YUGO - Zastava

opc:
Cuo sam da Zastava priprema za predstojeci
Sajam Automobila novu Floridu In sa diesel motorom.
Najverovatnije je rec o 1.9 masini iz Peugeota 206.
Da li neko od vas ima vise informacija o tome?
Ja sam cuo da je zastava jos pre dve tri godine sklopila ugovor sa pezo-om za sklapanje pezoa 205. pa sam cuo da su odlucili da u yuga i floridu ugradjuju motore 206 i da su uradili neke prepravke koje su potrebne da bi se pezo smestio u zastavu i cuo sam od nekih da vozaju yuga sa pezo motorom (nisam proverio). Sve u svemu mora se ici postepeno dobro nisu sklopili posao sa Mercedesom ili VW za ubacivanje motora. Zastava je jedina firma u Srbiji koju treba privatizovati tj. prodati kao sto je Rumunija uradila sa Daciom i mora se priznati da su zadnjih par godina dosta napredovali i ova Logan je sasvim solidan doduse jos ne ispitan auto ali obecava. :wink:
 
koliko znam zastava je pravila i fiat uno pocetkom
90 i to u par hiljada primeraka, bas me interesuje zasto to nije nastavljeno ipak taj autic bi bio
skroz solidan, a i mozda ste culi za onaj projekat
jugo GTI sa 98ks ima jedan primerak ali i to izgleda
nece ugledati svetlost dana
 
FFO09.jpg


jugo sa pezo motorom.
 
Izvinjavam se pogresno sam napisao odnos hteo sam da pitam ima li nade za zastava-pezo. Da li cemo proci kao rumuni Dacia-Reno ili cemo i ovog puta da izvisimo kakva su vasa misljenja
 
Dovla:
Izvinjavam se pogresno sam napisao odnos hteo sam da pitam ima li nade za zastava-pezo. Da li cemo proci kao rumuni Dacia-Reno ili cemo i ovog puta da izvisimo kakva su vasa misljenja

Videcemo, bilo bi lepo da se u Zastavi proizvode "stariji" Peugetovi modeli...(106, 206 ili 306).
 
Dovla:
Izvinjavam se pogresno sam napisao odnos hteo sam da pitam ima li nade za zastava-pezo. Da li cemo proci kao rumuni Dacia-Reno ili cemo i ovog puta da izvisimo kakva su vasa misljenja

Videcemo, bilo bi lepo da se u Zastavi proizvode "stariji" Peugetovi modeli...(106, 206 ili 306).
 
opc:
Dovla:
Izvinjavam se pogresno sam napisao odnos hteo sam da pitam ima li nade za zastava-pezo. Da li cemo proci kao rumuni Dacia-Reno ili cemo i ovog puta da izvisimo kakva su vasa misljenja

Videcemo, bilo bi lepo da se u Zastavi proizvode "stariji" Peugetovi modeli...(106, 206 ili 306).
Po informacijama iz same Zastave od montiranja Pežoa nema ništa. I ova saradnja oko ugradnje motora ide prilično traljavo...
 
Gledao sam pre par meseci test na SAT-u. Za motor sve ok, ali pepeljara i dalje po starom (poklopac tandrče i ispada na slabiji dodir), ali bar je ima. :lol:
Gepek se mora prvo pritisnuti na dole, pa onda okrenuti ključ da bi se otvorio. Bar na vozilu s testa. Strašno što bar za TV predstavljanje nisu našli neki ispravan.
 
da li neko moze da mi objasni kakvi su to efi motori?sta je posebno kod njih?kupio sam yugo koral 60 efi (98. 2000e)i u voznji kao da pocne da ne prima gas, pa opet super ide i tako u krug.jos nisam isao kod majstora, ali sta bi to moglo da bude?
 
Ja sam čuo da dok je Daewoo (tadašnji) bio u kombinaciji sa Zastavom, da su naši postavili ovakve uslove: u proizvodnju da ide pola-pola Matiz-Yugo, ili Matiz sa Zastava motorom. U to vreme sam radio u ASTI, tako da mislim da nije glasina. I zato me ne čudi više ništa.
 
jomini:
Ja sam čuo da dok je Daewoo (tadašnji) bio u kombinaciji sa Zastavom, da su naši postavili ovakve uslove: u proizvodnju da ide pola-pola Matiz-Yugo, ili Matiz sa Zastava motorom. U to vreme sam radio u ASTI, tako da mislim da nije glasina. I zato me ne čudi više ništa.
Daewoo (tadašnji) NIKAD nije bio u kombinaciji sa Zastavom. Pregovori su vođeni sa Hyundaijem. Slučajno znam jer sam bio u pregovaračkom timu...I malo više mere u pljuvanju Zastave ne bi bilo na odmet. Stvari uopšte nisu tako jednostavne kako ih zamišljaju ljubitelji izraubovanih švapskih automobila.
 
djole79:
da li neko moze da mi objasni kakvi su to efi motori?sta je posebno kod njih?kupio sam yugo koral 60 efi (98. 2000e)i u voznji kao da pocne da ne prima gas, pa opet super ide i tako u krug.jos nisam isao kod majstora, ali sta bi to moglo da bude?
Šta je EFI već ti je objasnio Šećerko. Zastava uglavnom ugrađuje Bosch Motronic single point sistem koji je vrlo pouzdan. Simptomi koje navodiš upućuju na naše loše gorivo. Probaj da promeniš filter za gorivo i prekontroliši brizgaljku i biće sve OK!
 

Back
Top