To je ljubav... ovo je... pa dobro je

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Nedavno pricam sa jednom zenom o braku i ljubavi i ona mi kaze "Znas ja cu uvek voleti tog mog bivseg. To je bila ljubav. Ovo sad... pa dobro je."
Udata je i ima dvoje dece.
Kaze seks imaju 3 puta godisnje. Nije joj do toga. Nema problema i smetnji, nema zdravstvenih zabrana, vec joj prosto nije do toga.

Mene zanima, jel ok ziveti tako zivot da kazem pomirljivo?
Bez strasti. Bez zaljubljenosti.
 
Nedavno pricam sa jednom zenom o braku i ljubavi i ona mi kaze "Znas ja cu uvek voleti tog mog bivseg. To je bila ljubav. Ovo sad... pa dobro je."
Udata je i ima dvoje dece.
Kaze seks imaju 3 puta godisnje. Nije joj do toga. Nema problema i smetnji, nema zdravstvenih zabrana, vec joj prosto nije do toga.

Mene zanima, jel ok ziveti tako zivot da kazem pomirljivo?
Bez strasti. Bez zaljubljenosti.
:confused:

Ona zna zasto je tako birala.
 
Nedavno pricam sa jednom zenom o braku i ljubavi i ona mi kaze "Znas ja cu uvek voleti tog mog bivseg. To je bila ljubav. Ovo sad... pa dobro je."
Udata je i ima dvoje dece.
Kaze seks imaju 3 puta godisnje. Nije joj do toga. Nema problema i smetnji, nema zdravstvenih zabrana, vec joj prosto nije do toga.

Mene zanima, jel ok ziveti tako zivot da kazem pomirljivo?
Bez strasti. Bez zaljubljenosti.

Ja ne bih to birala...ali sta znam..to sad kazem, iz ove perspektive. Ko zna sta ljude tera na takve kompromise. Nisu svi dovoljno jaki da se izbore za sebe i svoju srecu. Pokleknu i uplase se da se ostati sami. Neuspeh, kao ta tvoja gde joj ljubav nije uspela, pa je pobegla u sigurnu zonu gde ne moze biti povredjena...itd...hiljadu razloga.

- - - - - - - - - -

Pa očigledno joj sa bivšim nije bilo istinsko uživanje (ili njemu sa njom), i pri tome ne mislim na seks, jer u suprotnom ne bi bio bivši.
Dakle, verovatno je birala između sadašnjeg i solo statusa, a kako je ipak izabrala sadašnjeg, verovatno iza te odluke i stoji.

Ali Cvetna...tri puta godinje seks???? :roll:
 
Ja ne bih to birala...ali sta znam..to sad kazem, iz ove perspektive. Ko zna sta ljude tera na takve kompromise. Nisu svi dovoljno jaki da se izbore za sebe i svoju srecu. Pokleknu i uplase se da se ostati sami. Neuspeh, kao ta tvoja gde joj ljubav nije uspela, pa je pobegla u sigurnu zonu gde ne moze biti povredjena...itd...hiljadu razloga.

- - - - - - - - - -



Ali Cvetna...tri puta godinje seks???? :roll:
tri puta bolje od jednom godišnje
 
Ne verujem da je od starta bilo samo 3 puta godišnje, a zašto i kako se došlo do te brojke, znaju njih dvoje.
Mislim, ni prvi ni poslednji.

Verovatno nije od starta. Ali nikad nije osetila zaljubljenost niti je uzivala u tom seksu. Bar ne kao u onom bivsem i u drugim bivsim.
Muz je izabran jer je pogodan materijal za muza. Sve je pogodno, samo ljubavi hemije nema.
Jel se moze ziveti bez hemije?

Ja sam u zivotu imala samo jednog pa nemam s cim da se poredim. Takoreci ne znam za bolje... a ni gore...


Ona kaze da je on dobar otac i dobar muz. Toliko

- - - - - - - - - -

A kolko ti cicak imas godisnje keks? :per: :ceka:

Kako kad
 
Verovatno nije od starta. Ali nikad nije osetila zaljubljenost niti je uzivala u tom seksu. Bar ne kao u onom bivsem i u drugim bivsim.
Muz je izabran jer je pogodan materijal za muza. Sve je pogodno, samo ljubavi hemije nema.
Jel se moze ziveti bez hemije?

Ja sam u zivotu imala samo jednog pa nemam s cim da se poredim. Takoreci ne znam za bolje... a ni gore...


Ona kaze da je on dobar otac i dobar muz. Toliko

Ne moras ni da ih imas vise da bi znala da ti je lepo tako kako jeste. To je jedini bitno, jer nijedan broj ne garantuje da ne postoji opet tamo neko sa kim bi sve to bilo i bolje. Ali..to je besmisleno razmisljati tako.

