Bitcomet 0.6, treba mi pomoc...

Samurai Jack

Zainteresovan član
Poruka
478
Skinuo sam Bitcomet 0.6 s namerom da konacno probam i taj torrent fazon...
E sad, skinuo sam program, instalirao ga, nasao neki torrent na netu i poceo je download....evo sta vidim na ekranu posle nekog vremena
http://img300.imageshack.us/my.php?image=untitled7se.jpg
Ono sto meni nije jasno je uokvireno crvenim...
Ovako...fajl je velicine 107 MB...neki rmdb format koji se otvara sa Real One playerom...e sad...kaze ''preostalo'' 92.25 MB, znaci 15 MB je skinuo tj. 13.9% gotovo...e, sta je onda ono nize ''downloadovano 199 MB'' a ''odbaceno 150 MB beskorisnih podataka''? Nadam se da on te ''beskorisne'' podatke ne trpa negde na moj hard? Vidite sad...199 - 150 = 50 MB...znaci po nekoj prostoj logici trebao bi da je skinuo 50 MB (pola fajla) medjutim gore kaze da je skinuo 15 MB (107 - 92.25 MB)....
Jel mozete malo da mi pojasnite sta se ovde desava?
Da ne pricam sto mu je trebao ceo dan za tih 15 MB...
Podpitanje bi bilo jel on uvek ovako spor? Sa limewire-om bi do sada skinuo 5 GB podataka...
Help :-(
 
Prvo za pocetak ti preporucujem neki jednostavniji klijent npr. : BitTorrent, a kasnije nesto ozbiljnije npr. : Azureus
A drugo ti odbaceni podatci nastaju jer ti skidas od vise seed-ova (neko ko ima ceo fajl i deli ga) i peer-ova (neko ko ima deo fajla, skida ga i deli sta je skinuo) u isto vreme pa ti oni nekad salju i isti deo tog fajla koji skidas. Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Poz

EDIT: Koju konekciju imas (Dial Up po onom screenshot-u bih rekao) ? Brzina zavisi i od koliko seed-ova/peer-ova skidas, i od tvoje konekcije i od njihove konekcije, znaci neces sve torrente skidati istom brzinom.
 
Mislim da sam te razumeo...ja primam deo fajla koji vec imam? Malo mi je nelogicno da je torrent ovoliko neracionalan....ja sam do sad skinuo ukupno 800 MB podataka, a od toga ''valja'' 45 MB a za sve to mi je trebalo 4 dana. 4 dana za 45 MB!? Jel to tako treba, jel to klijent nije najbolji ili je torrent jednostavno zanimacija za one sa flat ADSL/Cable konekcijama?

ps. tek sad sam video tvoj edit: imam ADSL 256/64...jel normalno da torrent ide max. 10Kb/s?
 
Ako je tako ko sto kazes onda nesto nije u redu sa tim torrentom. Ja licno koristim BitSpirit i nemam ama bas nikakvih problema (doduse ja imam kablovski). Jel imas link za taj torrent da ga ja skinem i vidim dal ce i mene da zeza.

EDIT: Nije to je presporo, ali opet mozda nema dovoljno brzih seed-ova/peer-ova, koliko ih je bilo kad si skidao ?
 
Eno ga u prvom postu link ka screenshotu ekrana....videces tacno ono sto ja vidim...
Uffff....ne secam se tacno gde sam ga nasao....
Mislim da sam ga nasao preko torrentspy.com, u pitanju je prva epizdoda pete sezone serije ''Smallville''...ono, mladi Supermen, ide kod nas na pinku....
Mogu da ti posaljem torrent mejlom ako ti nesto znaci?
 
zavisi i sta skidas i u koje vreme.
Na primer nesto mi skida dosta sporo a nesto i dosta brzo.
probaj jos nesto da skines pa vidi da li ti se opet ponavlja problem.
Ja koristiom bitcommet i nisam imao problem u brzini (izuzev kad sam skidao jednom jedan film) ostale igrie koje sam skidao su bile ok ali sam primetio da sam nocu dobijao punu brzinu downloada a tokom dana recimo pola od te brzine.

