Problem sa windows me

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
N

neledr

Gost
Pa kad vec naidjoh na vasu raspravku da i ja kazem nesto.Licno koristim WinME,i pravi mi p.....rije pa samo tako.Masina mi i nije nesto jaka posebno,ali brate provedem pri startovanju dobrih 10-15 min,da bih sve doveo u red da bi radilo kako treba.Ali,...znate kako se kaze prva ljubav zaborava nema.(mislim kada sam dobio comp ovo je vec bilo na njemu).Razmisljam da predjem na Lin. jer mi ortaci kazu da je strava.
 
neledr:
Pa kad vec naidjoh na vasu raspravku da i ja kazem nesto.Licno koristim WinME,i pravi mi p.....rije pa samo tako.Masina mi i nije nesto jaka posebno,ali brate provedem pri startovanju dobrih 10-15 min,da bih sve doveo u red da bi radilo kako treba.Ali,...znate kako se kaze prva ljubav zaborava nema.(mislim kada sam dobio comp ovo je vec bilo na njemu).Razmisljam da predjem na Lin. jer mi ortaci kazu da je strava.
Ah da zaboravio sam da vas pitam.Nemogu da uradim defragmentaciju diska.Sve pocne OK ali se program negde zaglavi i to je to. Dalje ni makac!Molim pomoc!
 
Ovako... ogradicu se od Windows 95-ice jer je to ipak anticka istorija... Ali jedina gora stvar koju mozes na svoj comp da stavis od Windows XP-a je Windows Me... dakle, menjaj to pod hitno... Za BILO sta drugo... Ako hoces windows, moj savet: Windows 98SE... Ako hoces Linux, za pocetnike najbolja je distribucija Mandrake 9.1 (i ako je generalno jedna od najgorih linux distribucija)... A ako hoces BSD, nabaci FreeBSD ili NetBSD, i zivi lepo do kraja zivota ;)
 
A kako ti je masina radila u pocetku?Mozda ti je vreme za neku reinstalaciju ili ciscenje od raznih gluposti koje su se vremenom nagomilale?A kad krenes u defragmentizaciju,jel ti pokrenut neki program(recimo Norton anti-virus)?
 
Incognito:
Ovako... ogradicu se od Windows 95-ice jer je to ipak anticka istorija... Ali jedina gora stvar koju mozes na svoj comp da stavis od Windows XP-a je Windows Me... dakle, menjaj to pod hitno... Za BILO sta drugo... Ako hoces windows, moj savet: Windows 98SE... Ako hoces Linux, za pocetnike najbolja je distribucija Mandrake 9.1 (i ako je generalno jedna od najgorih linux distribucija)... A ako hoces BSD, nabaci FreeBSD ili NetBSD, i zivi lepo do kraja zivota ;)


Jesi li ti siguran da ce uzivati sa NetBSD-em...:):):)

Pobogu pa ni browser ne dolazi sa njime, sta mislis kako ce podneti ostalo...:)
 
Jačina mašine nema veze u ovom slučaju. I meni je mašina (P-IV, 1.7 Gh, 256 RAM) 'došla' sa WindowsME i posle dva meseca sam komotno mogao da skuvam i popijem kafu dok se sistem podigne.
Onda sam po preporuci prijatelja rešio da probam XP (ovo je verovatno skraćenica od Windows eXPerimental ). Pozajmim prazan hard disk da bi sačuvao 'nešto' muzike u MP3 formatu a kompletno formatizovao svoj disk. Kopiranje pod ME je trajalo skoro dva sata (nekih 20 gB), a vraćanje pod XP nešto manje od 30 minuta. (Naravno sve to na istoj konfiguraciji uz napomenu da je i XP instaliran na particiji sa FAT32 formatom).
Posle nekih dva meseca rada sa XP brisanje velikog broja datoteka iz RecycleBin-a traje taman toliko da se skuva kafa (dok ih sistem pronadje i obriše), ali podizanje sistema i rad programa imaju više nego prihvatljivo vreme. Čak sam, provere radi, instalirao sve velike i zahtevne i (meni) nepotrebne programe do kojih sam došao (CorelDraw, Encarta, AutoCad i sl...)
Da skratim priču ili Win98SE ili XP.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top