Lost / Izgubljeni

Omiljeni lik u Izgubljenima mi je

  • Dzek Separd

  • Dzon Lok

  • Dzejkob

  • Daniel Faradej

  • Ben Lajnus

  • Sajid Dzara

  • Kejt Ostin

  • Hugo Rejes ''Harli''

  • Dzejms Ford ''Sojer''

  • Richard Alpert

  • Dezmond Hjum

  • Dzulijet Burk

  • Majls Strom

  • Carls Vidmor

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Više puta je bilo obećano da neće biti takvog završetka
tipa, "sve je samo san" /"svi su mrtvi a Ostrvo je čistilište"/"sve se dešava u Vinsentovoj glavi" :lol:

mada, rekli su i da neće biti putovanja kroz vreme, pa eto ....:tongue2:

To svi govore ali nije tacno. Jedino sto je Damon Lindelof rekao (pre tri godine) je da jos uvek nije bilo stvari kao sto je putovanje kroz vreme. z;) A sad, sto ljudi pogresno citiraju...
 
Poslednja izmena:
Pa zar bi bilo bolje po tvom mišljenju da su lepo odgovorili na sva pitanja na kraju prve sezone?:confused:
Jednostavno, trajaće koliko je neophodno da se ispriča celovita priča.
A većina stvari ima svoju svrhu u pripovedanju i karakterizaciji.

Da,ali ovo je u neku ruku razvlacenje,kako bi serija zbog popularnosti trajala shto duze.Komercijala...Mnogo je pitanja otvoreno,a veoma malo odgovora dato,pa se bojim da ce zavrsetak serije biti zgusnut,sto ne bih voleo da se desi.
Takodje,nije mi bas jasno ovo putovanje kroz vreme.Kako Locke moze da bude i u onom kovcegu i na ostrvu?Ista stvar je i sa Dezmondom.I ako su vec putovali kroz vreme,onda treba da se vrate svi likovi koji su bili tu Dzek,Kejt,Hugo?Mislim mnogo uvrnutoz;)
 
To svi govore ali nije tacno. Jedino sto je Damon Lindelof rekao (pre tri godine) je da jos uvek nije bilo stvari kao sto je putovanje kroz vreme. z;) A sad, sto ljudi pogresno citiraju...

I ja to tako tumačim,
samo htedoh da stvorim malo panike i neizvesnosti...:mrgreen:

U januaru 2005. (u toku prve LOST sezone) Damon je rekao :

I don't think we've shown anything on the show yet ... that has no rational explanation in the real world that we all function within. We certainly hint at psychic phenomena, happenstance and ... things being in a place where they probably shouldn't be. But nothing is flat-out impossible. There are no spaceships. There isn't any time travel."
http://www.scifi.com/sfw/issue406/news.html
 
Da,ali ovo je u neku ruku razvlacenje,kako bi serija zbog popularnosti trajala shto duze.Komercijala...Mnogo je pitanja otvoreno,a veoma malo odgovora dato,pa se bojim da ce zavrsetak serije biti zgusnut,sto ne bih voleo da se desi.
Takodje,nije mi bas jasno ovo putovanje kroz vreme.Kako Locke moze da bude i u onom kovcegu i na ostrvu?Ista stvar je i sa Dezmondom.I ako su vec putovali kroz vreme,onda treba da se vrate svi likovi koji su bili tu Dzek,Kejt,Hugo?Mislim mnogo uvrnutoz;)
To na ostrvu se dogadja tri godine ranije, a ne u isto vreme. :roll: Lok je zavrsio u kovcegu 3 godine posto su O6 napustili ostrvo.

