Novi (uspešniji) projekat!

Izaberite projekat?

  • Program za slepo kucanje!

    glasova: 5 29,4%
  • Program za puštanje muzike!

    glasova: 1 5,9%
  • Program za rešavanje matematičkih operacija!

    glasova: 6 35,3%
  • Nešta drugo???

    glasova: 5 29,4%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Pa i nije ti los taj predlog za grafove! Ali kako to uraditi???

Ja nisam bas siguran da znam da radim nesta u VB, C++, Delphi ...


Mogu da napravim neku 2D animaciju (imam samo Pentium 3 na 32 MB Ram-a) ili tako neku sliku ili logo!


Ali dajte jos predloge???
 
Anketa ce da traje jos nedelju dana!!! Kada se zavrsi anketa tada cemo videti da li nam odgovara ono sto je izabrano za novi projekat! Zamolio bih Vas da uzmete svi koji ste u anketi glasali za Nesta drugo??? kazete sta bi to drugo moglo da bude???

Moj predlog je da dok traje anketa neko napravi sajt koji bi bio u vezi s ovim! Cisto ono da izaberemo naziv projekta i ostalo! Nije bitno kako ce se sajt zvati i da li ce biti na cjb.net ili na ptt.yu/korisnici... znaci bilo gde da se stavi (na koji god server)!

Pa ako je neko zainteresovan za pravljenje sajta neka izvoli i neka postavi! Prvi sajt koji bude postavljen bice i uvazen!
 
Master_Chief:
to je bio samo predlog,pa ko moze da realizuje super,a moze da ima i funkciju za tabele,jednachine drugog,tretjeg i chetvrog stepena,pa iz njih da se mogu nacrtati grafovi.

To sa jednacinama je prilicno prosto u delphi-ju, ali vec crtanje grafika, u to nisam zalazio.
Pa kad tako radimo za jednacinu drugog, treceg i cetvrtog stepena, sto ne bi odradili i Abelovu grupu za jednacine petog?

A za one koji ne znaju, jednacine sa sestim ne mogu da se racunaju. Bar ne za sada... Ako neko zna da resi iste, moze da se prijavi za Nobelovu nagradu, koju ce mu sa zadovoljstvom uruciti.
 
ma bre ljudi kakav program
igrica to je ono pravo.
Ako mogu hrvati sto se ne bi i srbi okupili i napravili nesto dobro.
Naravno to nije projekat za nedelju dana nego za naredne dve ili tri godine ali kao finalan proizvod moglo bi da se napravi nesto (a i da se dobro zaradi) :)
 
atomant:
A za one koji ne znaju, jednacine sa sestim ne mogu da se racunaju. Bar ne za sada... Ako neko zna da resi iste, moze da se prijavi za Nobelovu nagradu, koju ce mu sa zadovoljstvom uruciti.

Sta pricas.
Mogu samo doooosta tesko (premda mathcad resava u sekundi i jednacine na 12 stepen i to sa decimalnim brojevima ( za potrebe diplomskog sam morao i to da resavam))
Jednacine velikog stepena se resavaju metodom probe dok se ne izjednaci leva i desna strana i onda deljenjem polinoma se smanjuje za stepen nize i tako sve redom dok se ne dodje do resenja.
Naravno postupak uzasan i cesto peske skoro nemoguc ali ipak resiv.
 
Ja sam se setio jedne extra ideje ( hvala bogu imam ih za izvoz)
Jedino u sta se ja razumem to je internet tehnologije a od programiranja vrlo malo PHP-a.
E sad posto je recimo Firefox open source i svima je dostup izvorni kod ovoga web citaca, sta kazete da ga mi preradimo i specijalizujemo za srpski web.Znam da pored Opere nema sanse da se napravi neki bolji browser, ali nama bi ciljna grupa bili domaci surferi i ceo taj nash browser bi bio na srpskom i imao bi automatski podeseno IRC klijenta za pricaonicu krstarice (ovo bi mu donelo ogromnu popularnost) i ima bi ugradjen krstaricin toolbar i josh neki sajtovi bi bili implementirani.
Ma i ovo je josh jedna solidna ideja koja ce ostati ne realizovana....
U svakom slucaju sta god da se uzme da se radi hocu i ja da ucestvujem u odradjivanju grafike.
pozz
 
loop:
Ja sam se setio jedne extra ideje ( hvala bogu imam ih za izvoz)
Jedino u sta se ja razumem to je internet tehnologije a od programiranja vrlo malo PHP-a.
E sad posto je recimo Firefox open source i svima je dostup izvorni kod ovoga web citaca, sta kazete da ga mi preradimo i specijalizujemo za srpski web.Znam da pored Opere nema sanse da se napravi neki bolji browser, ali nama bi ciljna grupa bili domaci surferi i ceo taj nash browser bi bio na srpskom i imao bi automatski podeseno IRC klijenta za pricaonicu krstarice (ovo bi mu donelo ogromnu popularnost) i ima bi ugradjen krstaricin toolbar i josh neki sajtovi bi bili implementirani.
Ma i ovo je josh jedna solidna ideja koja ce ostati ne realizovana....
U svakom slucaju sta god da se uzme da se radi hocu i ja da ucestvujem u odradjivanju grafike.
pozz

Slazem se.Ovo je mnogo dobra i pametna ideja.
 
Ja se slazem za sve...
Mogli bismo stvarno da krenemo na neki dugorocniji projekat, tipa igrice, samo ne znam koliko ko ima iskustva sa time, znaci za takav poduhvat su nam potrebni profesionalsci, i naravno bez odugovlacenja, ali ukoliko ostali nisu za tu ideju, onda daj da napravimo to za slepo kucanje, sto je takodje veoma potrebno i trazeno i to bas na srpskom!!!
 
Čim se završi anketa otvoriću novu temu na kojoj ćemo se prijavljivati! Igrice je trenutno mnogo teško raditi (ima puno razloga)!

Ovako:

Pošto su glasovi jednaki onda ćemo otvoriti dve teme na koje ćemo se prijavljivati! Ako bude potrebno otvorićemo i tri teme!


Što da ne???


Ali bih predložio da se sve rešava onako kako treba a ne da se odugovlači ili da se napravi program koji će biti završen za 5 minuta!!!
 

Back
Top