Zatvaranje portova?

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Gde to beshe u ZoneAlarm?

Skenirao sam portove i video da su mi otvoreni
Warning! Trojan port 25 open
Warning! Trojan port 80 open
Warning! Trojan port 135 open
Warning! Trojan port 1025 open
Warning! Trojan port 1027 open

Ova prva dva i da ostavim ali ove ostale moram rucno da zatvorim.Kako?

I josh jedno pitanje, jel ima neki program da ako mi recimo nema nikakvih aktivnosti 5min. na internetu da sam prekine vezu, jer mi se nekad desi da ja zaboravim, pa ono ide vreme i inpulsi uzalud. :evil:
 
loop:
Gde to beshe u ZoneAlarm?

Skenirao sam portove i video da su mi otvoreni
Warning! Trojan port 25 open
Warning! Trojan port 80 open
Warning! Trojan port 135 open
Warning! Trojan port 1025 open
Warning! Trojan port 1027 open

Ova prva dva i da ostavim ali ove ostale moram rucno da zatvorim.Kako?

I josh jedno pitanje, jel ima neki program da ako mi recimo nema nikakvih aktivnosti 5min. na internetu da sam prekine vezu, jer mi se nekad desi da ja zaboravim, pa ono ide vreme i inpulsi uzalud. :evil:
Pokusaj sa ZA Settings: "Firewall -> Custom firewall settings....
Za ovo drugo, mislim da imas u connections properties da odredis vreme trajanja "when iddle"... nisam siguran, jer ne korstim dial-up ...
 
Samo pazi sta zatvaras. Neki programi koji komuniciraju sa internetom,, koriste neke portove, pa zatvaranje istih blokira njihov rad...
Jasno ti je da ne mozes sve zatvoriti, onda nema nista od interneta. Na primer port 80 nesmes zatvoriti ako imas aktivan server za neki tvoj site na racunaru eventualno. Ima toga gomila, poksaj pa ako nesto ne radi, vracaj...
Trojanci su i pravljeni tako da "gadjaju" portove" koji su "standardni". Sa druge strane autori trojanaca i virusa, veoma dobro znaju koje portove sistem koristi da bi uopste ti imao sa internetom, i tamo se pokusavaju "provuci"
Nazalsot, sto rece nas narod "ne mozes da stisnes i da prdnes..." tako ti je stvar... :)

Inace ZA i radi na jednom od principa, da dozvoljava koriscenje portova samo odredjenim programima i to za odredjene namene. Ako je na primer programu A dozvoljeno da izlazi na port 20,000, to ZA "nauci" i zna dakle. Ako taj isti (ili neki drugi) program koristi port 2,478 da prima za svoj rad potrebne informacije, i to ZA "nauci" ali izmedju ostalih zezalica koje firewall umeju, firewall ume i da odredi da li je to sto stize na primer sa porta 2,478 korisceno za program A, ili je to neki "uljez" od podataka...
Naravno, to ne moze 100% da uradi ali je dosta uspesan.

Dakle, neopreznim zatvaranjem nekih portova, mozes prouzrokovati da neki program (ili deo programa) nece radiiti kako valja kad pristupa internetu....
 
Ma to sam ja pustio neki program da mi skenira portove i on se ponasa kao trojanac i naisao da su ovi otvoreni.

prvi je za mail, drugi je standardni a treci je za bios i njih nisam dirao ali ova zadnja dva nisam znao za sta su pa sam ih zakljucao.

pozz
 
cvetko_a:
Jednostavan program koji zatvori sve portove i o svemu te obavestava(na testu prosao 100%) a-squared 1.6 free.
www.emisoft.com


Nesto si pobrkao . a2 ,ako je FREE, ne zatvara portove vec samo detektuje i brise maliciozne programe sa racunara pri skeniranju , samo skenira ali te ne brani od upada(nema sken u realnom vremenu) .Sasvim je druga situacija sa kupljenom verzijom.
 
Prvo sam isao na skeniranje portova.Tamo su detektovali 4 porta otvorena.
Pa sam skinuo sa neta a-squared program koji je zatvorio automatski te portove,ima i dealer detekciju kao i skener .
Neznam ali tako se kod mene desilo.
Sada imam otvoren port TELNET mislimdase tako zove
Neznam koji program to koristi
 
Najverovatnije si skinuo potpunu verziju koja jeste Free ali samo mesec dana( ako se ne varam) a posle prelazi u free ali bez dodatnih opcija(samo rucno skeniranje "pretrazi rac. i otkrij..." i "nadogradi..,) "konfigurisi zastitu u pozadini..." i "proveri sistemske zadatke...."
 
Interesujeme dalije neko imao iskustva sa programom(Firewalom)AT Guard.
Na prvi pogled i rad cinise daje nesto veoma super a besplatno.Cekam misljenje onih koji ga koriste.
Dabi dosao do ovog forum prvom prilikom mi je bilo potrebno 15 minuta.A drugom prilikom 1minut.Dok sam ubacio u programu moze ili nemoze.
Prati se aktivno svi procesi komunikacije a ima izvrsnu cookies blokadu.I svo vreme me prati i kopira sta sme a sta nesme.
www.stophack.ru
Molio bih one koji su iskusni u ovome neka probaju program.
Ocekujem misljenje.
 
Pa recimo dok sam doso do foruma krstarica:
Zahtevalo je desetak cookies pa sam morao da citam svako upozorenje dali dozvoljavam ili ne kao i sajt da otvori dali dozvoljavam ili ne pa to sve kroz wizard.
Imam instaliran google tolbar.Pa za njega jedno 10ak pitanja.I dok sam to sve odradio prodje dosta vreme.Jednostavno dok upamti svaki sajt ponaosob.Ludnica.
A za svo to vreme na desktopu prati se konekcija netvork aktivacija programa (trenutno koliko su programa aktivni i kome mogu ili necu dozvoliti konekciju iz pozadine.U jednom trenu bilo ih je 18.
I to mozes menjati po svom izboru.Probaj program je koliko ja vidim veoma star ali cudno koliko informacija i cega sve nema.
 

Back
Top