Reinkarnacija

a ja i ne znam zasto se ovi 'hriscani' protive tome...ako reinkaranacije postoi, tj bilo koji oblik zivljenja duse posle smrti, kako onda da shvatimo raj i pakao?
znaci, reinkarnacija ne postoji, ali postoji zivot posle smrti, gde ce me docekati sveti petar i pitati jel imam 20 din za pivo????
 
mozda zato sto bi dusa kroz reinkarnaciju trebala da uci i razvija se, a kod hriscana je svaka dusa koja je verna spremna da udje u raj...obicno ljudi koji veruju u reinkarnaciju, veruju i u to da se dusa na kraju spaja sa bogom, kod hriscana ona ostaje zasebna...recimo da je to moje vidjenje...da uz razlog sto ce to oni odbijati, jer je reinkarnacija naziv veoma blizak "sektasenju"... :P
 
ako je neko hriscanin on ce automatski u raj, bez obzira dal je ubica, lopov, ili prevarant, sve sto treba da uradi jeste da se ispovedi popu...samim tim sto je neko hriscanin, svi gresu su mu oprosteni....
 
strajkuje mi net, gube se poruke
htedoh reci, u pocetku je postojalo hriscanstvo, a posle su nastale podele
pravosljavlje postujem jedina zato sto su vecinu stvari preuzeli direktno od straih slovena....
 
Obersturmfuehrer:
ako je neko hriscanin on ce automatski u raj, bez obzira dal je ubica, lopov, ili prevarant, sve sto treba da uradi jeste da se ispovedi popu...samim tim sto je neko hriscanin, svi gresu su mu oprosteni....

Ispovest je, pre svega,sveta tajna i nije tako jednostavna kako ti misliš; čak mi blizu tome.
Njoj predhodi post, kao jedna vrsta pripreme - dovodjenje ličnosti u neku vrstu psihosomatske ravnoteže, dakle normalnosti, da bi neko što dublje sagledao razloge za svoje grehe ili ako hoćeš greške, ispovedio ih i iskreno se pokajao.E sad dali se neko iskreno ili neiskreno kaje, njegova je lična stvar pa stoga se ispovest i pokajanje mogu shvatiti i kao vid lične sadisfakcije.

Što s etiče reinkarnacije, to je najbolje objasnijo KiM i rečenica - ako ne budeš dobar bićeš kukac - je suština tog učenja.
Medjutim, hrišćansko učenje ne govori samo o vaskresenju duše nego i materije, govori se, dakle, o NOVOM NEBU . Čoveku je dato da , po nahođenju svoje slobodne volje. sam odluči o svojoj budućnosti, a ne da mu ona bude sudbinski određena.
 
Obersturmfuehrer:
ako je neko hriscanin on ce automatski u raj, bez obzira dal je ubica, lopov, ili prevarant, sve sto treba da uradi jeste da se ispovedi popu...samim tim sto je neko hriscanin, svi gresu su mu oprosteni....
Као што рече Artinve то ти је код римо-католика или ти латина, код ПРАВОСЛАВАЦА ЈЕ БИТНИЈЕ ИСКРЕНО ПОКАЈАЊЕ
 
Obersturmfuehrer:
ako je neko hriscanin on ce automatski u raj, bez obzira dal je ubica, lopov, ili prevarant, sve sto treba da uradi jeste da se ispovedi popu...samim tim sto je neko hriscanin, svi gresu su mu oprosteni....
Ne moze se tek - tako uci u raj, automatski. Bogu ne treba nista jer je On sve tako da i ljude prihvata sebi samo ako su cisti od greha. Ako se kajes iskreno onda se i ispovedas i time sa sebe skidas ogroman teret grehova kojih nisi ni svestan da te muce. Kod katolika taj osecaj oprosta grehova ne postoji jer kod njih je i ispovest tralala i svodi se na ponavljanje pedesetak molitava. Kod pravoslavaca je drugacije jer su pravoslavni svestenici sacuvali stari zavet po kojem imaju moc da oslobode od grehova i da oproste u Bozije Ime.
 
Бл:
Као што рече Artinve то ти је код римо-католика или ти латина, код ПРАВОСЛАВАЦА ЈЕ БИТНИЈЕ ИСКРЕНО ПОКАЈАЊЕ

ok, ja cu iskreno da se pokajem sto sam iskasapio nekoga, i bice mi oprosteno....u stvari, necu morati ni da se kajem, posto ce se isus vratiti o opet ce preuzeti grehove covecanstva
 
Obersturmfuehrer:
ok, ja cu iskreno da se pokajem sto sam iskasapio nekoga, i bice mi oprosteno....u stvari, necu morati ni da se kajem, posto ce se isus vratiti o opet ce preuzeti grehove covecanstva
Ти се ниси довољно интелектуално развио да схватиш то, али када одрастеш можда схватиш
 
Kad vec forsiras pomenutu knjigu Vracacete se dok se ne naucite zasto ne objasnis jedan bas uocljiv fenomen a to je da su svi ucesnici koji su bili podvrgnuti psihoregresiji i ciji su slucajevi opisani u knjizi viderli istog coveka tj autora knjige i coveka koji im je tu psihoregresiju radio /rec je o jednom coveku).
Nije istina da su bas svi oni u svom proslom zivotu videli bas njega i poznavali bas njega :confused:
 

Back
Top