FIAT

ok Bustura slažem se sa svime što si napisao ali zamisli da si na trenutak na mestu prosečnog stanovnika ove zemlje .
dakle ne mislim da je golf 2 dizel idealan automobil u svetskim okvirima ali za naše ( prosečne ) prilike je u najmanju ruku odličan .

mane :
sterilan
hladan
bučan
tvrd
skup
itd...

vrline :
mala potrošnja
jednostavno i dostupno održavanje
relativno prostran
lako ga je prodati u bilo kakvom stanju
izdržljiv
otporan na naše puteve i gorivo
itd ...

sa platom od 200 do 300 evra vrlo je lako zažmuriti na njegove mane , zar ne ?
 
Ne znam u cemu je problem sad izmedju svih vas, a ujedno bi bilo dobro da prvo svi procitate sta je drugi napisao pre nego sto krenete da se brecate.
Sto se tice palia nista specijalno sasvim normalan auto,u svojoj klasi nije vrh, a nije ni dno.
Isto je normalno da svako ima omiljenog prizvodjaca i zemlju iz koje dolazi auto pa prema tome normalno je da se meni ne svidja ni Fiat ni VW ni Opel nego Peugeot i zbog toga ga i vozim.Ne vidim gde vodi ova rasprava ti si rekao ovo, a ja ono i isto tako je istina da Espanol preferira zabare i da ih favorizuje i to je sve u redu dok malo ne pretera u tome sa njegovom statistikom koja nije realan pokazatelj prave stvari.Kao ni ostali ucesnici ovog foruma koji preferiraju drugu marku automobila pa zbog toga dodje do prepucavanja.Ono sto hocu da kazem je da niko nije dosao na ovaj forum da bi citao kako mu neko soli pamet i kako je sve to sto on misli bez veze i kako ne valja.
Moram jos da kazem samo jos jednu stvar u vezi Fiata, a to je da auto nije nista kvalitetniji od jednog Pola ili Clia, 206,Corse ili bilo kog auta iz te klase.Meni se cini da je auto cak losiji od tih kola , a evo i zasto.
Prethodne 2 godine sam kupovao kola po Belgiji i prodavao kod nas i sve jedan Fiat koji sam gledao i kupovao nije mogao da se poredi po kvalitetu sa drugim vozilima iz te klase, a isto je i sa Bravo,Brava i Marea.Znaci bez namere da uvredim druge samo kao posmatrac i ucesnik koji se javi kad oseti potrebu za tim jel ste i mog proizvodjaca par puta ocrnili pa se nisam bunio.
I da na kraju zamislite kad bi postojao samo jedan proizvodjac na svetu i imas samo jedan auto koji svi voze pa zar ne bi bilo to bez veze, a ovako imas koliko hoces proizvodjaca pa se pronadji koji ti najvise lezi.
Na kraju moram da pitam Busturu po cemu to francuz tehnicki zaostaje za svabom.
 
@Bustura...ja tvrdim da je Golf najprodaniji auto u Evropi,a posle Honda civik....Samo da znas,da je honda 10-tak godina ranije pocela nego Astra.... :lol:
Inace od ovih novih modela srednje klase....ford Fokus nema premca.....ako se u obzir uzme cena i kvalitet.....
 
Tehnicke inovacije se upotrebljavaju na Francuskim automobilima tek posto pokazu upotrebnu vrednost na drugim modelima drugih proizvodjaca.Tako da njihovi proizvodjaci netrose mnogo novca na inovacije vec otkupljuju licence i ugradjuju ih u svoje modele.To i nije tako lose jer nema mesta nedoumicama kao npr.I drive kod bmw koji se polako izbacuje iz automobila ovog proizvodjaca jer je suvise komplikovan,nesiguran i skup.
Honda civic se pod istim imenom prodaje godinama astra je promenila naziv a postoji kao model u gami proizvodjaca godinama u vidu kadeta.Mada se i ranije u GM-ovoj filijali vauxal(Engleska)sklapao i prodavao kao astra jos u vreme kadeta.I ako ja gr4sim sajt azto bilda je relevantan pokazatelj uspesnosti modela.Civic se nalazi na ubedljivom sestom mestu u svetskim okvirima.Sa druge strane ovaj auto nikada nije spadao u klasu kompakt automobila nego izmedju klasa B i C.
 
