najjeftinije avio karte

Ja sam htela da pitam jel zna neko koliko se krece povratna avionska karta do dubaia krajem decembra,i koju avio kompaniju preporucujete kao najpovoljniju,jer ja nemam nikakva iskustva?! Molim vas pomozite i hvala unapred

Ja redovno koristim ovaj pretrazivac http://www.skyscanner.net, koji odmah rangira letove po ceni, ujedno vidite i avio-kompaniju...
Proveite isti let, nekoliko dana oko zeljenog polaska, jer ponekad cene mogu cak i duplo odstupati u zavisnosti od dana, do dana.
Ukoliko zelite da prodjete sto jeftinije, mozete proveriti i letove iz Budimpeste, tamo je uvek dosta jeftinije, a jako je dobra veza mini-busevima, iz BGd do Budimpestanskog aerodroma.

Srecan put i lep provod z:dd:
 
Za Ameriku najpovoljnije sto zanm je Ltur.de mana je sto ne bira bas kada ces do ides i da se vratis. Oni dihtiraju a ti gledas sta ni najvise odgovara.

Atlanta ab 439 €
Boston ab 325 €
Buffalo ab 453 €
Burlington ab 453 €
Charlotte ab 439 €
Chicago ab 396 €
Cincinnati ab 456 €
Columbus/Mississippi ab 617 €
Dallas ab 442 €
Dayton-James Cox ab 469 €
Denver ab 478 €
Detroit ab 425 €
Fort Lauderdale ab 408 €
Fort Myers ab 415 €
Greenville ab 468 €
Houston ab 457 €
Indianapolis ab 472 €
Jacksonville ab 415 €
Las Vegas ab 467 €
Los Angeles ab 486 €
Miami ab 392 €
Minneapolis ab 442 €
New York ab 366 €
Orlando ab 415 €
Philadelphia ab 415 €
Phoenix ab 469 €
Pittsburgh ab 419 €
Portland ab 616 €
San Francisco ab 493 €
Seattle ab 489 €
Tampa ab 408 €
Washington D.C. ab 453 €
West Palm Beach ab 529 €

E kada izaberes gde bi da ides onda ti da spisak polaznih aerodroma. Npr. za New York:

ab Berlin ab 426 €
ab Bremen ab 425 €
ab Düsseldorf ab 424 €
ab Frankfurt/Main ab 366 €
ab Hamburg ab 425 €
ab Hannover ab 424 €
ab Köln/Bonn ab 443 €
ab Leipzig ab 449 €
ab München ab 436 €
ab Nürnberg ab 425 €
ab Stuttgart ab 436 €

E sad ako hoces da uklopis GermanWings iz BG onda gledas Köln/Bonn ili Stuttgart. Za Köln/Bonn:
13.02.08, 06:55 Uhr - 13.02.08, 12:45 Uhr
20.02.08, 16:40 Uhr - 21.02.08, 10:25 Uhr
KLM
13.02.08, 06:55 Uhr - 13.02.08, 12:45 Uhr
27.02.08, 16:40 Uhr - 28.02.08, 10:25 Uhr
KLM

I to sad uklopis sa BG-Köln/Bonn. I nemoj zaboraviti ni Osijek nije tako daleko a sigurno je jeftiniji od BG. letovi pocinju od marta 2008 godine.

Pozdrav.


Rodjaci mi bas zive u Burlingtonu,USA,kuca veoma blizu aerodroma.Koja je najbolja varijanta,ima li jos neka kompanija da tu slece.
 
