YUGO - Zastava

ДА ЛИ НЕКО МОЖЕ ДА ОЦЕНИ КОЛИКО МОЖЕ НАЈМАЊЕ ДА ПРЕЂЕ МОТОР ОВОГ АУТОМОБИЛА И КОЛИКО ТРЕБА ВРЕМЕНА ДА ЛИМАРИЈА ПОЧНЕ ДА ПРОПАДА КАО И КОЈЕ СУ ДРУГЕ НАЈСЛАБИЈЕ ТАЧКЕ
ДРУГО ЗАНИМА МЕ ДА ЛИ НЕКО ИМА НЕКУ СЛИКУ НАБУЏЕНОГ КЕЦА ЈЕР ЈА НАМЕРАВАМ СВОЈ ДА МОДИФИКУЈЕМ
 

Prilozi

  • Skala1.jpg
    Skala1.jpg
    12,2 KB · Pregleda: 15
Jeste ali u mom ku*cu.... Zastava da predje 280000km bez diranja motora to samo ako ga guras ili pustas nizbrdo.... mislim stvarno.... da si rekao 180000km pa i da poverujem, ali 280iljada je PREVSE.
 
Dovla, vozio sam keca (mog caleta) '93 prvi put registrovan, ali je proizveden '91. Imao je 1300ccm i 65ks, tamno zelene boje. Kada je stigao iz zastave, nije imao karburator, naslone za glavu, tapacirunge na vratima. Ma uzas zivi. Dva puta je bio lupan, sto je posle imalo kao rezultat tesko otvaranje desnih vrata i pucanje nosaca motora jedno 5 puta.
Sve u svemu, moj matori je vozio isti do 2004. godine avgusta, za potrebe svog posla, tako da mu je to prakticno bio sluzbeni auto. Kada je prodat, na satu je imao 20.000 km, ali posle treceg okretanja nula (citaj 320.000 km). Nije nikad radjen motor. Istina, zadnjih 50.000 je trosio vec ulje dobrano, a pragovi su bili totales truli. Napomenuo bih da je sve vreme imao jednogrli karburator od 55-ice sto je verovatno uticalo na ocuvanje motora, jer nije mogao da razvije maksimalnu snagu nikad. Ali je manje trosio :)
 
Ljudi mnogo je... ja kad sam se zalio majstoru (i to ne jednom vec vise njih) kako mi je 128-ica presla samo 90 hiljada od generalne i da pocinje da troskari ulje on meni kaze "pa sta hoces ti? Generalne se rade na 50-70 hiljada...."... to kod vas su verovatno unikati... jedni od par komada ikada napravljenih ;)
 
chika_doktor:
ovaj od caleta je bio sa italijanskim motorom i onim velikim volanom...i rebrastom maskom...crvene boje..

He,he, i moj matori je vozio takvog, od '78 do '91 prešao je oko 160 000 bez diranja motora, a onda saobraćajka, motor izvadjen i ležao konzerviran do '95 kada sam ga ja ubacio tipu u auto i upalio ga iz drugog okreta ključa, tip ga vozio još nekih 30 000 bez diranja mašine (znam jer mu ja održavam kola), a onda ga je prodao, dalje neznam šta je bilo sa tim motorom, sve u svemu 190 000 sigurnih, italijan je to ...
 
Хвала брате на лепим сликама ако има неко још неке слике набуџених кечева нека их остали или њихову локацију
Оне горе су одличне надам се да ће и мој кец ускоро изгледати онако
 
па брате као прво неби ја радио са кецом кад би имао за бољи аутомобил, друго ако волиш да радиш такве ствари као што је модификовање и улепшавање аутомобила и један кец стар 4-5 година може да те задовољи и да после твог пројекта буде лепши и бржи и у много чему бољи од многих фабричких аутомобила, а и слике доста говоре
http://www.tuning.co.yu/
http://www.nacionalnaklasa.com/
 
C BLUE:
па брате као прво неби ја радио са кецом кад би имао за бољи аутомобил, друго ако волиш да радиш такве ствари као што је модификовање и улепшавање аутомобила и један кец стар 4-5 година може да те задовољи и да после твог пројекта буде лепши и бржи и у много чему бољи од многих фабричких аутомобила, а и слике доста говоре
http://www.tuning.co.yu/
http://www.nacionalnaklasa.com/
I onda ti naidje budala i spuca te da ti otkine pola auta i povrh svega cale mu vrhovni sudija i onda mozes da se slikas sa odstetom cak i ako imas kasko i jos ces morati ti njemu da platis stetu... sve je to lepo, divno, krasno ali gde bre Zastavu... da si uzeo bilo sta drugo nego Zastavu... u svakom slucaju sretno sa radovima i da uspes da mu uradis sve sto zelis ;)
 
па као прво нисам га ја куповао него сам га добио од ћалета, а неби никад куповао заставин ауто, то за удес је тачно, кец је слаб, али опет радови на кецу су много јефтинији од радова на скупљим аутомобилима, али кад ми се укаже прилика купићу сигурно бољи аутомобил, па ћу опрему да изместим из кеца, а оно што од њега остане ћу да вратим ћалету
 
Dovla:
Sve u zivotu sam mogao da shvatim... ali da neko baca pare na budzenje Zastave!!!! To nikada necu moci da razumem :?:?:?

Ovde u Americi ja bi radije imao nekog super Yuga nego neko bolje auto.

Pazi ovo. 1.3L twin-turbo Yugo sa 325 hp, pripada jednom nasem coveku u Americi koji takodje ima Yugo Limuzinu i Lamorghini Gallardo.

crveniyugo33wb.jpg


crveniyugo43tz.jpg
 

Back
Top