"PROBLEM"

Ako pod "prebacivanjem" podrazumevash ripovanje sa audio CD-a na HDD a pri tom imash i integrisanu zvuchnu, to onda i nije nenormalno (za taj procesor). 8-) 8-) 8-)
 
Moguce da imas malo memorije ili da ti je na istoj IDE grani i CD i HD. Ako je ovaj drugi slucaj, nabavi jos jedan IDE 100 ATA kabl i razdvoji vec pomenute HD i CD. Videces da ce mnogo bolje da ti radi. Pri kopiranju, ako su HD i CD na istoj grani, jedan mora da stoji dok drugi radi i tu nastaje problem. Kad je jedan moj poznanik reckao diskove, pa stavio tri rezaca u komp (nisu bili SCSI), nista nije uradio, iako brzine rezanja nisu prelazile 16X(takvi su tada bili rezaci).Onda je nabavio IDE controler za PCI slot i razdvojio rezace i HD da svaki bude sam na grani. Posle toga je picilo ko sumanuto.
 
Slobodno desni klik pa uninstall.
Zatim restart pa ce ih win opet prepoznati u default modu tj. UDMA.

Takodje poslusaj zlajata i kupi jos jedan ATA kabal te razdvoj hard i cd.
 
My Computer -> Propeties -> Hardver -> Device Manager -> Ide ata\atapi Controllers-> Primary Ide chanell - > Properties -> Special Settings -> Transfer mode(ako se ne varam, tako se zove) -> Promeniš u "DMA if available". Ako imaš Secondary IDE Chanell, isto uradiš i sa tim. Ako je već na DMA, i jedan i drugi chanell, onda ti je drugi problem, ali mislim da će te ovo rešiti muke 99%.
Pozdrav!
 

Back
Top