A razvlacenja sad sasvim sigurno nema, posto se zna racno kad se biti kraj serije. Sto je uostalom i ocigledno. Gde ti ovde, pobogu, u 4. i 5 .sezoni vidis "razvlacenje"?! Sve je samo, radnja, radnja, radnja. Producenti/scenaristi su objasnili vise puta da su tokom 2. i prvog dela 3. sezone zaista razvlacili, zato sto je ABC hteo da serija traje sto duze, pa nisu bili sigurni da li ce morati seriju da razvuku na recimo 9 sezona. Zato su pravili epizode tipa, Charlie poludi i ima religiozne snove pa krade bebu, flashback o Jackovoj tetovazi, Nikki i Paulo, i slicno (i sami se sebi smeju zbog toga). Zatim su se negde sredinom 3. sezone konacno dogovorili sa ABC-jem da mogu da zavrse seriju sa 6. sezonom, i onda su odredili tacno koliko ce epizoda biti i kako ce izgledati. 4. sezona je trebalo da ima 16 epizoda, ali zbog strajka scenarista skracena na 13 (poslednja je doduse bila dupla), pa ce zato 5. sezona imati vise epizoda (17) nego sto je prvobitno planirano, da to nadoknade.
 
Da,ali ovo je u neku ruku razvlacenje,kako bi serija zbog popularnosti trajala shto duze.Komercijala...Mnogo je pitanja otvoreno,a veoma malo odgovora dato,pa se bojim da ce zavrsetak serije biti zgusnut,sto ne bih voleo da se desi.
Takodje,nije mi bas jasno ovo putovanje kroz vreme.Kako Locke moze da bude i u onom kovcegu i na ostrvu?Ista stvar je i sa Dezmondom.I ako su vec putovali kroz vreme,onda treba da se vrate svi likovi koji su bili tu Dzek,Kejt,Hugo?Mislim mnogo uvrnutoz;)

Na šta konkretno misliš kada kažeš razvlačenje? Koji je po tvom mišljenju primer razvlačenja u seriji?
Ne kažem da ne postoji :čak su i sami producenti priznali da su u jednom trenutku u trećoj sezoni (Džekove tetovaže i sl...:lol:) morali da razvlače zbog neizvesnosti koliko dugo će trajati serija (dok se nisu izborili za jasno određen završetak-znači nije im cilj da razvlače kao što ti kažeš, već sasvim suprotno), ali je to zaista zanemarljivo u kontekstu celine. Nego, ono što si ti do sada navodio kao razvlačenje (npr, "dugme" u drugoj sezoni) je integralni deo priče i retko ko bi se složio sa tobom da je odugovlačenje u pitanju. Mada, teško je jasno to odrediti: npr. ono što je nekome razvlačenje, meni može da bude baš ključno za razumevanje nekog lika i njegovih postupaka ( valjda je važno i koji te aspekt serije više zanima : mitologija, likovi,... ili celina)
Svaka TV serija ima cilj da stekne što veću gledanost kako bi uopšte obezbedila svoje postojanje, tako da je po definiciji komercijalni proizvod. Ne vidim na koji je to katastrofalan način ova činjenica umanjila kvalitet serije u ovom konkretnom slučaju.
Što se tiče pitanja-odgovora, zar bi bilo zanimljivo da nam otkriju šta je Ostrvo, šta je Dimko, šta je Džejkob i sve ostale misterije sada ili ranije? Uostalom, uvek će biti nezadovoljnih gledalaca. Npr. sada sam pročitala kako se ljudi žale da je ovaj početak pete sezone na neki način dao i previše odgovora...:eek:
Jednostavno, treba prihvatiti da LOST tako funkcioniše : u suštini je velika misterija i svake nedelje se otkriva jedan mali deo slagalice.
To je nekim ljudima i privlačno, između ostalog i zato što omogućava aktivno učešće gledaoca u tumačenju, a nekima nije. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa zar bi bilo bolje po tvom mišljenju da su lepo odgovorili na sva pitanja na kraju prve sezone?:confused:
Jednostavno, trajaće koliko je neophodno da se ispriča celovita priča.
A većina stvari ima svoju svrhu u pripovedanju i karakterizaciji.

