Kosi trbušni mišići

Slavik

Zainteresovan član
Poruka
240
Ponovo ja i moja pitanja o trbušnjacima. Ali ovaj put o kosim. Znate one kose mišiće na stomaku koje imaju oni vrh građeni manekeni za kojima ženama oči ispadnu kad ih vide(ili bar većini). E sad je pitanje kojim vježbama doći do onakvih lukova? Pozdrav
 
Ehhh...
Ima dosta vezbi... Mislim jel ti hoces vezbe za misice na rebrima tj pored trbusnjaka ili za misice na struku da tako kazem.
Za struk imas vezbu spustanje sa strane bucicama. Uzmes bucicu u ruku(jednu) i spustas se ravno sa strane do kolena i vracas se nazad.
A ako te interesuju misici sa strane tj na rebrima... E to je druga prica ;)
Sve u svemu glavna stvar je da smrsas mnogooo, jer to da bi se videlo moras bas da se potrudis... to ti je gore od trbusnjaka 10x
 
Slavik:
Ponovo ja i moja pitanja o trbušnjacima. Ali ovaj put o kosim. Znate one kose mišiće na stomaku koje imaju oni vrh građeni manekeni za kojima ženama oči ispadnu kad ih vide(ili bar većini). E sad je pitanje kojim vježbama doći do onakvih lukova? Pozdrav


Ahaa...
To je bitno mladjim ženama (od 18-do19 godina)
Ja recimo gajim pivske trbušnjake i ne vidim da se neka bunila...
A što vole da se igraju sa tibom...
 
Za pocetak - trbusnjaci sa uvrtanjem (desni lakat - levo koleno i levi lakat - desno koleno).

Zatim sklopke po istom principu.

Onda uzmes plocu od 15-20 kg, zadnjicu smestis poprecno na ravni bench, noge fiksiras i ispravis ruke, plocu postavis u pravcu grudi i lagano se okreces levo-desno, sto je vise moguce.

U svakoj vezbi, skoncentrisi se na kontrolu pokreta, a ne na sto brze ponavljanje, jer efektnost zavisi od nacina, a ne od kvantiteta ponavljanja.


Srecno znojenje! 8-)

P.S. Ovakav trening ti je samo 50% uspeha, ostatak je u kuhinji... :grin:
 
Eh, kad sam ja imao trbusnjake... davno svrseno vreme. Sad sam digao ruke od toga. Cilj mi je, ako nista drugo, da imam onako zategnutu, glatku i okruglu stomacinu. Da ne budem otromboljen, ako me razumete... Ali i za to je potreban trud. Poseban rezim ishrane i paziti sta se pije, pre svega.
 
Julian_Duranona:
Eh, kad sam ja imao trbusnjake... davno svrseno vreme. Sad sam digao ruke od toga. Cilj mi je, ako nista drugo, da imam onako zategnutu, glatku i okruglu stomacinu. Da ne budem otromboljen, ako me razumete... Ali i za to je potreban trud. Poseban rezim ishrane i paziti sta se pije, pre svega.

Kod mene je obrnuto - celog zivota ih nisam imao...:lol: A onda mi je puk'o film! Doduse, jos uvek nije onako kako ja hocu (genetika i nekadasnji neuredjen zivot se jos uvek osecaju), ali bice, bice, bitno da volje ne ponestaje... 8-)
 
Lorde, sve se moze - kad se hoce. Vezbe mnogo teze uspevaju, bez potpore genetike. Nekada, ma koliko vezbao, ne mozes od sebe da napravis ono sto si zamislio. I konkretno vezano za trbusnjake:mnogi ih imaju sasvim lepo razvijene, ali se zbog masnog tkiva ne vide...
Evo, ja sad, da bih ispunio zacrtani plan... Ne smem da pijem - ni samo pivo, ni samo zestinu. Moram da napravim balans. I posle obroka, u kojem je neophodno da bude minimum 50% masnoce, obavezno moram da zaspim. I jede se samo jedanput dnevno... Jbg, takav tretman.
 
