Lečenje gladovanjem

To je jedna vrsta dijete. Normalno je da organizam odbija hranu kada je covek bolestan i zato ne treba sebe siliti, vec ako ti se jede, jedi a ako ne, nemoj. Organizam najbolje zna za tebe sta je dobro. Treba malo oslusnuti sta ti kaze.

Najbolja je dijeta po mesecevim menama. Dakle, ako je mesec pun ili mlad pre podne, onda se dijeta sprovodi ovako: zadnji obrok ti je do 6 sati popodne prethodnog dana, sutradan (kada je mlad mesec pre podne) ceo dan se ne jede nista i tek sledeceg se jede u 12 sati u podne. Ako je mlad mesec popodne dijeta se pocinje tog dana od 6 sati po podne.

Najvece iskusenje je kada coveku pada svasta na pamet za ishranu u noc onoga dana kada se nista nije jelo, ali bas tada se organizam ocisti i neverovatno da uopste nemas halapljivost kada se obeduje. Ova dijeta ne utice na inteligenciju i veoma je korisna. Neverovatno, ali istinito. Organizam se posle par ovakvih dijeta preporodi. Preporucuje se setnja u prirodi pre obroka.

Pominjao sam mlad mesec jer je navedeno visestruke koristi nego kada je pun mesec (koji je samo za mrsavljenje).

I jos ova napomena: ovu dijetu su proucavali ruski naucnici i nema veze sa religioznoscu.
 
veca11:
Čitala sam da čovek može da se izleči.Bilo je i nekoliko emisija o tome.Da li neko zna nešto više o tome ili ako postoji neka literatura,preporučite mi.
autor Rudolf Brojs, naziv knjige RAK LEUKEMIJA i druge prividno neizlečive bolesti izlečive prirodnim putem. Metoda je inače drastična, gladuje se 42 dana i piju se samo posebno spremljeni čajevi i sokovi...Da ne dužim o tome, imaš sve u knjizi. Znam samo da su mišljenja podeljena, mnogi je veličaju, drugi pak nipodaštavaju....
 
Gladaovanje je jedna od najstarijih metoda lecenja, koja se koristi zbog jacanja volje, poboljsanja psihe i lecenja mnogih bolesti. Podmladjuje organizam I NE MOZE DA SE UMRE (naravno ukoliko bas ne preteras, ali za to nisu potrebni dani vec nedelje i meseci)! Jedno je kada gladujes zato sto si primoren, pa te spopadne panika, a drugo kada to radis svojevoljno i znas kako da se ponasas. U Evropi vec odavno postoje klinike koje su specijalizovane za lecenje ovim metodom, i postoje brojni primeri uspesnog lecenja. Veoma je tesko i potrebne su godine vezbe. Najpre se pocinje od 1-2,3 dana, a kasnije se taj period povecava. Mozes i odmah da gladujes 10-20 dana ukoliko patis od neke bolesti. Ono sto je podjednako bitno koliko i samo gladovanje je period nakon gladovanja, odnosno ponovnog privikavanja na hranu. Tu mora da se pazi, narocito nakon duzeg gladovanja. Postoji knjiga ''Gladovanje'' - Genadij Petrovic Malahov, moze da se nadje u onoj knjizari na Trgu kod Bilet servisa. Sve je lepo objasnjeno i zaista moze da ti promeni pogled na zivot!
 
klara_m:
Znam ja da lepo pise, ali se na salaze sa nebom, ja gledala i uporedjivala

E, pa sad ne znam. Ne opterecujem se toliko time a i neka preciznost meni nije potrebna. verujem da si u pravu.

Ivana BG - Ona dijeta nije rigorozna, vec je samo jedan nacin prociscenja organizma, jer i hrana nije 100% zdrava, uvek ima neku supstancu koja steti organizmu, ali organizam je kroz evoluciju stvorio imunitet. Npr. Mleko. Mislio sam da je mleko 100% zdravo, ali ima neku supstancu od koje se prave neki elementi (vrsta lepkova valjda, ne drzite me za rec) i koja u vecim kolicinama moze da steti zelucu, jaje: toliko je hranljivo da se iz njega stvori ceo jedan zivi stvor, ali eto i ono je nezdravo jer ima holesterola (da vam ne pominjem kakav tek ja metabolizam imam i koliko jedem, ali za orijentaciju cu vam reci da uvek jedem oko 7 jajeta. 10 mi je normalno i to jos uz salate itd... neko ce pomisliti da sam tezak kao tenk, ali bas sam atletski gradjen 83 kg 183 visina).

Jedno je poslusati glas svog organizma a drugo je maltretirati ga. Najprostije objasnjenje: kad si gladan jedi, kada ti se ne jede, zasto se onda opterecivati. Svaciji organizam najbolje zna koliko je kome i sta potrebno (znate ono kad ti se jede bas to i to... e to je ono sto ima veze sa vitaminima i mineralima, pa organizam tada zna refleksno gde ga ima). Jos prostije je objasnjenje ovoga: spavanje. Ne treba vam niko reci kad je potrebno da se spava vec sami osecate potrebu.

E, sad je drugo kada covek ode malo u luksuz pa jede k'o ala, ne krece se... onda je potrebno malo sebe i kazniti da bi se ozdravilo.
 
Postoji knjiga : GLADOVANJE ne znam ime pisca, o tome mi je pricao klijent koji dolazi kod nas u firmu, on se kune u tu knjigu. Princip je da se pije samo voda 30 dana, ima nekih caka sta i kako da bi se to izdrzalo, ali kaze da galadovanje leci i boleti koje ne mozemo ni da zamislimo.
Ne znam da li zaista leci ali znam da je taj tip sto dolazi uzasno mrsav...on tvrdi da se nikada nije osecao bolje u zivotu sto se zdravlja tice????!!!!!!
 
