cista na jajniku HELP

tufi86

Početnik
Poruka
2
:confused: od 15. godine mi je počela pojačano opadati kosa,a tek posle dve godine poslali su me na hormonske analize,na kojima se pokazalo da imam pojačano lučenje androgena, a smanjen SHBG,a takođe su mi otkrili poveću cistu na jajniku(13*11 cm!), i odmah uputili na operaciju. na operaciji je odstranjena cista, ali i levi jajnik i jajovod. 4 meseca nakon te operacije pojavila se nova cista, sada na desnom jajniku,veličine oko 6 cm, ali vodena. bila sam očajna!kao terapiju sam dobila hormonske pilule,koje se koriste i kao kontracepcija, i cista je za par meseci nestala. pomislila sam da je najzad moj problem rešen, međutim kosa mi i dalje jako opada,iako su sada hormonske analize normalne,a ciste više nema. ne znam kako to da sprečim,ne preterujem kada kažem da mi je više od pola kose otpalo za 3-4 godine! nekada sam imala gustu, dugu kosu, a sad tako slabo izgleda da ne mogu ni da je pustim, nego je stalno vezujem. ako se ovako nastavi, ne smem ni da pomislim šta će biti za godinu dana,a kosa mi sve više opada! pokušala sam sa raznim losionima,ali sa jako malim efektom. HELP! imam 19 godina, i ne znam šta da radim. ako neko zna za neki preparat,lek, ili ima sličan problem,odgovorite molim vas!
 
Obrati se dermatologu da proveris da li mozda nesto drugo nije uzrocnik opadanja kose u ovom trenutku. Drugo, prestani da vezujes kosu jer time samo pojacavas njeno ispadanje i dodatno maltretiras dlaku. I trece, s' jeseni kosa generalno opada pojacano (ko sto se zivotinje linjaju i covek izmenjuje dlaku!) pa je to mozda ono sto primecujes u ovom trenutku. A najzad, moguce je da dlaka jos uvek nije pocela da reaguje na novi balans nivoa hormona (ne rece kad je bila poslednja operacija), ako ti uopste kosa opada i opadala je zbog hormona. Ne bi bilo lose da uradis hormone stitne zlezde i proveris funkciju tiroidee koja takodje ima svoj udeo u zdravlju kose.
 
pozdrav,javljam ti se jer i ja imam iste probleme imam koju godinu vise od tebe ali evo godinama se borim sa "podivljalim"hormonima,sklonosti debljanju,pol.jajnicima i opadanju kose.koristila sam vishy sampone,ampule nakon dva tretmana bilo je malo bolje tj.kosa je prestala opadat.evo sad ima neka tri meseca kako ih ne koristim i prica je ista.moje kose na svakom koraku a nazalost na glavi najmanje.mislim da je to poseldica stresa,genetike...ne znam ni sama.
 
Imam 14 godina.Pre 3 godine imala sam cistu na jajniku koju su mi odstranili laparoskopskim putem.Pre nego sto sam ju otkrila imala sam uzasne bolove.Mama me je nagovorila da odem na ultra-zvuk i tamo mi je doktor otkrio cistu velicine 6*7cm. Sledeca 3 meseca trazili smo neku privatnu kliniku gde su mogli da me operisu, ali cene su bile previsoke (oko 5000 eura).Nismo mogli da to si priustimo pa sam otisla u drzavnu bolnicu.Tamo sam cekala oko 3 meseca da dodjem na red a cista je samo rasla.Pocela sam da gubim apetit i samim tim sam dramaticno smrsala.Kada sam stigla u bolnicu tada je cista bila velicine 11*13cm.I hvala Bogu operisali su me i nije bilo vecih komplikacija.Danas zivim normalno kao da se nista nije dogodilo
 

Back
Top