apel

Oh svašta!
Vi što mislite da možete na pogled na ocenite da li neko ima ppb (polno prenosive bolesti) stvarno vam se divim, pa šta će onda čovečanstvu toliko testovi i tolike pare bačene na sve to?
Hajde molim vas da podelite mudrost sa nama, da bismo i mi ostali znali kako da izvalimo da li je neko HIV+ pošto sam ja čula da možeš da nosiš taj virus i prenosiš ga dalje recimo 20-ak godina, i da nema medicinske simptome, ali možda može da se pročita u očima, baš bih volela da mi objasnite kako to radite!
(P.S. HIV može da ima čak i neko ko nikada nije imao odnose.)
 
raindog:
ali ipak
38au.jpg

Bravo!!!...
Inače kod nas je užasavajuće mali broj testiranih, procenjuje se da na jednu osobu koja zna da ima HIV "dođe" oko pet koje ne znaju (logičan zaključak - još veće širenje zaraze)
 
girl in love

P.S. HIV može da ima čak i neko ko nikada nije imao odnose.)

E ti si legenda svih vremena. To isto kad bi rekla da se moze voziti auto koji nije proizveden.
 
čuj....sinke,
ćena se zarazila tokom operacije.
dete se rodilo sa hiv-om.
ma ima i toga. na žalost
nije samo polno prenosivo.
ali nije ni baš da se udiše...
 
xpajamacax:
čuj....sinke,
ćena se zarazila tokom operacije.
dete se rodilo sa hiv-om.
ma ima i toga. na žalost
nije samo polno prenosivo.
ali nije ni baš da se udiše...

Pa di se ta poradja u ustanovi za lecenje hiv-a. Koji su to sve retardusi.
 
LePiaf:
da da... te promiskvitetne su najgore
Vuk rece pisi kao sto govoris...a mene nesto zabole za ispravan medicinski naziv. Ovo nije akademija, pa da mora da se pazi sta se pise. A ako ti govoris prmiskuitetna ili kako vec onda ti tako i pisi ...ja ne govorim tako izvestaceno...
 
Km, km. Vidim da sinnke očigledno nema pojma o tome kako se HIV može preneti.
Istina je da oko 80% zaraženih HIV dobija putem NEZAŠTIĆENOG sexualnog odnosa.
HIV se nalazi u svim tečnostima u telu HIV pozitivne osobe, ali samo u krvi, spermi, sekretu i majčinom mleku dovoljno da se može zaraziti drugo biće.
Tako da se može preneti:
a) sexualnim odnosom (sve tri vrste, mislim one osnovne tri vrste; pri čemu je najrizičniji naravno analni zbog dosta krvnih sudova koji lako pucaju (što ne znači da će se pojaviti krv, to su mikropovrede), prilikom oralnog - ako recimo devojka proguta spermu i ona dok ne dođe do želudca gde je sokovi uništavaju dospe u krvotok)
b) putem zaražene krvi (bratimljenjem, deljenjem pribora za brijanje, deljenjem pribora za drogiranje (zaražen špric itd.), ljubljenjem! - ne putem pljuvačke, ali ako npr. HIV-pozitivna ima neku ranicu u ustima, a ovoj drugoj je pokvaren zub - eto!, transfuzijom...)
c) sa majke na dete (tokom same trudnoće, šansa da se rodi zaraženo dete je oko 30%, a ako se zna da je HIV status pozitivan, onda se odgovarajućim lekovima znatno smanjuje ta šansa - eto razloga više za testiranje; dojenjem)

Ali nisi mi odgovorio! Kako ti to na pogled proceniš da je devojka HIV-? Daj reci nam, meni bi to baš pomoglo u životu, a sigurna sam da nisam jedina!!!
Ja sam tebi upravo dokazala da može biti HIV+ i ako je nevina.
 
Ti kako govoris jos malo pa ce preko interneta ici zaraza.
Ja sam imao 6 devojaka u zivotu s kojima sam spavao, i posle tvog posta nemam zelju vise.I ako bi to bilo istina sto ti govoris onda ih je pola na forumu zarazeno koliko su imali partnera.

Sta reci znaci jos malo i svi cemo riknuti, ako je istina sto ti pricas.
A ja kondom vise necu staviti taman vise nikad ne gemblo.
 