Kazanova:
To je jedna vrsta dijete. Normalno je da organizam odbija hranu kada je covek bolestan i zato ne treba sebe siliti, vec ako ti se jede, jedi a ako ne, nemoj. Organizam najbolje zna za tebe sta je dobro.


Nije to nikakva dijeta i upravo u tome ljudi najvise grese!!! Dijeta podrazumeva unosenje manje kolicine hrane, ili hrane koja ima manje kalorija. A gladovaje je POTPUNO PRIVREMENO ODRICANJE OD HRANE (strucni nazivi su RDT - rasterecujuce-dijetalna terapija i FKG- fizioloski korisno gladovanje.) U stvari, to je samo drukciji nacin ishrane, jer organizam tokom tog perioda zivi na racun rezervi. Kao sto vec rekoh procitajte GLADOVANJE - GENADIJ PETROVIC MALAHOV
 
komsinica.:
Kazanova:
To je jedna vrsta dijete. Normalno je da organizam odbija hranu kada je covek bolestan i zato ne treba sebe siliti, vec ako ti se jede, jedi a ako ne, nemoj. Organizam najbolje zna za tebe sta je dobro.


Nije to nikakva dijeta i upravo u tome ljudi najvise grese!!! Dijeta podrazumeva unosenje manje kolicine hrane, ili hrane koja ima manje kalorija.

Rec/ pojam dijeta ne znaci " unosenje manje kol. hrane" , vec odredjeni rezim ishrane.
Postoji dijeta za dobijanje na tezini.
Ima milion gojaznih pacijenata koji imaju po minimum 3 hronicne bolesti i svi imaju odlican apetit.
Ne razumem Vase konstatacije.
 
poznajem devojku koja je izlecila rak dojke u odmaklom stadijumu ovom metodom. zapravo, cula sam da je tako izlecila, nisam s njom direktno razgovarala. ona ima 26 godina i bebu sada :) i izgleda 100% zdravo inace je pri crkvi, religiozna je (mozda je to bitno a mozda i nije). lecial se brojsovom metodom gladovanja, UZ NADZOR LEKARA !!!!! valjda je pila samo neke sokove od povrca 40 dana. postoje te knjige, ja sam ih gledala, meni deluje kao mogucnost (znaci "brojsova metoda gladovanja"), ali sigurno da ne treba na svoju ruku, jer ne odgovara svakom isto, treba znati KAKO
(o nije potpuno gladovanje nego samo extreman redukcija ishrane)
inace tamo pise da mogu da se izlece i neke psihicke bolesti recimo...
post nije los mozda, ja postim u hrani pnekad, ok se oscam (mada se nisam proveravala da li ima neke posledice ovako, osim shto sam u menopazi sa 26 god ali ne bih rekla da je to od toga ili samo od toga)..uskrsnji je recimo interesantan jer je uskrs vezan sa mesechevim menama, pa to sto kazete ciscenje..mozda ima veze he mada i nema jer je 7 nedelja

mzoda na svoju ruku ako imas neku extremnu intuiciju...ali ko je ima u gradu

postoji i urinoterapija ali o tome drugi put...
hehe
 
Ja sam takodje cula da je mnogo ljudi izleceno ovom dijetom,pogotovu koji su bolovali od kancera.Procitala sam i par knjiga koje su mi preporucene preko ovog foruma.Dolazim do zakljucka da pacijent mora da bude pod strogim nadzorom lekara i tu nastaje problem.Moram da kazem da nisam obolela,ali citajuci literaturu,shvatila sam da sve ovo moze da se koristi i kao preventiva.Razgovarala sam sa lekarima(koje privatno poznajem) i kada sam im obrazlozila moje interesovanje,zatrpali su me objasnjenjima, zasto to ne treba da uradim.Postoje i manje reduktivne metode,koje dozvoljavaju unos samo presne hrane,a takodje imaje rezultate.
 
Svaka rigorozna dijeta unistava coveku zivot, steti inteligenciji idr.

Metoda koju sam opisao je apsolutno zdrava i organizam odrzava na zdravom nivou, cini ga zdravijim, nema propratnih efekata. Ovo je vise preventiva i zdrav nacin zivota. Kada covek oboli... e, tu zaista nisam pametan ima li leka..., ali sigurno da leka uvek ima. Najpre, sva snaga je u covekovom organizmu, samo je treba pokrenuti, ali pre toga organizam procistiti.
 
veca11:
Ja sam takodje cula da je mnogo ljudi izleceno ovom dijetom,pogotovu koji su bolovali od kancera.Procitala sam i par knjiga koje su mi preporucene preko ovog foruma.Dolazim do zakljucka da pacijent mora da bude pod strogim nadzorom lekara i tu nastaje problem.Moram da kazem da nisam obolela,ali citajuci literaturu,shvatila sam da sve ovo moze da se koristi i kao preventiva.Razgovarala sam sa lekarima(koje privatno poznajem) i kada sam im obrazlozila moje interesovanje,zatrpali su me objasnjenjima, zasto to ne treba da uradim.Postoje i manje reduktivne metode,koje dozvoljavaju unos samo presne hrane,a takodje imaje rezultate.

Da, svakako da gladovanje treba sprovoditi uz nadzor lekara, ali gde naci lekara koji nece pokusati na sve nacine da te odgovori od toga....I sta onda covek da radi? Pa naravno da ce krenuti samostalno da gladuje, a kad zavrsi u bolnici, onda ga pitaju ''Pa sto se nisi obratio strucnom licu za pomoc?" ..... :roll:
 

Back
Top