Tahikardija

Nesto kraci levi zalistak koji izaziva tahikardiju zbog koje si na propranolu?! E pa priznajem da mi je ovo prvi put da tako nesto cujem! Stvarno novost za mene da nesto kraci levi zalistak moze da da (iz cista mira i prvi put u 34oj godini) tahikardiju....Mislim, ako imas skracen neki od levih zalistaka onda sigurno nisu skraceni od pre mesec dana......pa onda ne mogu ni biti uzrok tahikardije.....O kolikoj se tahikardiji radi (koliko otkucaja u minutu kad meris puls?)
Nego, da nisi ti imao neki stres, neku frku u poslednja 2-3 meseca? Jesi mozda dao krv na analizu na koksaki-virus? Ako nisi, mislim da bi trebalo. Kakvi su ti rezultati krvne slike i biohemije? I mozda da batalis to pusenje ili bar da smanjis.....Nesto mi se uopste ne slaze u tvojoj prici.....
 
Rekli su mi da mi je to skracenje urodjeno, a uzimam i tablete za gvozdje kao terapiju, na donjoj mi je granici normale. Bavim se javnim poslom i u sustini stresno zivim, mozda je to uzrok, ali uzivam u svakom trenutku svog zivota, pa kontam da velika kolicina srece nije losa stvar, ili mozda jeste, hm.Nemam izrazito visok puls, nego dugotrajne, relativno blage osecaje nemira srca sa povremenim promenama ritma. Doktor mi je inace rekao da to skracenje nije bolest, nego stanje, kao i da je to vrlo cesta pojava. Treba da uzimam presolol od 50 dva puta dnevno po polovinu i gvozdje, dva meseca. To i radim, ali vec po prestanku dejstva tablete, simptomi se ponavljaju. Otuda i briga da li cu i dokle morati ziveti sa tabletama. Sta je koksaki-virus?
 
tropikano:
Ima li sanse da zauvek prestane da se javlja, ili je neophodno uvek se oslanjati na propranol ili
presolol. Izazvana je nesto kracim levim zaliskom.

Ne postoji levi zalistak.
Nisi dao dijagnozu oboljenja kojeg imas, pitanje koje si postavio je isuvise banalno da bi se dao bilo kakav odgovor.
Pozdrav
 
tropikano:
Rekli su mi da mi je to skracenje urodjeno, a uzimam i tablete za gvozdje kao terapiju, na donjoj mi je granici normale. Bavim se javnim poslom i u sustini stresno zivim, mozda je to uzrok, ali uzivam u svakom trenutku svog zivota, pa kontam da velika kolicina srece nije losa stvar, ili mozda jeste, hm.Nemam izrazito visok puls, nego dugotrajne, relativno blage osecaje nemira srca sa povremenim promenama ritma. Doktor mi je inace rekao da to skracenje nije bolest, nego stanje, kao i da je to vrlo cesta pojava. Treba da uzimam presolol od 50 dva puta dnevno po polovinu i gvozdje, dva meseca. To i radim, ali vec po prestanku dejstva tablete, simptomi se ponavljaju. Otuda i briga da li cu i dokle morati ziveti sa tabletama. Sta je koksaki-virus?

Bilo bi lepo kada ne bi svakoga morali uvek da opominjemo da u prvom postu da neophodne podatke o sebi!! Kada bi procitali lepljivu koja salje jasan poziv "pazi ovamo!' - svi biste to znali i pre postovanja. Dakle, kog si pola? (kad moram pitanje po pitanje da postavljam post po post!!). Ako ti srcani rad ne prelazi 90 otkucaja u minuti, onda i nemas tahikardiju. Zna se sta je tahikardija, a palpitacije koje ti opisujes sa ekstrasistolama (po svoj prilici) nisu isto sto i tahikardija. Ko sto koleginica gore rece - koja je uopste tvoja dijagnoza? Skracenje zalistaka na levom srcanom uscu nije bitna stvar koja bi ti pravila tegobe, tvoje tegobe verovatnije je da su od anemije zbog nedostatka gvozdja, a takodje mogu biti uzrokovane stresom ili sto bi se reklo - na nervnoj bazi. Stvarno je besmisleno ovako postavljati pitanja, dajte malo razuma ljudi - pa nismo mi ovde vidoviti! Kolko puta je neophodno da se kaze da je ovo virtuelni prostor, a ne ordinacija: ako detaljno ne opisete svoj problem i ne date licne podatke, dobicete samo rezignirani komentar kao sto je to gore slucaj, i nikakav odgovor koji ima smisla, tek mozda besmislene pretpostavke i nagadjanja, kao sto je slucaj sa ovim postom!
 
Stvarno se izvinjavam sto nikad do sad nisam bio bolestan, niti sam ucestvovao na ovakvim forumima, pa ne znam kakvi su obicaji. Nije mi bila namera da se igram nicijim vremenom, ni strpljenjem, jer zaista imam problem. Rekao sam sve sto sam cuo od svog lekara i to nakon sto sam mu iscupao reci iz usta. Na papiricu mi pise tachycardio (parox anamnestica), tako da ime bolesti nisam izmislio. Broj srcanih otkucaja na pregledu mi je bio 110.Gvozdje - 12,6.Posle ultrazvuka rekao mi je za to neko skracenje zalistka i to je zaista sve sto znam, pa ako je moje pitanje i pored toga sto sam vam rekao, banalno - ne morate mi odgovoriti.
 
Nisi morao biti ni bolestan niti ucestao na ovakvim forumina, procitaj uvodne teme koje se zovu (lepljiva) "pazi ovamo" (obzirom na pol i pitanje GINEKOLOGIJA nije pod obavezno).
Dakle, gvozdje ti jeste na donjoj granici, opet - ne znamo kakvi su ti ostali rezultati biohemije krvi i krvna slika, i d ali ima jos nekih odstupanja...NE znam sta ti je tacno lekar rekao posle pregleda, zao mi je sto si morao da mu cupas reci iz usta kako kazes, ali ipak je to tvoje srce i tvoj zivot, i sto se mene tice, ja odbijam da se pomerim sa stolice dok god ne dobiuem sve odgovore na pitanja koja imam u vezi sa bolescu zbog koje odlazim kod lekara - radi se o mom zivotu. Da si insistirao na odgovoru na pitanje koje si ovde postavio, i dobio bi ga, bez obzira da li bi morao da ga iscupas od doktora ili ne; bila bih srecnija da su ljudi iz moje struke ljubazniji i da ne moraju da im se cupaju reci iz usta, ali ako vec nisu takvi - onda opet te podsecam radi se o tvom srcu i tvom zivotu. Ako je kao sto ti je lekar rekao tvoje skracenje zalistka beznacajno, urodjeno i bezopasno, u svakom slucaju ne moze biti uzrok tvoje iznenadne tahikardije poslednja dva meseca. Razloge treba traziti drugde, a za to nemamo ovde dovoljno podataka, pa bi najbolje bilo da se vratis kod lekara koji te je pregledao ili prosto kod svog lekara opste prakse i postavis pitanja koja te zanimaju te budes uporan dok ne dobijes odgovor. Drugo ne znam sta da ti kazem.
 
Tropikano, ni ja nisam imala bilo kakve lose namere, ali je stvarno nemoguce ( ozbiljno ) odgovoriti na tvoje pitanje. Kao sto ti je i WW preporucila i ja ti savetujem da od svog dr- a pokusas da dobijes odgovore na sva pitanja koja se ticu tvog zdravlja( konkretno stanja tvog srca.) - jer podaci koje si nam dao su nedovoljni ( najblaze receno ).

Veliki pozdrav
 

Back
Top