Nemci su obicno korektni , sad sam gledala na brzaka i osim last minute ponude , ali iz Evrope , ne vidim da su nesto isplativi .
Bas me zanima sta si to interesantno nasao z:girl: jer svakako treva voditi racuna i o prevoziocima koje koriste . Nisu svi za pohvalu
 
moje pitanje nema veze sa jeftinim avio kartama, al' mozda moze neko da pomogne...

da li se moze kupiti karta preko inostranog sajta za let iz beograda? mislim, znam da moze, ali da li vazi kada nije u pitanju low cost let.
ili moras kupiti kartu u zemlji iz koje poleces?
mozda nekom ovo pitanje izgleda glupo, ali sam na nekom nasem sajtu za prodaju karata procitala da moras kupiti kartu u zemlji iz koje pocinjes putovanje... sad, ili je tako ili je 'buva'...
("To ensure you obtain the ticket(s) at the quoted fare(s), they must be purchased in the country of departure.")

a ako moze, da li su u cenu karte uracunate i takse (jer opet videla "Taxes are included except where local airport taxes are collected at check-in time"), ili da ocekujem da ce me klepiti po dzepu kad chekiram kartu...
 
Poslednja izmena:
moje pitanje nema veze sa jeftinim avio kartama, al' mozda moze neko da pomogne...

da li se moze kupiti karta preko inostranog sajta za let iz beograda? mislim, znam da moze, ali da li vazi kada nije u pitanju low cost let.
ili moras kupiti kartu u zemlji iz koje poleces?
mozda nekom ovo pitanje izgleda glupo, ali sam na nekom nasem sajtu za prodaju karata procitala da moras kupiti kartu u zemlji iz koje pocinjes putovanje... sad, ili je tako ili je 'buva'...
("To ensure you obtain the ticket(s) at the quoted fare(s), they must be purchased in the country of departure.")

a ako moze, da li su u cenu karte uracunate i takse (jer opet videla "Taxes are included except where local airport taxes are collected at check-in time"), ili da ocekujem da ce me klepiti po dzepu kad chekiram kartu...

Ja sam samo prosle godine na jednom putovanju imao 17 letova sa 10-ak aviokompanija i sve sam karte kupio preko netaz:)
a i ranijh godina ista prica m tako da ovu informaciju prvi put cujemz:hm:
 
moje pitanje nema veze sa jeftinim avio kartama, al' mozda moze neko da pomogne...

da li se moze kupiti karta preko inostranog sajta za let iz beograda? mislim, znam da moze, ali da li vazi kada nije u pitanju low cost let.
ili moras kupiti kartu u zemlji iz koje poleces?
mozda nekom ovo pitanje izgleda glupo, ali sam na nekom nasem sajtu za prodaju karata procitala da moras kupiti kartu u zemlji iz koje pocinjes putovanje... sad, ili je tako ili je 'buva'...
("To ensure you obtain the ticket(s) at the quoted fare(s), they must be purchased in the country of departure.")

a ako moze, da li su u cenu karte uracunate i takse (jer opet videla "Taxes are included except where local airport taxes are collected at check-in time"), ili da ocekujem da ce me klepiti po dzepu kad chekiram kartu...

U vezi taksi - Sve takse su uvek uracunate u cenu karte,ali nekada moze postojati da se neka od taksi placa na nekom aerodromu koju neko zove izlazna taksa ili lokalna apt taksa.Ja sam jedino ovu taksu placao na aerodromu u Pnom Penu.Na jednom salteru se plati taksa koju zatim priheptaju za bording pas i prilikom prelaska pasoske kontrole pogledaju da li je placena taksa.Ovo sam jedino doziveo u Kambodzi i nigde vise,ali ne iskljucujem da tako nesto postoji u jos nekim zemljama.Jedno kratko vreme to se placalo u na aerodromu u Bangkoku,ali su posle par meseci ukinuli i vise nikada se nije placalo
Ova recenica se stavlja da bi kompanije skinule sa sebe odgovornost ukoliko se desi da u medjuvremenu neke zemlje odluce da pocnu sa naplatom neke takse.Tako i u mnogim aranzmanima postoji u uslovima ugovora da u cenu nisu uracunate eventualne takse....upravo je poenta na tim EVENTUALNE.jer niko ne garantuje da se mozda u nekoj zemlji nece uvesti neka nova taksa.
U principu ova recenica ne treba da te plasi,jer 99 % apt nema ovu dodatnu taksu.