Sto se tice nje...to je njen izbor i posledice svog izbora ce snositi sama u svim dobrim i losim strana istog.

Pitanje, da li se moze ziveti bez hemije, nema univerzalni odgovor jer nisu svima potrebe za hemijom iste. Neki ljudi ne bi ni minuta proveli sa nekim koga smatraju "dobrim materijalom za muza" a da nisu zaljubljeni, neki se vencaju i zive sasvim ok. Sve zavisi kakav si tip licnosti. Nekoga bi tako nesto mnogo unesrecilo, a nekome je sasvim ok. Bitno je da ti sam nadjes onaj tip odnosa koji ti odgovara.
 
Verovatno nije od starta. Ali nikad nije osetila zaljubljenost niti je uzivala u tom seksu. Bar ne kao u onom bivsem i u drugim bivsim.
Muz je izabran jer je pogodan materijal za muza. Sve je pogodno, samo ljubavi hemije nema.
Jel se moze ziveti bez hemije?

Ja sam u zivotu imala samo jednog pa nemam s cim da se poredim. Takoreci ne znam za bolje... a ni gore...


Ona kaze da je on dobar otac i dobar muz. Toliko
Pa ona očigledno može živeti bez hemije.
U krajnjoj liniji, naučno je dokazano da su brakovi bez hemije stabilniji :D

Druga je sasvim stvar šta je to svakome od nas najviše na lestvici vrednosti.
Njoj je možda u tom trenutku bilo dete, pa je između deteta i čekanja na neku novu buduću hemiju, s obzirom da je bivša propala, izabrala dete.
U svakom slučaju, za nju legitiman izbor.
 
Nedavno pricam sa jednom zenom o braku i ljubavi i ona mi kaze "Znas ja cu uvek voleti tog mog bivseg. To je bila ljubav. Ovo sad... pa dobro je."
Udata je i ima dvoje dece.
Kaze seks imaju 3 puta godisnje. Nije joj do toga. Nema problema i smetnji, nema zdravstvenih zabrana, vec joj prosto nije do toga.

Mene zanima, jel ok ziveti tako zivot da kazem pomirljivo?
Bez strasti. Bez zaljubljenosti.
Da bivši valjaju ne bi bili bivši. A sve što je prekinuto uvek ostavlja prostor za sanjarenje i kao što Đole car kaže: "Sećanje je lupa koja sitne stvari uveličava".
Kada bi se vratila bivšem, onda bi opet razmišljala o sadašnjem koji bi tada bio bivši i tako to. Ženska posla, dosada se mora nekako ucmekati, a sanjarenje je dušu dalo za to.
 
Da bivši valjaju ne bi bili bivši. A sve što je prekinuto uvek ostavlja prostor za sanjarenje i kao što Đole car kaže: "Sećanje je lupa koja sitne stvari uveličava".
Kada bi se vratila bivšem, onda bi opet razmišljala o sadašnjem koji bi tada bio bivši i tako to. Ženska posla, dosada se mora nekako ucmekati, a sanjarenje je dušu dalo za to.

A mozda je nekada stvarno ono sto je bilo, bilo bolje? Zar ne postoji i takav scenario?

Kao da sve sto usledi u zivotu mora biti bolje od onoga sto je bilo. Nije uvek tako.
 
Nedavno pricam sa jednom zenom o braku i ljubavi i ona mi kaze "Znas ja cu uvek voleti tog mog bivseg. To je bila ljubav. Ovo sad... pa dobro je."
Udata je i ima dvoje dece.
Kaze seks imaju 3 puta godisnje. Nije joj do toga. Nema problema i smetnji, nema zdravstvenih zabrana, vec joj prosto nije do toga.

Mene zanima, jel ok ziveti tako zivot da kazem pomirljivo?
Bez strasti. Bez zaljubljenosti.

А ти га лажеш чим зинеш. Све теби неко прича колико пута годишње се креше.
 
Možda je i bilo bolje, ali u tom nekadašnjem trenutku.
U sadašnjem ne, jer bi taj nekadašnji trenutak trajao i dalje, a ne traje.

Управо тако.

Имам ја једну бившу другарицу (са факса) која је из лоших веза (и бракова) ишла у још горе.

Нормално да јој сви бивши изгледају као чисто злато наспрам последњег који је једноставно нестао. Није ни знала да је криминалац.
 
А ти га лажеш чим зинеш. Све теби неко прича колико пута годишње се креше.

Pricam o tome sa prijateljima. Sto da ne? Nije neka tabu tema..bar meni nije.
Imala sam i ja takvih perioda.
Cak smatram njen izbor pametnim. Samo ne znam koliko je odrziv na duze staze?
Koliko jedan muskarac moze to da izdrzi?
 

Back
Top