Fazoni???

OneMoment

Zainteresovan član
Poruka
157
...upravo sam videla anketu sa naslovom "konacno opredeljenje"??????....to me asociralo na npr.lika koji stoji na ulici i lupa etikete ljudima po celu u zavisnosti od opredeljenja...u ovom slucaju muzickog.....kapiram takve stavove u srednjoj skoli....ali mislim da ljudi imaju tarabe preko ociju ako nisu u stanju da tolerisu nesto drugacije od onoga sto oni misle da je dobro...kvalitetno....zanimaju me takodje stavovi drugih ljudi....
 
pa, ja ne delim ljudim prema tom kriterijumu... ali ne vidim nista lose u tome sto je neko opredeljen... evo, odmah cu ti reci - ja slusam rock, i uglavnom samo rock... ne smetaju mi ni drugi vidovi muzike, a naravno ni ljudi koji slusaju drukciju vrstu muzike...

mogu da slusam uglavnom sve.... u odredjenim okolnostima cak i narodnjake... ali kad dodjem kuci najvise sto ce se cuti iz mojih zvucnika je rock...
 
Da, ni ja ne mislim da ako neko zna ssta hoce (u ovom sluccaju koju muziku voli) ne iskljuccuje iz svog okruzzenja ljude koji ispadaju iz takvog rama (ne slussaju isto). Licno sam, kada je sam izbor muzike u pitanju, popriliccno osetljiva bilo gde i sa kim da sam, ali medju najblizzim prijateljima nemam nikog sa kim bih nessto ozbiljnije priccala o muzici koja me interesuje. Tako mislim da je sa nama mnogima (bar onima koji se profesionalno ne bavimo muzikom) sliccna stavar.
Tako da bih rekla, izbegavati nekoga zbog njegovog stila ili muzike koju voli je jednako diskriminaciji, kao kad bi izbegavali nekoga zbog boje kozze, jezika koji govori, ... ili bilo ccega drugog ... ssto predstavlja pravi znak nezrelosti i odsustva ccoveccnosti ...
 
kao prvo, po mom mishljenju ovo nije bila PODELA LJUDI, vecj samo anketa, shta ljudi slushaju, koju vrstu mjuze. mozhda je trebalo drugachije da se postavi, ali ne verujem da je osmishljeno da bi podelilo i etiketiralo ljude!!
 
Kurt Cobain:
kao prvo, po mom mishljenju ovo nije bila PODELA LJUDI, vecj samo anketa, shta ljudi slushaju, koju vrstu mjuze. mozhda je trebalo drugachije da se postavi, ali ne verujem da je osmishljeno da bi podelilo i etiketiralo ljude!!

Tako je...
Nisam pravio podelu ljudi, vec da vidim koliko ima Metalaca, Rockera, Rejvera itd... na forumu...
Sigurno niko ne slusa jednu vrstu muzike zato sam i nazvao KONACNO OPREDELJENJE...
Da vidim ko ce sta da stavi... ;)
 
Kurt Cobain:
kao prvo, po mom mishljenju ovo nije bila PODELA LJUDI, vecj samo anketa, shta ljudi slushaju, koju vrstu mjuze. mozhda je trebalo drugachije da se postavi, ali ne verujem da je osmishljeno da bi podelilo i etiketiralo ljude!!

....nemoj me pogresno shvatiti....ova tema nije napravljenja u cilju napada na bilo koga....potpuno razumem ovakav nacin razmisljanja kada si u srednjoj ili godinu ,dve posle toga...
...ali sam npr.skoro dozivela situaciju gde mi je dobar ortak koga znam duze vreme ...nakon price o muzici izjavio da on ne komunicira sa ljudima koji slusaju muzicke pravce ili odredjene bendove koje on smatra nekvalitetnim....itd....decko je inace 76 godiste....
....inace ovo nije jedini primer ....i ja sam prilicno sokirana takvim stavovima....tipa...ako slusas naki odredjeni pravac to zahteva posebno oblacenje...ponasanje....
....sve u svemu imam utisak da ljudi sve manje imaju hrabrosti da budu svoji da ne bi odskakali od vecine....
 