Za ovo prvo.U principu ja to nisam nigde doziveo,jesam da moram da izaberem zemlju iako nema opcije international,ali mi to nikada nije bio problem prilikom kupovine.Moze da se desi da na nekom sajtu ne mozes da platis ukoliko je code share let,ali u vecini slucaja i to normalno funkcionise.Istina jednom sam doziveo prilikom kupovine karte u jednoj manjoj kompaniji u Zalivu da su prihvatali samo kartice iz pojedinih zemalja,ali i to je veoma redak slucaj.
Uostalom ne znam koji sajt pominjes.Ako imas problema na tom sajtu,pokusaj sa nekim drugim.Mozda taj sajt u okviru svog rezervacionog sistema samo prodaje karte za let iz Beograda ,sto je velika verovatnoca.Postoje mnogi sajtovi koji prodaju tako karte,jer su to rez sistemi agencije,ali postoje i sajtovi kao expedia.com gde mozes kupiti sta hoces iz njihovog sistema...
 
pa i ja prvi put cujem, zato i pitam :)

doduse, ovo mi je prvo rezervisanje putovanja (pa i karata) preko interneta (da ne idem preko agencije) i mozda sam i zato dodatno skeptik, osim sto mi sve u vezi jata (online kupovine) izgleda sumnjivo kada je u pitanju taksa... e sad, jos i da uspem sve da uradim kako treba, da ne bi zavrsila na nekom teretnom letu za zimbabve :D

ovo sto sam citirala je sa naseg sajta na kome sam nasla ponudu.
a cena mi je bolja preko nego svedskog sajta... e zato mi je malo pitanje, da se ne desi da kupim karut preko njih, dodjem na nas aerodrom, a ovi me oshishaju s nekom taxom...
inace je u pitanju let bg-rim-barsa...
 
pa i ja prvi put cujem, zato i pitam :)

doduse, ovo mi je prvo rezervisanje putovanja (pa i karata) preko interneta (da ne idem preko agencije) i mozda sam i zato dodatno skeptik, osim sto mi sve u vezi jata (online kupovine) izgleda sumnjivo kada je u pitanju taksa... e sad, jos i da uspem sve da uradim kako treba, da ne bi zavrsila na nekom teretnom letu za zimbabve :D

ovo sto sam citirala je sa naseg sajta na kome sam nasla ponudu.
a cena mi je bolja preko nego svedskog sajta... e zato mi je malo pitanje, da se ne desi da kupim karut preko njih, dodjem na nas aerodrom, a ovi me oshishaju s nekom taxom...
inace je u pitanju let bg-rim-barsa...

Nema potrebe da ti ista bude sumnjivo kada kupujes kartu preko Jata.
Jat ima mnogo mana ali sistem kupovine karata preko neta je vise nego odlican.Izbaci se odmah puna cena karte sa svim taksama,sto na primer Lufthansa ne cini ,vec prvo izbaci cenu bez taksi.Kada izaberes let izadje ti posle cena podeljenja na cenu prevoza + takse.Kada kliknes na takse vidis svaku taksu pojedinacno koja se placa uz cenu prevoza.
Nema razloga da ti bude ista sumnjivo kada je u pitanju kupovina karata preko neta na jat.com.Pogledaj kako izgleda kupovima karte kod lufthanse,air france-a i slicno i videces da svi imaju isti princip kada su takse u pitanju.Svaka kompanija klikom na takse objasni koje takse placas...
 