Da,ali ovo je u neku ruku razvlacenje,kako bi serija zbog popularnosti trajala shto duze.Komercijala...Mnogo je pitanja otvoreno,a veoma malo odgovora dato,pa se bojim da ce zavrsetak serije biti zgusnut,sto ne bih voleo da se desi.
Takodje,nije mi bas jasno ovo putovanje kroz vreme.Kako Locke moze da bude i u onom kovcegu i na ostrvu?Ista stvar je i sa Dezmondom.I ako su vec putovali kroz vreme,onda treba da se vrate svi likovi koji su bili tu Dzek,Kejt,Hugo?Mislim mnogo uvrnutoz;)

Prvo, svaka serija je napravljena da zaradi pare. Nisu oni pravili seriju zato što vole da podele sa ostatkom sveta neku priču. Reci mi neku seriju koju ti ne smatraš komercijalom... Ali o tome ćemo drugi put...
Kao što neko reče, nije mnogo razvučeno za razliku od npr. Prison Break.

Locke je na ostrvu zato što se to dešava pre nego što je završio u kovčegu. Tek ćemo videti kako je završio u kovčegu i otišao sa ostrva.
 
Prvo, svaka serija je napravljena da zaradi pare. Nisu oni pravili seriju zato što vole da podele sa ostatkom sveta neku priču. Reci mi neku seriju koju ti ne smatraš komercijalom... Ali o tome ćemo drugi put...
Kao što neko reče, nije mnogo razvučeno za razliku od npr. Prison Break.

Locke je na ostrvu zato što se to dešava pre nego što je završio u kovčegu. Tek ćemo videti kako je završio u kovčegu i otišao sa ostrva.

Pa sta sad treba serija da ima 1200000 epizoda k'o Dosije Xz:lol: Ali dobro,necemo o tome.Slazem se da je bolja 10000000000 puta od Prison break.

Ali ako se radnja desava ranije,u proslosti,zasto onda nema Kejt,Sun,Huga na ostrvu,a ima recimo Desmonda koji je napustio ostrvo?(koliko je ovo apsurdno ***:eek:)
 
Pa sta sad treba serija da ima 1200000 epizoda k'o Dosije Xz:lol: Ali dobro,necemo o tome.Slazem se da je bolja 10000000000 puta od Prison break.

Ali ako se radnja desava ranije,u proslosti,zasto onda nema Kejt,Sun,Huga na ostrvu,a ima recimo Desmonda koji je napustio ostrvo?(koliko je ovo apsurdno ***:eek:)

Nisu oni ceo zivot na ostrvu.
To jeste proslost al dalja u kojoj Sun i ostali nisu bili na ostrvu.
A Desmond jeste.
Gledao si seriju pobogu,izracunaj.:D
 
Ali ako Sun i ostali nisu bili na ostrvu,tj.ako se dogodilo sve pre pada,kako su onda Sojer,Bernard i ostali tamo?Zar ne bi trebalo da nestanu ili tako nesto?z:hm:

Sun i Hugo sa ostalima je van ostrva...Poznata sestorka.
Desmond je negde tamo u Britaniji
al mi gledamo scenu proslosti kad je Desmond bio na ostrvu.
Vreme se pomera i ide u razlicite periode i tog puta je bio period kad je Desmond bio u otvoru a avion se nije ni srusio jos.
 
Da Nicki i Paolo,totalna glupost.Prve dve sezone,nema ih nigde,a onda u trecoj prica o onim dijamantima,potpuno nebitna za seriju.Jos jedan dokaz ispraznosti 3.sezone.

Ispraznost treće sezone?????:eek:
Molim te objasni mi na koji način su isprazne epizode u trećoj sezoni?
Skoro svaka je makar unela novi element u zaplet ili odgovorila na neko pitanje.
(dobro, osim možda Stranger in a Strange Land ...)
A i ko može sa sigurnošću da tvrdi da je Expose beskorisna epizoda sa stanovišta celine priče? Možda najskorije osvrtanje na Expose u "The Lie" ima neko značenje?A možda će i Majls uspeti da nađe zakopane dijamante?:think:
 
To jeste bilo razvlacenje ali je fora od epizode.
Da te pitam,jel tebi dosadna ta epizoda?
Nema veze ni sa cim ali nije da nije zanimljiva.
I onaj kraj koji je efektan samo tako...

