YUGO - Zastava

Inace,ja sam vozio 65efi `93. godiste. I iako nije naravno napravljen za vece brzine, motor je stvarno elastican i odlican za gradsku voznju. Drugar ga vozi od tada i mislim da je sada presao preko 100 000km bez ikakvih problema sa motorom.
 
Verujem da je komplikovano naci pravog partnera, ali mi vec odavno kaskamo. Pogledajte daciu, da ne kazem skodu. Problem zastave je visak radnika i izuzetan nekvalitet. Svi ozbiljni proizodjaci (bilo da je u pitanju paradajz, pecurka ili auto) imaju konstantan kvalitet koji se redovno kontrolise. A naravno preduzimaju se koraci da prilikom kontrole ne bi bilo gresaka. Bitno je postici i odrzati kvalitet,a ne samo ga kontrolisati.
Espanol, pogledaj na sajtu zastave sta pisu o poslovnoj etici i kazi da li toga ima u praksli makar u maloj meri. Znam bar 3 primera u poslednjih godinu dana koji su kupili nove zastave i koji su imali probleme sa njima (hladnjak, karburator) i prilikom odlaska u servis su bukvalno pravili budale od njih.
Kako ocekujes od nekoga da kupi novu zastavu naspram nekog polovnog stranog (nemacnog, francuskog npr) kad mu je veca verovatnoca da ce imati probleme sa novim kolima. Pa kakav je to auto? Da li toliki broj radnika zaista posvecuje punu paznju i ulaze maksimalan trud da bi obavio posao kako treba? Ne bih rekao. Znas li koliki je procenat potpuno ispravnih motora u jednoj seriji bio u DMBu? 30% !!!
 
a sta predstavlja zuta lampica na kontrolnoj tabli na kojoj pise chek engine i koja se pali u toku voznje i to bas kad trokira ali i bez toga?prethodni vlasnik mi je rekao da je to za indikaciju loseg goriva ali sumnjam da je samo za to.
 
Espanol:
jomini:
Ja sam čuo da dok je Daewoo (tadašnji) bio u kombinaciji sa Zastavom, da su naši postavili ovakve uslove: u proizvodnju da ide pola-pola Matiz-Yugo, ili Matiz sa Zastava motorom. U to vreme sam radio u ASTI, tako da mislim da nije glasina. I zato me ne čudi više ništa.
Daewoo (tadašnji) NIKAD nije bio u kombinaciji sa Zastavom. Pregovori su vođeni sa Hyundaijem. Slučajno znam jer sam bio u pregovaračkom timu...I malo više mere u pljuvanju Zastave ne bi bilo na odmet. Stvari uopšte nisu tako jednostavne kako ih zamišljaju ljubitelji izraubovanih švapskih automobila.
Ja sam i naglasio da to možda nije istina, a možda jeste. Tako sam samo ČUO!!! A s obzirom kakva je filozofija Zastave, ne bi me čudilo. A ono ''pljuvanje'' nije pljuvanje već kritikovanje, tako da nema potrebe za takvim načinom izražavanja, znaš... Ako si bio u timu za pregovore sa Hjundaijem, ne znači da si bio uključen u sve, zar ne? Teško da će se tebi , a i svim ostalima ispovedati Zastava o svojim planovima koji su možda bili i nekakvi samo predpregovori. A situacije je jednostavnija nego što izgleda, ma šta vi svi mislili. A ono o ljubiteljima švapskih izraubovanih automobila, ako je upućeno meni, je glupost i može se proveriti klickanjem po ovom forumu, uz neophodnu saradnju sa čulom vida, ako još uvek radi. Uostalom, ni vlasnici izraubovanih italijanskih automobila nisu baš neki reper...
 
Prosetaj po gradu ako imas vremena ili po nekom drugom parkingu ili na neki drugi nacin saznaj telefon. Ima neki servis koji popravlja jugice sa EFI motorima, on se razume valjda. Ja sam video nalepnicu na nekoliko automobila na semaforu. Mislim da se servis zove bas EFI.
Zaboravio sam da kazem i ovo da taj jugo sto sam ga vozio ima minimalnu opremu (s obzirom da je sklapan `93.), recimo umesto drzaca za zatvaranje vrata ima krovni rukohvat za suvozaca (koji inace nije ugradjen) i nedostaje mu neki deo EFIja (da li vakum pumpa ili neki kompjutercic), ali uprkos tome stvarno se odlicno pokazao...
 
Master_Chief:
page:
Master_Chief:
E a sta je sa Yugom GT??Jel to samo bajka ili to auto stvarno postoji?

Postoji Yugo GTI od 1600 cm3.U pitanju je valjda pezoov motor i karoserija je ojacana.Slike mozete videti na www.zpk.co.yu/foto_album_files/koral_in_1.6_gti.htm .Ako neko zna neke podatke o njemu neka kaze .
Lepo izgleda majku mu...razmisljam se da uvezem jednog u Norvesku... 8)

U brate, kanta je, al'me dohvati nostalgija, ovde bi poginuli od smeha da ga vide, ali mi je drag.
 
