Sunday Afternoons

Jao sto sam videla film:
264539_3.jpg


Vrlo zanimljivo napisan film, i bas bih volela da cujem da li ga je neko video (a mislim da bi trebalo sve da ga gledamo, jer bi diskusija o filmu buktala bar jedno 15 strana). Ne mogu da vam pricam o cemu je (da ne pokvarim), ali nije feelgood film, drama je. Gledati bez male dece.
odgledala,bas sam ga dugo trazila
covece kako ovo lici na moje odrastanje (ne shvatati bukvalno,nije mi komsija prstima oduzeo nevinost) znaci skroz sam se pronasla,doslo mi je da placem,bila sam isto tako zbunjena a zivot pun zabrana koje moji roditelji nisu objasnjavali
dotakli su dva tabua i to bas onako majstorski,nekako mi je film na ivici (cudo da nije bilo vise prasine oko njega)
samo da ne pravim ovakve greske s cerkom:sad2:
 
Ja sam cmizdrila na svakih 5 minuta, pa onda se smejala na svakih 5... I danima me je nakon filma drzao taj neki osecaj tuge.... Izdavac je Narodna knjiga, i jeste bolja je od filma, film je i radjen po toj knjizi ponesto je izmenjeno ali je sustina ista. Korica je ovakva
 

Prilozi

  • Hilary_Swank_in_P.S.,_I_Love_You_Wallpaper_2_800.jpg
    Hilary_Swank_in_P.S.,_I_Love_You_Wallpaper_2_800.jpg
    46 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Film za preporuku...svideo mi se..ne bih se iznenadila da bude nominovan kao strani film za Oskara

movie_9153_poster.jpg

World War II ends and her story begins...

Sinopsis:
Radnja filma smeštena je 1945. godine za vreme invazije Crvene Armije u Berlinu

i snimljena je prema objavljenom dnevniku Anonyme, bivše novinarke koja je ostala anonimna sve do svoje smrti.

Nakon prestanka zabrane po prvobitnom objavljivanju 1953. godine, knjiga je postala internacionalni književni fenomen, a novo izdanje izašlo je 2003. godine.
April, 1945. -

Nemice postaju žrtve silovanja - jedna od njih je i prelepa Anonyma (Nina Hoss),

koja, u očajničkoj borbi za opstankom, odlučuje da pronađe vojnika koji bi je zaštitio. Upoznaje ruskog oficira Andreija (Yevgeni Sidikhin) sa kojim se upušta u složenu

i simbiotsku vezu koja ih primorava da ostanu gorki neprijatelji do samog kraja. Anonyma je jedna od nekolicine preživelih žena koje su ikada pisale o temi koja

je još uvek tabu, i koja je i dalje zastupljena u ratovima širom sveta.
 
Film koji me je ostavio bez daha

posle prvih par minuta znala sam da ću da zajjjebem sav posao koji me čeka, i da ću se prepustiti filmu...
Još od Evrope Lars von Trir je vrlo visoko kotiran na mojoj listi omiljeniih režisera.
Njegov noajnoviji film ANTIHRIST me je očarao, ostavio bez reči (a to je prilično teško)
Prvih pet minuta filam je domaći zadatak svakom režiseru, a ja da sam u toj branši posle toga ne bi ni probala da se bavim filmom.
 

Back
Top