Nema potrebe da ti ista bude sumnjivo kada kupujes kartu preko Jata.
Jat ima mnogo mana ali sistem kupovine karata preko neta je vise nego odlican.Izbaci se odmah puna cena karte sa svim taksama,sto na primer Lufthansa ne cini ,vec prvo izbaci cenu bez taksi.Kada izaberes let izadje ti posle cena podeljenja na cenu prevoza + takse.Kada kliknes na takse vidis svaku taksu pojedinacno koja se placa uz cenu prevoza.
Nema razloga da ti bude ista sumnjivo kada je u pitanju kupovina karata preko neta na jat.com.Pogledaj kako izgleda kupovima karte kod lufthanse,air france-a i slicno i videces da svi imaju isti princip kada su takse u pitanju.Svaka kompanija klikom na takse objasni koje takse placas...

nisam ni stigla do toga da mi bude sumnjivo... takvu su mi cenu odvalili za let, da sam se brze bolje iskljucila pre nego sto skontaju odakle se javljam :mrgreen:
a u jednoj agenciji mi rekli, kada sam pomenula taj stranski sajt za kupovinu karata, da ne mozemo da kupujemo karte elektronskim putem u insotranstvu, zato sto u srbiji jos ne postoji takav nacin kupovine za nas... kao ne podrzavaju nase kartice... missimmmmmmmmm :besan2:
 
Nije istina, to ti oni tvrde kako bi kupovala kod njih karte...MM ima Intesinu visa karticu, koju su nam predlozili za koriscenje prilikm kupovine na netu i do sada nismo imali nikakvih problema, a rezervisali smo hotele, kupovali avio karte sa letom iz Budimpeste...
Malo smo skepticni po pitanju hakera i kradje novca sa kartica, tako da ovu karticu koristimo samo u te svrhe i ne drzimo vecu kolicinu novca na njoj...
 
nisam ni stigla do toga da mi bude sumnjivo... takvu su mi cenu odvalili za let, da sam se brze bolje iskljucila pre nego sto skontaju odakle se javljam :mrgreen:
a u jednoj agenciji mi rekli, kada sam pomenula taj stranski sajt za kupovinu karata, da ne mozemo da kupujemo karte elektronskim putem u insotranstvu, zato sto u srbiji jos ne postoji takav nacin kupovine za nas... kao ne podrzavaju nase kartice... missimmmmmmmmm :besan2:
Sto se tice cene leta, vidim da si iz Novog Sada, mnogo ces jeftinije proci ako letis iz Budimpeste, oni imaju Wizz air, jako je jeftin i fenomenalan, a ima low cost letove za Spaniju Italiju.. a do Budipeste, kako stici.... Fideksovim Busom, za neku sicu, ili mini busom za 35e u jednom pravcu...
 
sezona pocinje za dijasporu
Raja evo vam nekoliko web stranica za karte pa nekoga mozda sreca posluzi ali najbolje je nazovite
Telefon 770-268-8940 trazi jazmira i reci samo

Jeftine Zrakoplovne Karte iz Amerike za Europu
Jeftine Avio Karte za vase najmilije iz Europe za Ameriku
U jednom pravcu ili povratna

www.jeftine.com ,
www.avionske.com
www.jeftineaviokarte.com ,
www.jeftinezrakoplovnekarte.com ,
www.travelbih.com ,
www.travelagencija.com ,
www.bosnjacitravel.com ,
www.EuroPriceline.com, -
www.samopticeletejeftinije.com ,
www.sjedinjeneamerickedrzave.com ,
www.jeftineavionskekarte.net ,
www.beogradtravel.com ,
www.mostartravel.com ,
www.jeftinoTravel.com
www.SrbijaTravel.com
www.avionskekarte.net
www.aviokarte.eu
www.croatiaairline.eu/
 
Ljudiiiii pomagajte, ja se i ne snalazim bas sa ovim... :(
Elem, planiram u pocetkom aprila da idem u Strazbur i kontam da mi je najbolja varijanta da idem do Stutgarta pa posle nekim vozom do Strazbura. Koju kompaniju preporucujete, koliko je otprilike karta???
Fala unapred... :)
 
Najjeftinije karte ja kupujem direktno na sajtu avio-prevoznika koji koristim.
Stalno sam guglala preko raznih agencija, ali na kraju najjeftnije je direktno. Treba par dana traziti, jer neki svaki dan menjaju cene, i zaista se kupe karte za neke ok pare. I naravno barem mesec dana pre puta, posle toga tesko da moze da bude jeftinije.
 

Back
Top