FIAT

Woo_Bg:
Espanol, pokusavao sam da se prisetim i nisam uspeo da nabrojim 10 modela u zastavi.
Idemo ovako:
1, Fica
2. Tristac
3. Kec
4. Osmica
5. Jugo
6. Florida
7. Jugo-Uno
8. Punto
i gde da nadjemo jos dva? Ajde pomoc...jer cak i ako su po motorima razlikovali modele, opet ne bi bio taj broj!
(sem ako nisu racunali i onaj Ficin kombi iz fabrike u Somboru, 101 Poli i Yugo Poli ali opet nije cifra 10 :) )
9. Fiat 1400
1400_200.jpg

10. Fiat 1900
1900fiat.jpg
 
Pa ona što je izbila na Bulevar pre par meseci kod Kulske banke. Kad ideš Bulevarom od Futoške prema mostu, to je prva desno. Na pola ulice sa leve strane često stoji. Prolazim tuda svaki dan i često ga vidim. Sad ne znam da li je baš 1400 kad sam video 1100. Jel postoji inače 1500 da tako izgleda, a da nije ''tristać''?
 
fiat 1500 ti je najslicniji tristacu i nije to to
1500berlina1964.jpg


auto koji si video je sigurno 1100 ima ih nekoliko po gradu koji se jos uvek voze, ako je auto crne, teger, bele ili crvene boje onda je to a mozda si video i 1100 R koji je malo kockastiji i noviji, njih ima u teget, svetlo plavoj i beloj boji...

1100 R
1100r_200.jpg
 
Ne, baš onakve krem boje je! I ne liči na ova dva gore uopšte. U stvari ako 1100 nema u toj boji često, onda sam siguran da je 1400! Jedan od ta dva definitivno!
 
HEMI 426:
fiat 1500 ti je najslicniji tristacu i nije to to
1500berlina1964.jpg


auto koji si video je sigurno 1100 ima ih nekoliko po gradu koji se jos uvek voze, ako je auto crne, teger, bele ili crvene boje onda je to a mozda si video i 1100 R koji je malo kockastiji i noviji, njih ima u teget, svetlo plavoj i beloj boji...

1100 R
1100r_200.jpg
FIAT 1500 je tačno bio najsličniji "tristaću", ali je karoserija bila neznatno duža, a međuosovinsko rastojanje (ako dobro pamtim, proveriću), veće za neki cm. Razlikovao se lako po stop svetlima i enterijeru...Međutim, starija varijanta 1500 postojala je u karoseriji sa fotografije u koju su "pakovani" i 1800, 2100 i 2300...
 
jomini:


ne. bio sam oko 18h tamo prosao sam celom duzinom i u oba pravca ( od bulevara sve do gogoljeve ) ali ga nisam nasao. jedina dva automobila u celoj ulici starija od 10 god su skoda favorit i prasnjavi peugeot 504! Ako nekog interesuje, u ulici Toplice Milana stoji Fiat 1500 spider crvene boje...

fiatseit.jpg
 
HEMI 426:
ne. bio sam oko 18h tamo prosao sam celom duzinom i u oba pravca ( od bulevara sve do gogoljeve ) ali ga nisam nasao. jedina dva automobila u celoj ulici starija od 10 god su skoda favorit i prasnjavi peugeot 504! Ako nekog interesuje, u ulici Toplice Milana stoji Fiat 1500 spider crvene boje...

fiatseit.jpg
Pa kao što rekoh, ČESTO ga viđam parkiranog tamo, a bukvalno svaki dan tuda prolazim. Znači da se auto vozi, pa je moguće da se neki čikica malo odvozao u štetu. Kad te put navede, prođi tuda, moraš ga ubosti. A ja ću već sledeći put stati da vidim koji je (mada ako ne piše ništa, ne znam kako ću da razaznam :()
 
Woo_Bg:
Espanol, pokusavao sam da se prisetim i nisam uspeo da nabrojim 10 modela u zastavi.
Idemo ovako:
1, Fica
2. Tristac
3. Kec
4. Osmica
5. Jugo
6. Florida
7. Jugo-Uno
8. Punto
i gde da nadjemo jos dva? Ajde pomoc...jer cak i ako su po motorima razlikovali modele, opet ne bi bio taj broj!
(sem ako nisu racunali i onaj Ficin kombi iz fabrike u Somboru, 101 Poli i Yugo Poli ali opet nije cifra 10 :) )

Espanol, mozes li nam ti pomoci....i pobrojati...kojih 10 modela je bilo u Zastavi?!?
 
Woo_Bg:
Espanol, mozes li nam ti pomoci....i pobrojati...kojih 10 modela je bilo u Zastavi?!?
Problem je u tome što mnogi pogrešno misle da je Fića prvi automobil proizveden u Zastavi. Prvi Zastavin automobil bio je FIAT AR 51"kampanjola" (Campagniola), terenac za potrebe JNA na osnovu koga je i potpisan licencni ugovor sa Torinezima. Drugi (uslovno prvi putnički automobil) bio je 1400 BJ, karoserija 1400, motor 1900 ccm kao u "kampanjoli. Oznaka "B" značila je motor veće zapremine a "J" je značilo da je naš. To su ona dva koja ti nedostaju.
 
Espanol:
Problem je u tome što mnogi pogrešno misle da je Fića prvi automobil proizveden u Zastavi. Prvi Zastavin automobil bio je FIAT AR 51"kampanjola" (Campagniola), terenac za potrebe JNA na osnovu koga je i potpisan licencni ugovor sa Torinezima. Drugi (uslovno prvi putnički automobil) bio je 1400 BJ, karoserija 1400, motor 1900 ccm kao u "kampanjoli. Oznaka "B" značila je motor veće zapremine a "J" je značilo da je naš. To su ona dva koja ti nedostaju.

Hvala na odgovoru, ovo zaista nisam znao :-)
To znaci da je model sa slike (ne umem da kopiram sliku) koju je postavio Austin bio proizveden u Zastavi??? Cudo da ih nije bilo ostalo malo vise na ulicama.
 
Woo_Bg:
Hvala na odgovoru, ovo zaista nisam znao :-)
To znaci da je model sa slike (ne umem da kopiram sliku) koju je postavio Austin bio proizveden u Zastavi??? Cudo da ih nije bilo ostalo malo vise na ulicama.
Bilo ih je malo. I takav auto tada su imali uglavnom SIV (Savezno izvršno veće) i bogatije spoljnotrgovinske firme...
 
Da. Fiat je bio oko 100m prema Bulevaru idući od tog Pežoa i sa iste strane. Tu se gradi neka zgrada, pa možda zato... Mada ni to objašnjenje baš ne pije vode.
 
Da ima najlosiju limariju ima...Da ima najneupotrebljiviji motor(1000ccm)-ima..Da je svako preticanje sa tim motorom ravno odlasku na istocni front-jeste.Da mu mnogo pada vrijednost-pada...Da ima najgoru instrument tablu i rucicu mjenjaca kao i najgori hod rucice-ima..Da ima kartonske siceve-ima..Sve u svemu dobar auto... :)
 
Posto je tema "noviteti" negde nestala....evo jednog novog fiata.....

Fiat Sedici
sedici19jr.jpg

sedici21du.jpg

fiatsedici200502s9nm.jpg



...farovi kao serija 3, zadnja svetla kao novi ML, konture kao Rav 4......hmmmm, nadam se da znaju sta rade.....
 

Back
Top