GOLF

  • Začetnik teme Gostarina
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
G

Gostarina

Gost
Dizelasi su po meni bolji za one koji idu na duga putovanja, ali zimi na -20 probaj da upalis golfa 1 pa da te vidim.
 
Gostarina:
Dizelasi su po meni bolji za one koji idu na duga putovanja, ali zimi na -20 probaj da upalis golfa 1 pa da te vidim.

Naravno, Golfovi koje mi u Srbiji vozimo su toliko pred generalnu da je to cudo... a o diznama i pumpama visokog pritiska da i ne govorim....
ZAPAMTI.... Svaki "Dobar" dizel ce upaliti i zimi na - 20. Pod jos jednim uslovom da je u naftu sipan aditiv ili 20 % benzina. I jos da ne zaboravim, generalne opravke sto ste radili u mesarskim radnjama i delovima iz Turske idu na Vasu dusu
.
 
Već dugo imam Golf 2 i nikakvih problema sa paljenjem zimi nisam imala ! Uvek sipam skoro pun rezervoar ( obavezno čim dobijem platu ). Pre sipanja goriva uspem litar petroleja ili aditiv u razmeri koja je navedena na pakovanju , potom dizel do vrha , pa kad se to izmeša "vozi Miško" bar 900 km i ne pitaj koja je temperatura napolju .
Podrazumeva se da su sva četiri grejača OK i da se pre paljenja sačeka gašenje žute lampice , ali ovo valjda svi znaju !
 
ja od kako vozim,vozim dizelase a prednost im je u svakom pogledu usteda na registraciju tj.osiguranje,gorivo...A sto se tice paljenja u zimskom periodu pa i taj golf 1 cak i sa turskim delovima posle generalne ce paliti sigurno ukoliko je dizel ok.pa upravo taj motor je u najvecem broju proizveden ima ga golf,pasat vw kombi,audi,...Pa razmisli jos jednom valja li golf 1 (kad je sve ok).[/i][/b]
 
Nemam problema sa paljenjem zimi sa Golf II dizelom.

Super je auto za nase uslove, nije preosetljiv, svaba je to.A i kad mu nesto rikne, sto se retko desava delovi mu nisu preskupi.
Dodas zimi aditive i picis bez problema.Samo sto kad se dodaje benzin , treba voditi racuna o kolicini, jer benzin razlaze parafin iz nafte , sto opet moze da steti bos pumpi.
 
vilo ja se nebi slozio sa tobom da su djelovi za golfa bas jeftini ja vec 4 godine vozim golfa 2 GTI i skoro mi je crkla pumpa za gorivo obisao sam cio sjever Crne Gore i nidje nijesam mogao da ju nadjem nasao sam je na srot placu u Podgorici polovnu i platio citavih 80 eura pa ti vidi jeli to malo danas ili ne
 
bolidu,sedi u glofa pa kazi. jesi li leteo nekad avionom? pa veoma je slicno. a ako si vozio golfa verovatno si zaboravio da spustis rucnu. ot tog tvog gsi bolje ide i turbo diesel
 
Jahrastafarraj:
Kadet GSI je calibra u malom pakovanju,a pored calibre golf 2 stvarno nema sta da trazi.A koliko konja ima taj "mocni" golf 2 1.8?

kroz italiju sam isao golfom G-60 masina calibra nije mogla ni dim da mi vidi 240 sam je cepao prijatelju a nadji mi calibru koja ce toliko da ide nikad u zivotu.

a sto se tice opel kaddeta GSI 2.0 ccm brzi je od golf 1.8ccm jer sam vozio i jedno i drugo dugo vremena opel je laksi i jaci tako da mora bit brzi.

ali zato G-60 masina u golfa nema premca...
 
razmisljam da kupim golfa3 ili opel omegu ili opel astru od 5 do sedam godina
dajte misljenje koji je od ova tri najbolji pod uslovom da su sva tri dizelasi iste kubikaze
pomozite nemogu da se odlucim
sa postovanjem goran
 
Suza GSI moze,mogu slobodno da kazem,da pocepa golfa. U golfu kad se vozis kao da se vozis u kotarici ali sto se tice nekih drugih stvari suzi brzo trule zadnji polumeseci i uoptse ima losiju limariju od golfa tako da se drzim juga 1600 kome obadvojica mogu da puse auspuh.
 
Malo mjestate pojmove.

1,8 sa 16 ventila je u stvari jaci od GSi-a sa 8 ventila. Ali Kadet ima veci obrtni momenat. Tako da su tu negdje.

Golf G60 dere oba iznad, ali ga Kadet GSi 16V stize (za dlaku...)


Koja kalibra moze oderati G60-ku???
Kalibra Turbo! I to u svim pravcima. Golf joj nije ni do koljena.
 
U izboru izmedju astre i golfa - definitivno golf. Folcvagenovi dizeli su u svima varijantama puno bolji od opelovih.

E sad, omega ima BMW-ov dizelas u 2,5 varijanti. A on je skroz ok. Usput govoreci, kako mozes uporedjivati golfa i astru sa omegom??? Pa to auto je dvije klase iznad ova dva...

I nije mi jasno ono "iste kubikaze" - tu sva 3 razlicitu kubikazu imaju.
(Dobro hajde, ima i astra i omega 2,0 DTI)
 
dali neko zna kako golfu 1/1300 dodati jos nekog konjica :D pod haubu,bio bih zahvalan za bilo koji savet o nadogradnji,odrzavanju,nekoj adresi... :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top