Julian_Duranona:
Lorde, sve se moze - kad se hoce. Vezbe mnogo teze uspevaju, bez potpore genetike. Nekada, ma koliko vezbao, ne mozes od sebe da napravis ono sto si zamislio. I konkretno vezano za trbusnjake:mnogi ih imaju sasvim lepo razvijene, ali se zbog masnog tkiva ne vide...
Evo, ja sad, da bih ispunio zacrtani plan... Ne smem da pijem - ni samo pivo, ni samo zestinu. Moram da napravim balans. I posle obroka, u kojem je neophodno da bude minimum 50% masnoce, obavezno moram da zaspim. I jede se samo jedanput dnevno... Jbg, takav tretman.

Juliane, slazem se ja sa tobom, medjutim nikada nisam genetiku ili 'kakav sam - takav sam' prihvatao kao izgovor. Za skidanje masnih naslaga, mnogo je bitniji aerobni rad nego vezbe koje sam pomenu gore. Ja radim 12 sati dnevno i vec godinu dana nisam propustio nijedan trening. Racunam da ako mogu ja da postignem rezultate, onda moze svako, ne samo uzimajuci u obzir zaposlenost, vec i genetsko nasledje. Prica nije u stilu 'ja sam frajer', jer to nisam, samo govorim o nekom svom iskustvu.
 
Nismo se razumeli... Naravno da svako moze sebe da ucini oku prijemcivim. Mislio sam na nesto drugo. Ako neko ima prirodno izrazene vretenaste misice, a genetski nema "jake" kosti, mala je mogucnost da ce ikada izgledati kao oni Litvanci ili Islandjani koji nosaju betonske kofere i vuku kamione... cak i ako bi voleo da tako izgleda. Sve to ne znaci, da taj neko ne moze da izgleda lepo, ali na drugi nacin. Naravno, ja ne mislim da su "najjaci ljudi na svetu" savrseno gradjeni, samo navodim primer.
 
Svaka čast predanosti, ja uopšte ne umem tako da se radim.
Možda bi trebalo da povedem računa, ali ne umem ja to.
Svo bavljenje sportom je zato što sam hiperaktivan.
Prosto me ubedačite što ne idem po teretanama. Od pasivnih stvari, jedino sklekove radim i preskačem konopac :lol:
 
Julian_Duranona:
Nismo se razumeli... Naravno da svako moze sebe da ucini oku prijemcivim. Mislio sam na nesto drugo. Ako neko ima prirodno izrazene vretenaste misice, a genetski nema "jake" kosti, mala je mogucnost da ce ikada izgledati kao oni Litvanci ili Islandjani koji nosaju betonske kofere i vuku kamione... cak i ako bi voleo da tako izgleda. Sve to ne znaci, da taj neko ne moze da izgleda lepo, ali na drugi nacin. Naravno, ja ne mislim da su "najjaci ljudi na svetu" savrseno gradjeni, samo navodim primer.

Bas se nismo razumeli. Tvoj primer je bas radikalan i ne vidim sebe nijednog trenutka u takvom pakovanju... :shock:

Lepota mi je poslednji razlog zbog kog vezbam. Vezbam pre svega da bih kontrolisao stres i sto zdravije ziveo, 'lepota' mu dodje vise kao kolateralna steta (cak i shvatanje lepote varira od osobe do osobe, tako da ne bih da trpam ovu kategoriju u raspravu uopste).

Neverovatan, biti hiperaktivan je sasvim dovoljno, trening ne mora biti u teretani da bi bio efektan, ne mora cak ni da bude dug vremenski, sve zavisi od toga koliko si posten prema sebi... 8-) Peace! 8-)
 
Ja i dalje mislim da "ispod brda najbolji kuruz raste"...
Kao što rekoh, nismo svi predodredjeni.
Ribama nisu bitni mišići tog tipa.
A starijim ribama da ne kažem ženama ni taj "mišić" nije važan.
Samo su im pare bitne....
U stvari one nas vole zato što mi znamo da zaradimo pare!
 
Slavik:
Znate one kose mišiće na stomaku koje imaju oni vrh građeni manekeni za kojima ženama oči ispadnu kad ih vide(ili bar većini).

