FIAT

Па ако је Уно 45, то је мотор као у фићи ако се не варам.... тј. као на југу 45.Возио сам таквог југића и стварно је мучење претицати...А тек вентили када се зачују....
 
Da li neko ovde ima iskustva ili saznanja o Fiatu Coupe 2.0 20V Turbo. Interesuju me najcesci kvarovi, njihova ucestalost, dostupnost i cene delova. Automobil ima fantasticne performanse, jes' da je ruzan, ali me interesuje njegova pouzdanost, mogucnost odrzavanja kao i odnos glavobolje - uzitka u voznji.
Molim one koji preziru italijanske automobile i Fiat uopste da ne postuju komentare tipa : italijanski krs, Fiat kao i svaki Fiat, Nemci (Japanci, Francuzi...) su zakon i sl.
 
naizgled su 2 identicna auta sa istom opremom istim motorima...
ali?? zasto marea kosta cak i 1500e vise od marenga:shock: a isto stanje auta (slicna kilometraza, isti jtd motor, ista oprema, isto godiste...)
pretpostavljam da se marengo pravi negde u pm. ko sto se thalia pravi u turskoj ak se nevaram.
jel zna neko zasto je marengo marengo a ne marea weekend i zasto je marea skuplja? pomoglo bi mi ako su razliciti da mi neko kaze + i - svakog od njih...
hvala
 
Gost sa Zmajem:
Da li neko ovde ima iskustva ili saznanja o Fiatu Coupe 2.0 20V Turbo. Interesuju me najcesci kvarovi, njihova ucestalost, dostupnost i cene delova. Automobil ima fantasticne performanse, jes' da je ruzan, ali me interesuje njegova pouzdanost, mogucnost odrzavanja kao i odnos glavobolje - uzitka u voznji.
Molim one koji preziru italijanske automobile i Fiat uopste da ne postuju komentare tipa : italijanski krs, Fiat kao i svaki Fiat, Nemci (Japanci, Francuzi...) su zakon i sl.
Jedno znam. Užitka u vožnji neće faliti...
 
SIGNATURE 350:
naizgled su 2 identicna auta sa istom opremom istim motorima...
ali?? zasto marea kosta cak i 1500e vise od marenga:shock: a isto stanje auta (slicna kilometraza, isti jtd motor, ista oprema, isto godiste...)
pretpostavljam da se marengo pravi negde u pm. ko sto se thalia pravi u turskoj ak se nevaram.
jel zna neko zasto je marengo marengo a ne marea weekend i zasto je marea skuplja? pomoglo bi mi ako su razliciti da mi neko kaze + i - svakog od njih...
hvala

Маренго је теретни. Као Пунто Ван. Значи, нема седишта назад, стакла су му тонирана назад и одма иза возача има решетку. Све остало је исто.
 
UltraZvuk:
Маренго је теретни. Као Пунто Ван. Значи, нема седишта назад, стакла су му тонирана назад и одма иза возача има решетку. Све остало је исто.
nije, od teretnih sam samo mareu video da postoji. marenga sam samo vidjao u putnickom obliku. ja zagledao unutra ono sve isto izgleda... u cemu je stos?
 
Пријатељу, испред куће ми стоји Маренго 1.9 ЈТД. Веруј ми да знам разлику. Могуће да су људи куповали Маренго, па накнадно убацивали седишта.

Поновићу ти, Маренго споља исто изгледа као Мареа, значи има стакла (тонирана), врата, све потпуно исто. Само кад отводиш врата нема седошта, већ иза предњих седишта стоји решетка. Чак и у вратима стоји тапацирунг исти као код Марее.
 
da moguce da su naknadno ubacivali sedista. sto onda znaci da ustvari netreba kupovati marengo jer su mu sigurno onda italijani dusu izvadili jer je sigurno teglio ko magarac
 
marengo ili punto van se kupuju preko kao dostavna vozila preko firme e onda im samo ubace sedista i ostalo tako je moj komsija kupio punta vena preko firme i samo ga iznutra posle sredio valjda je manji porez ili ga nema na dostavna vizila tako nekako
 
yugo 45:
marengo ili punto van se kupuju preko kao dostavna vozila preko firme e onda im samo ubace sedista i ostalo tako je moj komsija kupio punta vena preko firme i samo ga iznutra posle sredio valjda je manji porez ili ga nema na dostavna vizila tako nekako
ali ... u saobraćajnoj ostaje registrovan kao dostavno vozilo odnosno za prevoz 2 osobe ...
 
yugo 45:
marengo ili punto van se kupuju preko kao dostavna vozila preko firme e onda im samo ubace sedista i ostalo tako je moj komsija kupio punta vena preko firme i samo ga iznutra posle sredio valjda je manji porez ili ga nema na dostavna vizila tako nekako
verovatno si ti u pravu. ako znas toyota hilux (kao kamionet) ona se moze uvesti i na ime pravnog lica i izbeci PDV, tj. dobiti pdv nazad. pa verovatno na dostavna vozila dobijes PDV nazad. ali zato su ta teretna vozila presla grdilo i dusa im je izvadjena pretpostavljam
 
На доставна возила се враћа ПДВ, а кад уградиш седишта... отераш ауто на атест као за плин или куку и онда ти упишу у саобраћајну 2+3 седишта :)
Пунто ван те изађе око 3500-4000 еврића... 2003. годиште... за те паре и онако немаш никакав људски ауто да купиш, осим оних кршева од 7-8 година који су исто тако изарчени, само уз то још за две-три године ћеш радити и лимарију... А још нешто... ако је ауто 2003. колико је мого да пређе годишње? 50000? па то за две године буде 100.000 што је за дизела ништа...
 
pa mogao je da predje kolko oces. mislim sve je moguce. ali nije uopste motor tu u pitanju. motor nijedan nece crci od 150-160.000 - moj stric voza 205 1,9D koji je presao oko 350.000 pa sljaka i dalje. ali je problem sto ostalo sve hoce. spone, ogibljenje i sve te prikrivene stvari. to se potrosi. na kraju krajeva i sediste se iskrivi ili klima od one voznje kad se naslonis desnim laktom, a levim vozis i gledas sve preko levog ramena... volan se izlize, tapacirung se iscepa itd... to su neke stvari koje treba gledati. jer oni navrte cager na kolko oni oce, al treba videti stanje unutrasnjosti. ako su ga istaljigali videce se to.
 
e, pitanje za sve,
kakvi su utisci o marea weekend-u 1,9 jtd 2002. ? koje su joj poznate mane i nedostaci?
ocu uopste iskustva s tim autom, buduci da sam na internetu naisao na skroz razlicita misljenja...
 
Pitanje za sve... hoću da uzmem za posao Punta II. Znam da su benzinci provereni, ali me zanima dizel zbog naravno uštede u ceni vožnje. Znači, kakva imate iskustva sa motorom 1.9D od 44kw tj. 60ks (ne JTD već običan D). Hvala.
 
ma dobar auto taman za to. ali gledaj da nadjes sa sto manjom kilometrazom. posto su svi presli grdilo. tesko ces naci neki da je presao manje od 100.000. al kao sto sam reko ranije, za motor 1,9d to nije nista, ali treba proveriti druge delove automobila u kakvom su stanju, jer su svi drugi delovi potrosna roba. tako da dobro obrati paznju na to dok ga budes isprobavao pred kupovinu.
 
pa da je to istina nebi ih bilo na hiljade
a tako sam ja za mareu cuo s jedne strane je hvale do nebesa i svi bi je opet kupili dok onda neki kazu kako je djubre
 

Back
Top