...E, ovako. Vozio sam EFI-ja 91-vo godiste i nikada nisam imao problema sa njim. Sem redovnog odrzavanja, 8 godina nista. Zuta lampica sluzi da te upozori da nesto u sistemu ubrizgavanja nije OK. (meni se palila samo kada dam kontakt). Druga stvar, ako ti motor trza pri velikim obrtajima to je zato sto ima ugradjenu blokadu (strucnjaci ce ovo bolje objasniti, ja pricam laicki) visokih obrtaja. Znaci ako prefuras dozvoljene obrtaje, ta blokada sprecava da motor rikne. Trece...imas sa desne strane blizu akumulatora (kada gledas motor-akumulator ti je sa desne strane) jedno belo dugme koje sluzi da ga pritisnes ukoliko ti se motor ugasi pri prelasku preko rupa. To je u sustini napravljeno da prekine dovod goriva u slucaju udesa ili sl. stvari ali meni se to desavalo ako predjem preko sina malo brze (divne su nam ulice :lol: ). Simptomi su: ugasi se iz cista mira i ako pritisnes dugmence odma' upali ako ne pritisnes, posle 10-tak minuta magnet sam otpusti pa opet imas isti efektat (motor upali).
Eto... to je to...a servis koji je neko spominjao se nalazi u Zemunu, negde blizu kraja Ugrinovacke, zove se EFI zaista i mislim da je ulica ili Banijska ili Gavrila Principa ili tako nesto ALI U ZEMUNU (ne u Beogradu)!!! Valjda sam ti bar nesto pomogao :roll:
 
Koliko ja znam svaki FIAT-ov motor moze da stane u bilo koje domace vozilo i obnuto ALI nasa vozila su jako slaba (mislim na karoseriju ) tako da zavisi od jacine tog motra moze svasta da ti se s*ebe , recimo da izgore lezajevi i kocnice...
 
W.A.S.P.:
Koliko ja znam svaki FIAT-ov motor moze da stane u bilo koje domace vozilo i obnuto ALI nasa vozila su jako slaba (mislim na karoseriju ) tako da zavisi od jacine tog motra moze svasta da ti se s*ebe , recimo da izgore lezajevi i kocnice...

Nisam siguran da bi yugo izdrzao vibracije dizela od 1700 ccm
 
Polij ga benzinom pre nego sto ga zapalis...:)
Moj yugo ima cudan problem, po kisi i posle kise ne moze brze od 120 ( gas do poda). Po lepom vremenu moze 145, a nizbrdo i vise.
ZASTO?
U svakom slucaju, yugo je cudo, uvek me iznenadi necim novim. I tako upecatljivim da prosto ne mogu da se otmem utisku da je i yugo automobil sa dusom. Zlom, ali ipak dusom. Recimo, u dva navrata mi je u desnoj krivini, odnekle ispod volana, na noge istocio kilo vode, he, he, nema veze, mali nevaljalac, kazem ja, dok na radijatoru u kancelariji susim carape.
Ili onomad kad je nova razvodna ruka crkla nasred raskrsnice Nemanjine i Krcunove. Pa sta, ne moze svako da dozivi da trista kamiona i autobusa trubi u tvoju cast. Nesto su i dobacivali kroz prozore, nisam ih razumeo. A i zgodne osobe suprotnog pola sa obliznje tramvajske stanice su bacale zainteresovane poglede. Rutinski sam odgurao yuga u sporednu ulicicu.
Svom yugu cesto kupujem poklone, a najcesce anlaser, njega najvise voli( voli i akumulator). Razmisljam da ugradim kurblu. Vredi!
Jednom sam se bio ozbiljno zabrinuo za njegov zivot. Sa svojim neznim motorcicem nije uspeo da umakne pred branikom Crnog Audija koji je napadao sa boka. Od tada ima traume u vidu drhtavice pri vecim brzinama. Vecim od 60.
Neko ce pomisliti da zelim da ga prodam. Nikako! yuga ne treba prodavati. Treba ga poklanjati. Neprijatelju. Kad sledeci put pozelite da prodate svog yuga, stanite, razmislite, sigurno postoji neko kome potajno zavidite, koga mrzite. Sacekajte pogodnu priliku(svadbu/krstenje/...) i pred svedocima mu poklonite kljuceve od svog "auta". Nece shvatiti da zelite da ga unistite, odusevice se, a jos ce i celo drustvo reci : "To kume"!!!
 
7.gif
TI SI LUUUUUUUUUUUUUD........Ali znam sta pricas.....pa mi je to dalo ideju da pricamo blamove....mislim da je moj monoton ,jer uvek kad je kisa ja statiram na ulici......
39.gif
 
Izgleda da je yugo retka zverka na ovim prostorima, niko se ne odaziva.
Sto se tice kise, mozda su u pitanju kablovi do svecica, stavi neke kvalitetnije. Uvek nosi sa sobom rezervnu razvodnu kapu, ruku i kablove. I obilazi bare, naravno!
 
Garwor:
Izgleda da je yugo retka zverka na ovim prostorima, niko se ne odaziva.
Sto se tice kise, mozda su u pitanju kablovi do svecica, stavi neke kvalitetnije. Uvek nosi sa sobom rezervnu razvodnu kapu, ruku i kablove. I obilazi bare, naravno!
Meni je ceo razvodnik zaribao i poceo da se vrti sa sve raznvodnom kapom... :)
 

Back
Top