najjeftinije avio karte

------------------------------------------------------------------------------------------
PRVA VARIJANTA:
Sunday 1 June
09:10 10:55 Budapest (BUD) Dortmund (DTM) easyJet
13:05 15:20 Dortmund (DTM) Barcelona (BCN) easyJet
Friday 13 June
12:05 13:40 Barcelona (BCN) Geneva (GVA) easyJet
18:30 20:15 Geneva (GVA) Budapest (BUD) easyJet

CENA: 130 eura
------------------------------------------------------------------------------------------
DRUGA VARIJANTA:
Tuesday 3 June
05:00 07:20 Budapest (BUD) Gerona (GRO) Wizz Air
Saturday 14 June
07:50 10:00 Gerona (GRO) Budapest (BUD) Wizz Air
CENA: 107 eura
------------------------------------------------------------------------------------------

Saljem ti 2 varijante iz Budimpeste. Poenta je koliko vremena imas tj. sta ti je vaznije sto pre da stignes ili sto manje da platis. Moje iskustvo od preko 100 letova low cost kompanijama ti je na raspolaganju. Najvaznije da se prilagodis povoljnim kartama. Prva varijanta ti je iz Budimpeste gde moras racunati prevoz do Budimpeste plus cekanje na presedanje zanci ukupno 4 leta. Dok u drugoj varijanti imas samo 2 leta ali do Barselone od Girone moras da uhvatiti bus. To putovanje traje oko 1:20. Nemoj brinuti za prevoz odande posto je to sve prilagodjeno dolascima. Takodje i terminal u Barseloni (BCN) ima autobuske prevoze do kasno tako da ti u oba slucaja nije potreban taxi.

Putovao sam sa obe varijante i obe su ok na svoj nacin. Ako imas turisticke afinitete prema Amsterdamu, Milanu (MPX ili Bergamo), Rimu (FCO), Parisu (CDG), Nici ... onda ti preporucujem varijantu 1.

Pozdrav i sretan put u svkom slucaju!

PS: Daj mi okvirne datume putovanja i gradove koje zelis videti a ostalo je moja briga!
 
Cena karte ne zavisi najvise od avio kompanije vec od momenta kad rezervisete.
Svaka avio kompanija na svakom letu izbaci po nekoliko low cost karata (Lufthansa -Frankfurt za 76 EUR)

Ryanair, GermanWings, Wizz.. i drugi kao sto imaju jeftine imaju i skupe karte.

Opet zavisi od trenutka kad REZERVISETE a ne kad PROVERAVATE, jer avio kompanija moze menjati cenu zavisno od uslova prodaje.
Ako se let dobro prodaje tj ako je "interesantan" onda nema logike da cena karte bude JEFTINA.

Moj savet: ako ste resili da putujete kupujte kartu cim nadjete dobru cenu.

Ja radim u turizmu i prodajem avio karte. :p
 
Jel ima neko iskustva sa letovima za USA i Canadu?

Najjeftinije sto sam ja pronasao (ne racunajuci let iz BG) je Virgin Atlantic za oko 330 funti povratna.

Za Ameriku najpovoljnije sto zanm je Ltur.de mana je sto ne bira bas kada ces do ides i da se vratis. Oni dihtiraju a ti gledas sta ni najvise odgovara.

Atlanta ab 439 €
Boston ab 325 €
Buffalo ab 453 €
Burlington ab 453 €
Charlotte ab 439 €
Chicago ab 396 €
Cincinnati ab 456 €
Columbus/Mississippi ab 617 €
Dallas ab 442 €
Dayton-James Cox ab 469 €
Denver ab 478 €
Detroit ab 425 €
Fort Lauderdale ab 408 €
Fort Myers ab 415 €
Greenville ab 468 €
Houston ab 457 €
Indianapolis ab 472 €
Jacksonville ab 415 €
Las Vegas ab 467 €
Los Angeles ab 486 €
Miami ab 392 €
Minneapolis ab 442 €
New York ab 366 €
Orlando ab 415 €
Philadelphia ab 415 €
Phoenix ab 469 €
Pittsburgh ab 419 €
Portland ab 616 €
San Francisco ab 493 €
Seattle ab 489 €
Tampa ab 408 €
Washington D.C. ab 453 €
West Palm Beach ab 529 €