Znas kako, zene ili odlepljuju na nekog muskarca ili ne odlepljuju. Ne mogu ti pomoci ni uzduzno-porecni, ni vertikalno-horizontalni vretenasti misici, ako nisi jednostavno TAJ! Da. I ako vezbas da bi zenama oci ispadale, ne valja ti posao.
 
Ima tu još jedna veeeelika prevara. Ako misliš da pomenuta gospoda ima te pločice svaki dan ceo da - grdno se varaš. Mislim, svakako su nabildovani, tu nema zbora, ali je činjenica da svaki put, neposredno pre pokazivanja tela ( kamere, fotoaparati, publika ... whatever) obavezno urade seriju - dve, tako da se mišići zategnu i istaknu. Tvoj pokušajda tako izgledaš u svako doba dana doneće ti mnogo razočarenja.
 
Шта ја знам...никад се нисам трудио око косих, а и трбушњаке уопште радим само зими...чисто да буде раван. Ипак више волим неке слађе ствари него да имам плочице.


Dlakava_Strvina:

Ahaa...
To je bitno mladjim ženama (od 18-do19 godina)
Ja recimo gajim pivske trbušnjake i ne vidim da se neka bunila...
A što vole da se igraju sa tibom...

Па да...какав је то мајстор коме кисне алатка? :lol: :wink:
 
Ja i dalje mislim da "ispod brda najbolji kuruz raste"...


Lord of Chaos:
...al' jednom godisnje... :lol:

Ali se zato berba pamti i dugo o njoj priča!


Gazdarica:
Ufff, utjeha za lijenstine... :roll:

Recimo da nikad nisam patio zbog "pločica". Prirodno predodredjen a lenj - takav sam!
Da vidiš samo moju familiju... Ma na naslovnu stranu da ih metnu!
Nego šalu na stranu...
Juče sam se sreo sa jednim drugom kog nisam video par meseci.
Nikada nije imao "stomak" a još počeo i u teretanu da ide.
Medjutim, počeo da se goji..
I devojka mu rekla da nikako ne skida stomak!
To je zato što ste vi nesavršene....
Zamisli da sad ovo - dečko se "uradi" svetski a onda mu dodje neka Božidarka?
 
Milojko Vasic:
Ima tu još jedna veeeelika prevara. Ako misliš da pomenuta gospoda ima te pločice svaki dan ceo da - grdno se varaš. Mislim, svakako su nabildovani, tu nema zbora, ali je činjenica da svaki put, neposredno pre pokazivanja tela ( kamere, fotoaparati, publika ... whatever) obavezno urade seriju - dve, tako da se mišići zategnu i istaknu. Tvoj pokušajda tako izgledaš u svako doba dana doneće ti mnogo razočarenja.
da dodam takodje da pred takmicenje drze dijetu i izgube po 5kg da bi misici dosli do izrazaja
 
Gazdarica:
Nda, zene zaista vole stomacine... Ako cemo se lagati...

E ni mi ne volimo kod žena!
Medjutim, žena će lakše prihvatiti kod muškarca jer nam je u genetskom kodu tako ukucano!
100 000 godina smo živeli u "lovačkom" uredjenju.
Stomak - to su zalihe!
Debeli su sposobni!

A Ron Jeremy?
Sve ga vole...

Uostalom nije STOMAČINA nego TIBA!
 
Lord of Chaos:
Za pocetak - trbusnjaci sa uvrtanjem (desni lakat - levo koleno i levi lakat - desno koleno).

Zatim sklopke po istom principu.

Onda uzmes plocu od 15-20 kg, zadnjicu smestis poprecno na ravni bench, noge fiksiras i ispravis ruke, plocu postavis u pravcu grudi i lagano se okreces levo-desno, sto je vise moguce.

U svakoj vezbi, skoncentrisi se na kontrolu pokreta, a ne na sto brze ponavljanje, jer efektnost zavisi od nacina, a ne od kvantiteta ponavljanja.


Srecno znojenje! 8-)

P.S. Ovakav trening ti je samo 50% uspeha, ostatak je u kuhinji... :grin:


daj da vidimo to 50% uspeha.....sliku na sunce bre....:))))
 

Back
Top