Bustura:
Tehnicke inovacije se upotrebljavaju na Francuskim automobilima tek posto pokazu upotrebnu vrednost na drugim modelima drugih proizvodjaca.Tako da njihovi proizvodjaci netrose mnogo novca na inovacije vec otkupljuju licence i ugradjuju ih u svoje modele.To i nije tako lose jer nema mesta nedoumicama kao npr.I drive kod bmw koji se polako izbacuje iz automobila ovog proizvodjaca jer je suvise komplikovan,nesiguran i skup.
Honda civic se pod istim imenom prodaje godinama astra je promenila naziv a postoji kao model u gami proizvodjaca godinama u vidu kadeta.Mada se i ranije u GM-ovoj filijali vauxal(Engleska)sklapao i prodavao kao astra jos u vreme kadeta.I ako ja gr4sim sajt azto bilda je relevantan pokazatelj uspesnosti modela.Civic se nalazi na ubedljivom sestom mestu u svetskim okvirima.Sa druge strane ovaj auto nikada nije spadao u klasu kompakt automobila nego izmedju klasa B i C.
Od koga je Citroen pokupio svoju čuvenu hidrauliku? Od Švaba? :lol: :lol: Da li znaš da je Mercedes bio zainteresovan za hidrauliku pa je iz meni nepoznatih razloga odustao. Što se tiče broja prodatih komada kao kriterijuma uspešnosti nekog vozila moram da kažem da to treba uslovno shvatiti. Prosečan kupac se oslanja na svoje skromno znanje, priče rekla-kazala, reklamu, tj. manje više narod u većini slučajeva nije znao šta je dobro jer funkcioniše po sistemu gde svi Turci tu i mali Mujo. Drugo, oduvek je bilo da čega ima dosta to ne valja, tj. u početku je bilo dobro pa se posle profanisalo. Kao dokaz ove tvrdnje je Golf I - V tj. iz modela u model je sve gori bez obzira na tehničke inovacije. Treće, automobilska industrija je zrela industrijska grana bez nekih velikih pronalazaka odnosno sa malim ili većim inovacijama. Auto je najsloženiji uređaj u jednom domaćinstvu ali nije više bauk. Drugim rečima, svi automobili u određenim klasama su približno istog kvaliteta i razlike su pitanje kvaliteta materijala i subjektivnog doživljaja dizajna. Četvrto, lično sam za jednostavnost jer je u njoj savršenstvo i manje problema. Elektronika, ABS, vazdušni jastuci, podizači stakala, CD šaržeri, klime su za mene samo potencijalni izvori problema i troškova koji mom džepu nisu pristupačni, kao i uživanje u automobilima koji to poseduju. Od tih pomagala priznajem servo mada ni on nije neophodan.Iako ne postoji egzaktna metodologija za merenje većeg zadovoljstva sa i bez inovacija mislim da je ta dodatna udobnost u automobilima najnovije generacije preplaćena. Peto, više volim redak automobil a da znam da su delovi original nego super konfekciju gde je sve super dok ne dodje kvar pa biraš između španskog, turskog, nemačkog dela. Pozdrav svima!
 
Od koga je Citroen pokupio svoju čuvenu hidrauliku? Od Švaba? :lol: :lol:

Naravno da ne.Nekada su francuski automobili prednjacili po tehnickim inovacijama(narocito citroen)
ali vremena se menjaju.I oni sada polako ali sigurno prate trendove.
 
Zna li neko koje su dobre strane ovog modela a koje lose. Koliko trosi i isplati li se ugradjivati plin. Trenutno vozimo una45 ali zbog prosirenja porodice treba nam veci auto pa smo se odlucili opet za Fiat, ali nam je potrebno par informacija. Hvala!
 
Una04:
Zna li neko koje su dobre strane ovog modela a koje lose. Koliko trosi i isplati li se ugradjivati plin. Trenutno vozimo una45 ali zbog prosirenja porodice treba nam veci auto pa smo se odlucili opet za Fiat, ali nam je potrebno par informacija. Hvala!
Post o ovom automobilu sa puno podataka (i fotografijom) već postoji.
 
Ove teme nije bilo na prvoj strani te sam predpostavila da je skoro niko nije ni pokretao. A na ovoj diskusiji najmanje ima o Paliu, uglavnom su to neka prepucavanja ko gde sta kako.
U svakom slucaju hvala!
Zna li neko sta se najvise i najcesce kvari na ovoj vrsti fiata?
 
lote:
Hvala ti,znaci mi sve sto si rekao,a za onih 107000,bice da si u pravu.
Pa,ne zasluzuje Palio da se poredi sa jugom i puntom.Mogli ste sa Fabiom da ga uporedite,mada bi i to bilo tesko.
Mozda sam subjektivan,jer sam bio ponosni vlasnik jednog od ovih primeraka (Palio Weekend 1.6,74 KW,100 KS,servo,klima,centralno,el.podizaci),ali ruku na srce,vredi Palio vise nego sto ste predstavili.
Gospodjo-ice,sem sto je '99.god,dajte jos neki podatak o vozilu,pa ukoliko odlucite da ga ne kupite,molim Vas javite mi.
 