ja sam za opredeljenje....odma....chim se rodish....opredele te.....umetnu ti nekakav chip....pod kozhu....ko na filmovima....i na njemu pishe is hta volish i shta cenish i shta zhelish i shta mozhesh i shta mislish i kako tjesh reagovati i kome dati kako gledati chemu stremiti koga jebati chega plashiti kako hodati qda hodati kada plesati kako izlgedati jesti piti skakati mirisati gledati sanjati pipati spavati umreti...........nema zabune do smrti....kraja....sve znash i nema nedoumice....straha....nishta ne mislish samo pratish....klechish.....

dok nas sve ne pojede meteor.....dok nas ne pohasa more i radioaktivne kishe....kolonije na marsu tje se deformisati tokom vremena i svi tje dobiti nekakve surle i ogromne ochi....i onda tje i njima prichati....kako misliti i kako voleti......shta slushati.....da ne nabrajam jer nabrajanje je majka gubljenja.....a gubljenje je choveq najgori prijatelj.....survival of creation
 
AntunTun:
ja sam za opredeljenje....odma....chim se rodish....opredele te.....umetnu ti nekakav chip....pod kozhu....ko na filmovima....i na njemu pishe is hta volish i shta cenish i shta zhelish i shta mozhesh i shta mislish i kako tjesh reagovati i kome dati kako gledati chemu stremiti koga jebati chega plashiti kako hodati qda hodati kada plesati kako izlgedati jesti piti skakati mirisati gledati sanjati pipati spavati umreti...........nema zabune do smrti....kraja....sve znash i nema nedoumice....straha....nishta ne mislish samo pratish....klechish.....

dok nas sve ne pojede meteor.....dok nas ne pohasa more i radioaktivne kishe....kolonije na marsu tje se deformisati tokom vremena i svi tje dobiti nekakve surle i ogromne ochi....i onda tje i njima prichati....kako misliti i kako voleti......shta slushati.....da ne nabrajam jer nabrajanje je majka gubljenja.....a gubljenje je choveq najgori prijatelj.....survival of creation

TOOOO ! tako je ! udri!! "sleep now in the fire" !! :)
 
AntunTun:
ja sam za opredeljenje....odma....chim se rodish....opredele te.....umetnu ti nekakav chip....pod kozhu....ko na filmovima....i na njemu pishe is hta volish i shta cenish i shta zhelish i shta mozhesh i shta mislish i kako tjesh reagovati i kome dati kako gledati chemu stremiti koga jebati chega plashiti kako hodati qda hodati kada plesati kako izlgedati jesti piti skakati mirisati gledati sanjati pipati spavati umreti...........nema zabune do smrti....kraja....sve znash i nema nedoumice....straha....nishta ne mislish samo pratish....klechish.....

dok nas sve ne pojede meteor.....dok nas ne pohasa more i radioaktivne kishe....kolonije na marsu tje se deformisati tokom vremena i svi tje dobiti nekakve surle i ogromne ochi....i onda tje i njima prichati....kako misliti i kako voleti......shta slushati.....da ne nabrajam jer nabrajanje je majka gubljenja.....a gubljenje je choveq najgori prijatelj.....survival of creation
Hah... moj idol :D :D :D :D
 
Svi kazu da ne dele ljude po izboru muzike........delimicno pricaju istinu.
Delimicno zbog toga sto koliko god se mi trudili, ipak imamo predrasude....

Ljude delim na one koji su mi ok i one koji to nisu. Cesto me mozete videti u drustvu ~metalaca, rockera, punkera.... To je zbog toga sto sam tinejdzerka i sto se druzim sa istima, pa svi volimo da nosimo odecu koja nam se dopada.... Inace mi je potpuno svejedno da li neko slusa istu muziku kao ja ili neku drugu. Bitno je da je on ok osoba. E, onda se namece pitanje: pa sto se onda stalno metalci druze sa metalcima?? Ne mora da znaci da su oni iskljucivi. Pocinjem od sebe. Najbolji prijatelji su mi metalci. Sa njima se druzim zato sto su ok ljudi, zato sto ih volim, i , eto slucajnosti mozemo da pricamo o muzici :mrgreen:

Iskreno, bez obzira na predrasude (od kojih se trudim da pobegnem), uvek cu pre prici nekom rockeru, pankeru, metalcu nego nekome sa duuubokim dekolteom i silikonima i neukusnoj odeci....sta da se radi....
 

Back
Top