Brzi download?!?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nisi ti nesto dobro razumeo.
Jedino ibrzanje koje mozes da dobijes je preko download mamner programa koji simultano prenose podatke sa vise servera pa program skidaju sa trenutno najbrzih. Postoje i neki programi koji "kao" ubrzavaju (ali se sve svodi na neko "friziranje" modema (ali to je toliko sitno da je zanemarljivo) ali sustinski ti mozes da skines samo onoliko kolika jepropustan moc tvoje linije ili vec preko cega ides na net.
Ako si preko dialup-a jedino gde eventualno mozes da dobijes je ako si na staroj centrali i brzina ti jemala pa preko nekog programa eventualno da povecas tu brzinu ali nikad neces dobiti vecu od 7KB/s (i to sa velikom srecom) Ja sam tu brzinu postigao tek kad sm bio prebacen na novu centralu.
 
chika_doktor:
Ne bih se slozio sa tobom....Bez nekog od programa download mi ide od 30-150kb a sa ID menagerom ili DAP-om i do 500kb po sekundi..Napominjem da imam link od 4mega...
Besmislica!
Toliku RAZLIKU u BRZINI downloada ne mozes dobiti. Jeste da download manageri "ubrzaju skidanje" ali sve do nivoa "bandwidtha" kojim raspolazes. Ako si se na primer nakacio na internet brzinom od 64, mozes maksimalno "skinuti" oko 400K na minut, kako god okrenes.
Dalje, ako skidas nesto sa "sporog" servera, moze se desiti da u gornjem slucaju, za minut skines i samo 200K.... E sad, tu stupa na scenu Download manager i ako moze skida trazeni fajl sa vise lokacija odjednom, pa ces ipak mozi da skines oko 400K na minut.
U svakom slucaju, ne moze "litra u politru" pa da nakacen brzinom 64, skidas kao da imas bandwidth 256 ! Sto se kaze "koliki ti je, toliki ti je" i tu je kraj filozofije...

Dakle iskljuciv efekat Download managera je da skida jedan fajl sa vise lokacija odjednom pa ti ga isporucuje u "delovima" i tada bi mogao korisnik da skida efektivnom brzinom, tojest onom kojom raspolaze. Ako Download manager ne nadje fajl na vise lokacija, nema sta da simultano skida i tada ti nista nece pomoci... Dodatni efekat Download managera je jos da "ume" da nastavi jednom prekinuti download.

Brzina downloada zavisi od dve stvari:
1. Tvoja efektivna brzina kojom si nakacen
2. Brzina uploada servera sa koga nesto skidas
I ne samo to, nego download moze da varira, u zavisnosti koliko je veza koju imas stabilna kao i veza samog servera...

Da zavrsim, Download manager NE MOZE da ti podigne brzinu skidanja za skoro 1800% kao sto ti tvrdis....
 
Pricas mi price...Covjek je rekao Nema tako nesto!Nazalost Nisam ulazio u dalju raspravu....I rekao sam 300%...A pribliznu brzinu download-a dobijes kad podijelis resurs sa 8....i to ti je oko 500kb po sekundi...To sto si napisao znaju i ptice na grani...Aj sad uzmi malo matish od prvog razreda pa izvjezbaj malo to mnozenje i dijeljenje... :D

PS.Ja ne radim sa kb.... :D
 
chika_doktor:
Pricas mi price...Covjek je rekao Nema tako nesto!Nazalost Nisam ulazio u dalju raspravu....I rekao sam 300%...A pribliznu brzinu download-a dobijes kad podijelis resurs sa 8....i to ti je oko 500kb po sekundi...To sto si napisao znaju i ptice na grani...Aj sad uzmi malo matish od prvog razreda pa izvjezbaj malo to mnozenje i dijeljenje... :D

PS.Ja ne radim sa kb.... :D

"Bez nekog od programa download mi ide od 30-150kb a sa ID menagerom ili DAP-om i do 500kb" - tek da te citiram.... i ne vidim da si nesto delio ovde... vec si eksplicitno ukazao na razliku downloada. U tvojoj se poruci ne pominje nikakvih 300% BTW....

Tvoja izjava da si DAP-om podigao brzinu downloada negira da "ne moze", vec hoces da kazes da Download manageri fizicki ubrzaju vezu?

A kad "nema tako nesto", otkud ti onda sa izjavom da mozes sa Download managerom da podignes download sa 30 na 500? Uostalom brzina protoka se oznacava sa "kbps" ili "Kbps" itd... a ne sa "kb"

Znam ja jako dobro kako se racuna brzina downloada, ne moras me uciti.
A razlika izmedju 30 i 500, kolika je u procentima?

Sto se tice ptica, vazno je da ti znas, za ptice cemo lako.
 
Ma dobro ljudi dodju neko im kaze to je program za ubrzavanje download-a i sta ti je, nit zna kako radi, nit zna kako funkcionise net, download itd, milion nekih stvari, al' pocne da prica o tom programu i njegovim mogucnostima.
Takva ubrzanja su nemoguca, i ponavljam download menadzeri nisu nista posebno, ja ih licno nekoristim.
 
Ja nisam htio nikoga uvrijediti, samo sam htio reci da mi download menageri stede vrijeme jer izmedju ostalog podijele fajl na segmente..tako da na odredjen nacin "ubrzavaju" skidanje..Pozdrav svima i bez ljutnje...
 
Agent Orange:
Tih 300% ubrzanja downloada je stara reklama za DAP koja je jednom recju nemoguca.
:)
Ni jedan software ne moze da utice na propusnu moc kabla/zice/konopca ilicegavec...

Pajseru ko prica o propusnoj moci kabla...Jel tebi treba crtati yebote...Uzmi ubi pa se pistolj...Taman se raspravimo kad eto ti agenta pajsera i drugih... :shock:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top