Kao sto rekoh u naslovu da vidimo ko moze da mi nadje deo za Fiat Palio 2000god.,1.7td,. Treba mi vakum aparat(ne onaj za bregastu vec za kocnicu. Prednost ima Srbija ali mogu i obliznje zemlje(Grcka i td.. Unapred hvala.
 
Ima li neko iskustva sa Fiatovim modelom Stilo?
Konkretno, razmisljam o kupovini modela sa troja vrata, i najslabijim motorom, 1,2 16v od 80 ks.
Kakva su iskustva, i imate li nekih saveta?

Takodje, koliko je pametno kupiti auto dobro ispod cene ako je provereno tri godine stajao u skladistu, posto je takav slucaj u pitanju? Kakve probleme mogu ocekivati?
 
Molio bih, ako iko ima ili bar zna gde mogu naci tehnicke i servisne podatke za Fiat Mareu 1.9 td weekend 1998. godiste (po mogucstvu na srpskom jeziku).

Unapred hvala!
 
Назови неки од овлашћених сервиса (Делта М рецимо), па упореди цене.
Имаш у "Евро Ауто" у Војводе степе ДЕЛФИ, али ја нисам био задовољан са њиховим дисковима рецимо. Искривили су се после 4000 км.
Фирма Нордекс Спорт иѕ Новог Сада (има тога и у Београду негде) увози ја мислим коректне QH.
Не знам где би могао да нађеш оригиналне Сакс сетове квачила...
 
U Delti je 12000 i dobijaju ga za neki dan, zatim Junior auto 7050, Nordex 6050 ali tek za 15 dana, Gavrilovi Motor Sport samo 4700 koliko je kostao i u MB Motorsu ali ga trenutno nemaju.
Sta bi vi uradili na mom mestu. :)
 
Mislim da je norex ok, ali ipak mislim da je original-original. Mozda nece da izdrzi kao ovaj iz prve ugradnje, ali skoro da hoce. Uzece ti jos da ti ugrade, ali mozda ti cak i nece sve da zamene. Oni valjda znaju da li je mozda samo lamela otisla...Ja bih otisao kod njih, to je najsigurnije. Ako ti je frka sa parama i ne mozes da nadjes Saks, onda sacekaj te iz nordexa.
 
Da je sreca da je ovaj bio iz prve ugradnje. Pre dve godine sam menjao ovde u Kragujevcu i ugradjen je navodno "original" iz radnje koju drzi majstor koji mi je to i radio, zbog toga sad i trazim nesto van KG-a.
 
A da, sada vidim da si iz KG. Ja sam cuo da je saks dobar, ali ne znam gde ima original. Ranije je bilo jednom servisu na vozdovcu, ali sad ne znam.
Ne vozim fiat, pa ne znam, ali predpostavljam da bi ti taj deo trajao bar 100 000km. Opel servisi daju garanciju od 2 godine na ugradjene delove. Nazovi Delta M, vidi koliko ce to sve da ti izadje, zakazi servis i tako. Ne brines se posle. Na proslim kolima kad sam god hteo da ustedim, sjebe se jos nesto i izadje skuplje. Bolje ti je ovako, ako mislis da vozis jos punta...
 
Opste karakteristike auta, nedostaci koji se pokazuju tokom godina? Gledam jedan sladak, dizel, 2000. godiste, nema neku opremu, ali nije ni mnogo u odnosu na ostale. Koji su standardni problemi kod Punta nakon pete godine? I da li mislite da je kao automobil za voznju u Bg bolji od Lade Nive? Koliko koristi Nivin pogon na 4 tocka tokom zime kada napada snijeg...

Puno hvala na pomoci, unaprijed se izvinjavam ako takva tema postoji, nailazila sam na slicne, ali mi se cini da nemaju veze sa ovim sto mene zanima.

Jos jednom hvala.
 
Ne bih znao da kazem performanse dizela.Punto je dosta prostran za svoju klasu, nije skup za odrzavanje u odnosu na druge automobile. Cuo sam da su moguci problemi sa elektronikom ali ja ih nisam imao a vozim PUNTA 95.god.
Za gradsku voznju je sigurno mnogo bolji od Lade Nive, i ne verujem da ce ti po gradu trebati 4X4 za voznju po snegu, vise bi ti koristio eventualno ABS, pa pokusaj da nadjes PUNTA sa ABS-om i servo upravljacem koji je kod PUNTA II odlican.
 
na koji mislis na 1.9DS iliu 1.9JTD
pretpostavljam da mislis na ovaj prvi, iako
ima samo 60ks dogura do 100 za nekih 15 sec
i moze da juri 160, sto je i vise nego dovoljno
za gradsku voznju
 

Back
Top