E kada izaberes gde bi da ides onda ti da spisak polaznih aerodroma. Npr. za New York:

ab Berlin ab 426 €
ab Bremen ab 425 €
ab Düsseldorf ab 424 €
ab Frankfurt/Main ab 366 €
ab Hamburg ab 425 €
ab Hannover ab 424 €
ab Köln/Bonn ab 443 €
ab Leipzig ab 449 €
ab München ab 436 €
ab Nürnberg ab 425 €
ab Stuttgart ab 436 €

E sad ako hoces da uklopis GermanWings iz BG onda gledas Köln/Bonn ili Stuttgart. Za Köln/Bonn:
13.02.08, 06:55 Uhr - 13.02.08, 12:45 Uhr
20.02.08, 16:40 Uhr - 21.02.08, 10:25 Uhr
KLM
13.02.08, 06:55 Uhr - 13.02.08, 12:45 Uhr
27.02.08, 16:40 Uhr - 28.02.08, 10:25 Uhr
KLM

I to sad uklopis sa BG-Köln/Bonn. I nemoj zaboraviti ni Osijek nije tako daleko a sigurno je jeftiniji od BG. letovi pocinju od marta 2008 godine.

Pozdrav.
 
Kakva su iskustva sa kupovinom karata wizzaira, piše u današnjim novinama da cena koju prikažu na kraju sa sve taksama nije i konačna, odnosno da postoje još neke takse koje se plaćaju, pa na kraju karta ne ispadne tako jeftina=
 
Kakva su iskustva sa kupovinom karata wizzaira, piše u današnjim novinama da cena koju prikažu na kraju sa sve taksama nije i konačna, odnosno da postoje još neke takse koje se plaćaju, pa na kraju karta ne ispadne tako jeftina=

Moje iskustvo sa tom kompanijom je pozitivno:ok:.Medjutim ima ljudi koji su povrsni i ne citaju sve sto pise.A pise da je naprimer taksa za placanje preko neta 4E po jednom smeru po putniku, da je 1 koleto prtljaga do 20 kg 10 E, a novo koleto do 10 kg je 10 eura ako placas prilikom rezervacije karte a duplo vise na salteru(ukoliko imas 20 kg u dve torbe placas 20 eura) po smeru po putniku.Ne znam u kojim novinama je izasao tekst i kakav je problem imao neko, ali gledao sam po aerodromima nase ljude kako se ubedjuju prilikom cekiranja karte da ne treba da plate extra prtljag, odnosno kako pokusavaju "da srede" :worth:,to sa osobljem pa kad ne uspeju onda ih nagade kako samo mi to umemo:besna:.Bruka
 
Pozdrav svima!
Planiram put za USA, tacnije za Monterey pa me interesuje koje avio kompanije mi mozete preporuciti a da su im povoljne karte za taj dio svijeta... :) Znaci do LA, San Franciska... Iz Crne Gore sam...

Pozdrav jos jednom.
 
Pozdrav svima!
Planiram put za USA, tacnije za Monterey pa me interesuje koje avio kompanije mi mozete preporuciti a da su im povoljne karte za taj dio svijeta... :) Znaci do LA, San Franciska... Iz Crne Gore sam...

Pozdrav jos jednom.

Ne znam kakve cene izbacuju komapnije za trziste CG,ali po nekim nepisanim pravilima najpovoljnija varijanta bi trebalo da ti bude Malevom do NYC a zatim nekom domacom komapnijom za LAX ili SFO.Iz Srbije ubedljivo najpovoljnija karta uvek moze da se nadje na Malevu za Usa.Veoma cesto izbace takve cene da bude jeftinija nego za same Madjare ako je kupuju u Budimpesti.Mada ne znam kakva je cena kada se leti sa Malevom iz TGD i onda nemas direktno za LAX,vec preko JFK-a.
Sto se tice drugih kompanija...Jako povoljne cene cesto izbaci British ,Lufthansa i Air France mada koliko ja znam oni ne lete za TGD.U najboljem slucaju iz Beograda moze da se nadje karta za 500-600 eur,ali ta cena je promotivna,nema uvek mesta i vazi samo u odredjenim periodima godine.Sledeca neka cena je izmedju 600 i 800 eur.Za ovu varijantu manje vise uvek ima mesta i to je najcesca cena po kojoj se kupuju karte za LAX.Nekada je 650 a nekada 750,ali to vec zavisi od kompanije i perioda kada letis.
Ne znam koje ti imas opcije iz TGD-a..Mozda da vidis koju cenu ti daje Adria Airways preko LJU i Nemacke...
Za letove za USA najbolje kontaktiraj bilo koju agenciju da vide sta izbacuje amadeus za letove iz CG jer su cene zaista raznolike i razlike mogu biti i po 300 eur.
 
