Ikonice na desktopu

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Vec danima se zezam sa ikonicama na desktopu koje se "rzabeze" na sve strane, ma kako ih poredjao. Taman lepo razmestim, posle dan-dva, opet se "raznizu", pa ajd' jovo-nanovo... :evil:
Ima li tome resenja il' da uzmem cekic i zakucam svaku na svoje mesto i zavrsim posao?:roll:
 
I meni se smučilo stalno uredjivanje ikonica na desktopu,koje teraju po svome posle svakog startovanja kompjutera.Doskočio sam im i instalirao Jet Toolbar koji ih pregledno,prema vrsti programa,klasifikuje i smešta na svoje mesto.Probaj,verujem da će ti se dopasti i rešiti te stalnog zezanja i smora.Možeš ga skinuti sa www.pcworld.com
Pozdrav.
 
Da ti nije ukljuceno "auto arange"(desni klik na desktopu-"arange icons by").Iskljuci sve osim "align to grid" i "show desktop icons". Ali cini mi se da bi TI trebao to da znas(na osnovu tvojih prijasnjih diskusija u forumu).!
 
gogo:
Da ti nije ukljuceno "auto arange"(desni klik na desktopu-"arange icons by").Iskljuci sve osim "align to grid" i "show desktop icons". Ali cini mi se da bi TI trebao to da znas(na osnovu tvojih prijasnjih diskusija u forumu).!
Ma nije problem u tome, znam ja to sve, pa koristio sam sve OS pocev od DOS-a 1.0 (za kojeg mnogi nisu ni culi).....
Problem je sta god uradio, lepo razmestim ikonice i sve je ok nekoliko dana. Nakon nekog vremena, kad startujem konpjuter, ikonice grupisane u neprepoznatljivom redu, moj raspored ne postoji.....
Rasporedim ponovo, nakon nekog vremena opet isto.....
 
Probaj ovo: Display properties-Desktop-Customize desktop-Web-Lock desktop items. Mada priznajem prvi put cujem za taj problem, osim kada se cacka sa rezolucijom, desi se da se same sortiraju.
 
Hmm...cudno! Da se ikonice same mesaju...mada desava mi
se to cesto kada navrate sestrini klinci,onda mi se
sve zivo pomesa :) Zato sada,kada se najave da ce doci
napravim image sa Ghostom-sto je sigurno-sigurno! :)

Nego,skini Icon saver-a:
http://www.iconsaver.com/download.html
rasporedi ikonice kako god hoces
i iz desktop menija-desno dugme snimi njihove pozicije
i u IconSaver-u namesti da ih restore-uje na startup-u
i to je to. Kad dodas nove samo napravi novi snimak.

P.S. inace program je jako mali 200 KB i ima 30 dana trail
a registracija kosta 5 dolara. :)

Poz.
 
Hvala momci na savetima.
Neko pomenu "lock Web icons" i to sam jutros uradio pa cekam da li ce se ikonice opet razbezati kao bubasvabe po ekranu :(
I da, neko je pomenuo izmenu rezolucije. Ako to moze prouzrokovati izmenu pozicija ikonica, onda je to i moguci razlog problemu. Provericu, jer sam u zadnje vreme relativno cesto menjao rezoluciju, zbog nekih testova, radim jednu Web-aplikaciju...
Ajd' da sacekam sledeci "incident"...
 
Jeste zbog menjanja rezolucije je.
I meni se desavalo kad sam proveravao kako mi web
stranice izgledaju na 800X600 a moja rezolucija
je 1280X1024.

Kad se vrati na staru,sve ikonice pobegnu u gornji levi
cosak,a onda ih sa saverom vratim sa jednim klikom.

P.S. A ako se tebi razbeze po ekranu...eee ondak
igleda nije to u pitanju. :(
 
Kakve veze imaju drajveri sa polozajem ikonica?
Nisam menjao drajvere, niti bilo sta drugo vec mesecima. jednostavno, sledeci dan, kad startujem kompjuter, ikonice vise nisu razmestene kao juce, vec sabijene bez nekog reda. A i to se ne desava svaki dan. Desava se bez reda i ogike. Neki puta prodje i po par dana da je sve ok..
Nikako ne mogu da pronadjem neku logiku sta je to drugacije od proslog razmestaja ikonica (instalacija nekih novih programa, startovanje nekog odredjenog programa, neki posebni postupak, antivirusni program ili bilo sta drugo....)
Da su drajveri, vole bih da uhvatim krivca i olesim ga od batina..... :)
 
a jel zna neko od vas kako da mi nestane senka ispod ikonica?Ne prihvata start/control panel/system/advance"performance"setings/" "Use drop shadows for icon labels on the desktop".To sam pokusao i jos neke stvari sto su mi predlagane i nece?MOLIM ZA POMOC
 
E pa sad sam video.Ladno isti link. :) hehe

@DekiM
Nemam ja nameru da izigravam papagaja.Procitao sam samo naslov teme i poslednja dva tri posta.A znam da postoji takva program i kopirao sam prvi link koji mi je google izbacio.
Da sam video da je vec resen probelm,ne bi,ali nisam video.
jbg :)
 

Back
Top