Ne postoji samo Hiv.A kondilomi,sifilis,triper,hepatitic c,ureaplazma,hlamidija,kandida,mikoplazma,
bakterijska vaginoza,herpes.... Razmišljaj kondomom,pre nego što počneš da se raspadaš.
 
sigurno znate za slucajeve gde supruznik zarazi supruznika i to znajuci.posto sam se udala u fr pre zakazivanja braka smo morali oboje da idemo na hiv test i jos kojekakve preglede da bismo mogli da se vencamo.svidja mi se ideja...mada ne garantuje mnogo,posle moze opet da zakaci ali ipak...
 
sinnke:
Ti kako govoris jos malo pa ce preko interneta ici zaraza.
Ja sam imao 6 devojaka u zivotu s kojima sam spavao, i posle tvog posta nemam zelju vise.I ako bi to bilo istina sto ti govoris onda ih je pola na forumu zarazeno koliko su imali partnera.

Sta reci znaci jos malo i svi cemo riknuti, ako je istina sto ti pricas.
A ja kondom vise necu staviti taman vise nikad ne gemblo.


e sinnke sinke, pa svako ko ima iole mozga se tuca sa kondomom

Btw ja sam kontala da se iza tvog lika krije neko ko opasno lozhi masu da je retardiran, ali posle ovih redova ...neshto vishe nisam sigurna u to lozhenje :?
 
sinnke:
Ti kako govoris jos malo pa ce preko interneta ici zaraza.
Ja sam imao 6 devojaka u zivotu s kojima sam spavao, i posle tvog posta nemam zelju vise.I ako bi to bilo istina sto ti govoris onda ih je pola na forumu zarazeno koliko su imali partnera.

Sta reci znaci jos malo i svi cemo riknuti, ako je istina sto ti pricas.
A ja kondom vise necu staviti taman vise nikad ne gemblo.

Jako mi je žao što moram da te obavestim da o što pričam JESTE ISTINA, ali to ne znači da ćemo svi pocrkati. Ima i odgovornih ljudi. Zamisli to. Čudo jedno. I to postoji. Odgovornost prema sebi i svom zdravlju. Uključujući forum (pretpostavljam i nadam se više od polovine)
 
girl in love,ti si carulja! sve shto sam htela da napishem,napisala si! sve je to tachno.hiv se ne mora samo tako preneti.hiv mozxesh da dobijesh i u saobracajnoj nesreci,tetovazxom ili pirsingom ako nije sterilisano...
sinnke,zamisli imash neku najfiniju devojku koja se samo sa tobom kresala,a ti si ishao na test i negativan si i ti si sa njom duzxe vreme,ne varate se... i ona ode i probushi pupak i zarazi se! ona dobije hiv,dobijesh ti,a nije prljava i mentol kao shto si rekao!
a chovek zarazxen hivom mozxe da zxivi vishe od 10,15 do 20 godina bez ijednog simptoma bolesti da ima hiv!
a shto se tiche pucketanja,pucketanje ne bi trebalo da se radi jedno posle drugog,no sa razmacima i zxao mi je shto to nisam tako i napisala... i u pravu si kad si rekal da se na 5 sekundi zarazi jedna osoba!

KORISTI KONDOM!
 
srećica:
girl in love,ti si carulja! sve shto sam htela da napishem,napisala si! sve je to tachno.hiv se ne mora samo tako preneti.hiv mozxesh da dobijesh i u saobracajnoj nesreci,tetovazxom ili pirsingom ako nije sterilisano...
sinnke,zamisli imash neku najfiniju devojku koja se samo sa tobom kresala,a ti si ishao na test i negativan si i ti si sa njom duzxe vreme,ne varate se... i ona ode i probushi pupak i zarazi se! ona dobije hiv,dobijesh ti,a nije prljava i mentol kao shto si rekao!
a chovek zarazxen hivom mozxe da zxivi vishe od 10,15 do 20 godina bez ijednog simptoma bolesti da ima hiv!
a shto se tiche pucketanja,pucketanje ne bi trebalo da se radi jedno posle drugog,no sa razmacima i zxao mi je shto to nisam tako i napisala... i u pravu si kad si rekal da se na 5 sekundi zarazi jedna osoba!

KORISTI KONDOM!

Hvala :) :) :)

Stvarno ne znam kako sam uspela da zaboravim da pomenem tetovažu i pirsing... Dou...
 
inspirion:
Sex sa kondomom je srаnje

Dobro, slažem se da je malo ali baš malo malčice bolje bez kondoma, ali ako želiš da rizikuješ život zbog te razlike - samo izvoli! uživaj!

P.S. Predlog rešenja: nađeš devojku, uđete u "ozbiljnu" vezu, testirate se 6 meseci nakon mogućnosti da ste se zarazili, onda ona ode kod ginekologa i ako joj kažu da može da koristi kontraceptivne pilule i koje, lepo možete da prestanete da koristite kondom. Zvuči komplikovano, ali je lečenje od HIV-a malčice komplikovanije, i za sada bezuspešno...
 

Back
Top