Ma isao bih i iz BG, nije problem... Samo da se prodje sto ekonomicnije... Znaci da obratim paznju na Malevu...
Slab sam sa tim bukiranjem avio karata i to... Interesuje me, posto ste upuceni, kolika je odprilike cijena karte na relacijama NY-LA, LA-SF i NY-SF?

POZDRAV
 
I jos ovo... Cijene o kojima prichate jesu li to one way karte ili povratne?
Oprostite ne mome ne znanju...

Nikakv problem.Svako nekada ide prvi put,niko se nije rodio naucen.
Sve cene su vezane za povratne karte ( RT ).
Sto se tice karte JFK-LAX ona izadje oko 300 usd i leti se oko 6 sati.
Mozes ti generalno da prodjes i jeftinije od 800 eur za LAX ali onda na primer moras da uzmes na netu kartu sa nekom low cost komapnijom iz BUD do Londona,pa onda neku povoljnu kartu iz Engleske za USA i to moze da te kosta jeftinije i do 300 eur u odnosu na regularnu cenu ali mora mnogo toga da se poklopi.Ne kazem da nije moguce ali zna nekada da bude dosta zamorno.Da menjas aerodrome,po pravilu u Londonu bi morao da ides sa jednog na drugi.Onda u New Yorku opet moras da gledas koji je apt jer ih ima nekoliko i tako..A uz to ne poklapa se i nacin cekiranja prtljaga posto je za USA moguce poneti vise kg pa onda ako ti nije vezana karta taj sistem ti ne vazi unutar Evrope itd...

Ja nikad nisam koristio u tom smislu najpovoljnije varijante da letim preko sto gradova i da biram low cost komapanije nego sam uvek isao iz Beograda preko nekog evropskog grada samo uvek izaberem kompaniju koja u tom trenutku daje najpovoljniju cenu.Najbolji savet ces dobiti u agenicji jer oni imaju uvid u sve avio kompanije koje lete ili iz Srbije ili iz CG.Ja sam skoro uzeo kartu za Aziju i bila je najpovoljnija kod Lufthanse.
Pozovi neku agenciju ili prosetaj do njih pa ces videti ko ti trenutno izbacuje najpovoljniju varijantu.U svakom slucaju za LA neka ti orijentir bude 800 eur,mada mozes naci i jeftiniju a i malo skuplju kartu...
 
Da li neko zna kako bi mogao najjeftinije da prodjem iz recimo budimpeste do amsterdama?Sve me zanima...avion,bus,voz...samo me interesuje najjeftinija moguca varijanta!Unapred hvala!

Pozdrav,

stvari stoje ovako:
1) Njaefitinije mozes proci letom Budimpesta - Eindhoven pa onda vozom do Amsterdama (75 minuta)
2) Iskoristi MALEV kao prevoznika i to iz Budimpeste. Nasao sam da ima vec od 82eu povratna karta sa taksama do Amsterdama

Nisi naveo termin putovanja tako da ti detaljnije ne mogu pomoci. Ako nesto treba reci.

Ognjen.
 
Zdravo svima! O kako bi mi pomoglo kada bi mi neko sa dovoljno znanja ili iskustva pomogao da pronađem najjeftiniju povratnu ili kartu u jednom pravcu iz Budimpešte do Bangkoka sredinom februara. Hvala unapred![/QUOTr-omE]

ako hoces bas iz budimpeste,povoljno je bilo sa egyptair-om preko caira,ili sa finskim finnar-om preko helsinkija,a ako ne moras bas iz budimpeste imas emirate iz venecije(pre 10 dana bila je cena za februar 450 eura povratna),ili isto emirati iz istanbula,qatar airwaya i etihad isto iz istanbula,imas italijansku kompaniju blu-express koja leti iz milana i nekad ima cenu u jednom pravcu milano-bankok 19 eura
 
Pomoc, nikad nisam putovala avionom, niti imam bas iskustva sa putovanjima generalno, imam pitanje: kako da dodjem iz Bg (eventualno Budimpeste) do Minhena, idealno bi bilo 1. februara, ako moze neko da mi pronadje neku finu varijantu, Bog ce mu platiti z:lol:

Isto tako, da li je potrebno *ovo sam negde cula* imati odredjenu svotu novca kod sebe da bi vas pripustili u zemlje EU? z:shock:

Hvala unapreddd!
 

Back
Top