ja moju dojim, al posto imam malo mleka, na dohrani je u sustini. Hvala. Imas li neki dobar sajt sa receptima pri ruci?

- - - - - - - - - -

Ah da, kad ste pocele vodu da Im dajete?

Latisa, meni je puno pomogao Dnevnik bebe Marte.
Doslovno sam se drzala svakom recepta dok nisam pohvatala kako i sta treba.
Ako si u prilici da ga narucis, super je knjizica
Imas ih i na fb
 
Iskreno latisa ja sam se nekako vodila svojim instinktom kuvanja. A puno su mi pomogle ovde zene sa malim bebama. Razmenjivale smo recepte svakidasnje. Steta sto je ta tema spojena sa Savetima za bebe. Ali tamo ako imad strpljenja mozes da nadjes sve sto smo pisale 2008 godine sa full receptima mesec po nesec.
 
starija iskljucivo dojena, pocela sa kasama sa 4 i po meseca(vristala je i jela svaki sekund neke dve nedelje i bila gladna,dok ja nisam provalila sta joj je)..poceli sa pirincanom kasom...milupinom...posle sargarepa,krompir...itd

mladja na adaptiranom mleku pocela sa kasama sa punih 5 meseci...redosled isti kao sa starijom,samo ona nije bila nikad jesna kao starija

sama sam kuvala i kombinovala
vrlo brzo sam pocela da vadim nas rucak za bebu, pre nego sto zacinim, sa starijokm pogotovo jer je fino jela,mladja me uvek zezala i birala

- - - - - - - - - -

ja sam sve namirnice uvodila malo brze nego sto treba kao
 
Latisa, meni je puno pomogao Dnevnik bebe Marte.
Doslovno sam se drzala svakom recepta dok nisam pohvatala kako i sta treba.
Ako si u prilici da ga narucis, super je knjizica
Imas ih i na fb
Ok, hvala )

- - - - - - - - - -

Iskreno latisa ja sam se nekako vodila svojim instinktom kuvanja. A puno su mi pomogle ovde zene sa malim bebama. Razmenjivale smo recepte svakidasnje. Steta sto je ta tema spojena sa Savetima za bebe. Ali tamo ako imad strpljenja mozes da nadjes sve sto smo pisale 2008 godine sa full receptima mesec po nesec.

Imam ja strpljenja, vremena nemam :)
 

Back
Top