2AsSaSs1n
pitanje.
sta je tacno azureus i u cemu se razlikuje od bitcommeta i zasto si rekao da je ozbiljniji.
 
Brzina skidanja jako varira, ja sam na 3 Mb/s i nekada skida kao da sam na modemu, nema pravila, desava se da nekada uopste nece ni da pokrene download. Zato nemoj mnogo da se uzbudjujes ako ide malo sporije, sta da se radi, nista nije savrseno pa ni BitComet, mada je odlican.
I koristim ga u kombinaciji sa LimeWire Pro, jedino sto mi se kod BitCometa vise svidja to sto skidas cele MP3 albume i vecina je radjena u 256 kb/s tako da je odlican zvuk.
 
Agent Orange:
To sto su celi albumi, i sto su 256 nema veze sa time sto su torrenti.

Ne znam s cime ima veze, samo kazem da preko BitCometa skidam ceo album u 256 kb/s rate i da je zvuk odlican. LimeWire isto koristim i odlicno odradjuje posao samo sto je tamo vecina MP3 formata u 128 , ok , ima i boljih ali je sve sareno i razbacano pa moras posle to sve da sredjujes i doterujes, kod BitCometa je sve vec odradjeno, imas cak i slike cover page albuma itd. To sam samo hteo da uporedim.
 
tab503:
2AsSaSs1n
pitanje.
sta je tacno azureus i u cemu se razlikuje od bitcommeta i zasto si rekao da je ozbiljniji.

Pa Azureus je java torrent klijent i jedan je od najboljih/najbrzih, e sad koji ces ti klijent koristi zavisi od tebe, uostalom skini Azureus pa vidi, mozda ti se dopadne pa predjes na njega.

klika:
Ne znam s cime ima veze, samo kazem da preko BitCometa skidam ceo album u 256 kb/s rate i da je zvuk odlican. LimeWire isto koristim i odlicno odradjuje posao samo sto je tamo vecina MP3 formata u 128 , ok , ima i boljih ali je sve sareno i razbacano pa moras posle to sve da sredjujes i doterujes, kod BitCometa je sve vec odradjeno, imas cak i slike cover page albuma itd. To sam samo hteo da uporedim.

Jedino sa cime to ima veze je ko je napravio/upload-ovao torrent, on je rip-ovao taj album u tom i tom formatu u tolikom i tolikom bitrate-u. To sto sa LimeWire-om moras da sredjujes je posledica toga da sa LimeWire-ome ne mozes da share-ujes a samim time i skidas direktorijume vec samo pojedinacene fajlove (ti share-ujes dir. ali kad neko uradi search za recimo tool lateralus nece mu izaci ceo dir. nego samo pesme koje se nalaze u tom dir.-u)

Poz
 
Probao sam Ares i AV mi je reagovao. Sto se tice onog torrent-a s pocetka tema, batalio sam celu stvar. Njegova prosecna brzina je 5-6 kb/s! Limewire pici u proseku 23-25 kb/s! Plus one njegove gluposti sa odbacenim fajlovima...neisplativo.
Ja takođe dajem glas Limewire-u...
 
Desava se nakada da su filmovi ili sta vec u formatu Ergob.xVid pa se u tom slucaju ne mogu pokrenuti iz ovih standardnih playera, VLC player pokrece sve formate, moze se skinuti sa neta, besplatan je.
Cisto informacija ako se nekome desi nesto slicno posto sam ja imao taj problem pre izvesnog vremena.
 
Obersturmfuehrer:
obrati paznju na odnost seeds/downloads
takodje strpi se, posle nekog vreme se bitcomet zauka pa radi sve u 16

Preko 1000 seedova, po podacima na torrentspy.com...
Odbacuje podatke kao nenormalan...veoma sam nezadovoljan kako ovo funkcionise. Totalno neekonomicno. Onaj ko nema flat moze odma da puca sebi u glavu. Sve mi se cini da cu se vratiti na yee ol' Limewire...
 

Back
Top