Sama si rekla da nema veze ni sa cim,tako daaa....Meni je recimo "Tricia Tanaka is dead" zanimljiva,iako nema neke posebne veze sa radnjom,zabavna je.Ja govorim o tome da je glupo sto su ubacili ta dva lika u seriju,koji apsolutno nikakvu ulogu u kompletnoj radnji nisu imali.Da su ih scenaristi malo vise "angazovali" u radnji serije,to bi vec bila druga stvar,ovako...z:hm: E i da zaboravio sam da napomenem,Claire:cvet: je prelepa
 
Ispraznost treće sezone?????:eek:
Molim te objasni mi na koji način su isprazne epizode u trećoj sezoni?
Skoro svaka je makar unela novi element u zaplet ili odgovorila na neko pitanje.
(dobro, osim možda Stranger in a Strange Land ...)
A i ko može sa sigurnošću da tvrdi da je Expose beskorisna epizoda sa stanovišta celine priče? Možda najskorije osvrtanje na Expose u "The Lie" ima neko značenje?A možda će i Majls uspeti da nađe zakopane dijamante?:think:

I sta da radi sa njima,da ode na pijac i kupi patlidzan za ove na ostrvu?Mislim daj...
 
Sama si rekla da nema veze ni sa cim,tako daaa....Meni je recimo "Tricia Tanaka is dead" zanimljiva,iako nema neke posebne veze sa radnjom,zabavna je.Ja govorim o tome da je glupo sto su ubacili ta dva lika u seriju,koji apsolutno nikakvu ulogu u kompletnoj radnji nisu imali.Da su ih scenaristi malo vise "angazovali" u radnji serije,to bi vec bila druga stvar,ovako...z:hm: E i da zaboravio sam da napomenem,Claire:cvet: je prelepa

E neko ko gleda Lost a voli Claire...
Sve mi je jasno:).
Ne mora da ima veze sa necim al mozda i ima.
Onakav kraj definitivno zasluzuje neki nastavak...
 
Sama si rekla da nema veze ni sa cim,tako daaa....Meni je recimo "Tricia Tanaka is dead" zanimljiva,iako nema neke posebne veze sa radnjom,zabavna je.

To je super epizoda. :D
A i ima barem male veze sa radnjom: npr. u toj epizodi je Hurley pronašao Darma kombi koji će biti ključan u finalu treće sezone
.A i kostur, za koga se na kraju ispostavilo da je otac od Bena (Sajrusa...:hahaha: )
 
To je super epizoda. :D
A i ima barem male veze sa radnjom: npr. u toj epizodi je Hurley pronašao Darma kombi koji će biti ključan u finalu treće sezone
.A i kostur, za koga se na kraju ispostavilo da je otac od Bena (Sajrusa...:hahaha: )

Kakve je provale ima Sojer u toj epizodi hahahaz:mrgreen: A i da nisu nashli kombi,ne bi Hugo spasio Saida,Bernarda i Jina na kraju 3.sezone
 
I sta da radi sa njima,da ode na pijac i kupi patlidzan za ove na ostrvu?Mislim daj...

I dalje nisi dao nijedan argument zašto i kako je treća sezona isprazna. :p
Nije bitno šta će da uradi sa njima (ako ih uopšte nađe).
Poenta je da je u toj epizodi možda uveden neki važan element koji će se u toku priče povezati sa određenim zapletom (bio on tebi važan ili ne; npr. meni je Majls važan i zanimljiv i zanimalo bi me tako nešto), i niko još uvek ne može da tvrdi suprotno.
 

Back
Top