Slava i tragedija Oskara Vajlda

Delanje


Mnogo je teze nesto uciniti nego o tome govoriti? Ne, niposto. Radi se o teskoj, opste prihvacenoj zabludi. Mnogo je teze o necem govoriti, nego nesto uciniti. Posebno je to vidljivo u ovim nasim danim. Svako danas moze da stvara istoriju, ali samo istinski veliki covek moze da je pise. Delanje je, opet, poslednje pribeziste onih koji ne znaju sta bi sa sobom. Ono je, takodje, i poslednje nadahnuce onih koji nisu u stanju da sanjaju.

O.V.
:razz:
 
CINIK JE COVEK KOJI SVEMU ZNA CENU,A NICEMU VREDNOST
(OSKAR VAJLD)


200px-Oscar.jpg
 
Ових дана сам почела да читам "Портрет Доријана Греја" и допада ми се. Кад је прочитам написаћу општи утисак. Иначе, још на почетку покушава да искаже своју трагедију кроз књигу, када објашњава да не жели да изложи слику, јер га у потпуности открива.
 
Slika Dorijana Greja mi se svidjala sve dok nisam procitala interpretaciju. Onda mi je nekako izgubila char, delovalo i suvise promisljeno
Price volim, najomiljenija mi je Infantin rodjendan, narocito onaj deo kada se patuljak prvi put video u ogledalu i tek onda shvatio zasto mu se svi smeju :( :(
Drame mi se isto svidjaju, Idealan Muz, The Importance of Being Earnest, zato sto te prenose u taj period, kraj 19 i pocetak 20veka koji je meni uvek bio zanimljiv
 

Back
Top