pomozite mi....

Prema tvrdnjama iz knjige Salesalute Zdravasol alergije su posledica negativnog naboja kože, a taj naboj je prouzrokovan pomanjkanjem elektrolita u organizmu. Do pomanjkanja elektrolita dolazi zbog uživanja nezdrave jestive soli, koju organizam ne može da prima u dovoljnoj količini. Rešenje problema je u intenzivnom nadoknadjivanju istrošenih rezervi elektrolita sa unošenjem zdrave soli u organizam.
 
Ne lupetaj!Ne znam ni ko si ni kakva ti je to knjiga ali vidim da si opterecen solju.Na ovom forumu ljudi postavljaju pitanja koja se ticu njihovog zdravlja a po tebi cemo sve da lecimo uzimanjem soli.Ajde ovaj nizak pritisak,dizemo ga slanim jelima ali alergije...molim te vecu glupost nisam cula odavno.
 
Samo prenosim, što sam pročitala, ali meni se čini, da ima logike u tvrdnjama iz knjige.
Ali tamo se stvarno tvrdi, da je uzrok skoro svih bolesti u nezdravoj soli pa se kaže - promeni nezdravu sa zdravom solji u svojoj ishrani i ............
 
Po meni to nije nikakva cudotvorna so nego nacin da se izvuce ljudima novac.So koja je potrebna nasem organizmu je jodirana so koju svi koristimo u svakodnevnom zivotu,bilo onu sitniju bilo morsku.Ukoliko si mlad i zdrav,potrebne kolicine unosis hranom a ukoliko si stariji i imas niz problema sa srcem,bubrezima...prvo se so izbacuje iz hrane.A sa druge strane,alergije nemaju veze sa promenim naboja koze jer se alergija ne desava na kozi nego u telu a koza moze biti manifestacija alergijske reakcije i to samo jedna od mnogih.Sam mehanizam nastanka alergija nema veze sa solju.Bilo bi lepo da mozemo ljude da lecimo sa tim ali ne mozemo.Izvini ali ja se ne slazem sa tom knjigom.
 
Ali, doktore, nisam ja ni od vas tražila neko mišljenje o knjizi, koju verojatno još niste ni pročitali, nego sam htela gospodji ili gospodinu ukazati na neku novu mogučnost rešenja problema.
A ni na kraj pameti mi ne pada, da pričam o nečem, u što nisam ubedjena, ali bogami, najpre me ubedila logika knjige a posle i primena te soli.
A to što kažete baš za jodiranu so, to ste, prema knjizi, u velikoj grešci.
Knjiga tvrdi, a moja pamet kaže, da je u pravu, da je baš takva so uzrok za večinu bolesti, pa nije ni čudo, da je lekari instinktivno mrze.
Knjiga kaže, da od jodovane soli čovek ne može da bude zdrav nikako, ili ima premalo natrijuma ili previše joda.
Pa, doktore, da li znate koliko ukupnog joda ima kuhinjska so koju konzumirate i kolika je prosečna dnevna potrošnja soli po glavi stanovnika u Srbiji i koliko je primerena dnevna doza jodiuma za konzumaciju.
Ako znate i kada malo razmislite, možda čete se složiti sa tvrdnjom iz knjige.
 
Mi se definitivno ne razumemo!
Sve vreme pokusavam da vam objasnim da problem naseg coveka je nepravilna ishrana koju svakodnevno konzumira.Ovde je to zbog finansija.Bez joda koji spominjete mi bi bili nacija sa velikim problemom gusavosti.Koliko god vi forsirali pricu o soli i to zdravoj necete promeniti navike naseg coveka u ishrani,on i kad umire jede ono sto ne sme.Uopste ne ulazim u logiku te knjige,hocu samo da vam objasnim da se ne resava masa zdravstvenih problema pricanjem o soli,pogotovo ne u Srbiji.I ne medicinskih problema koji se spominju na ovom forumu.
Molim vas,nemojte pogresno da me shvatite,lepo je od vas sto ste to podelili sa nama ali 99%ljudi se uopste ne bavi Na,K i drugim elementima u svom organizmu,samo nutricionisti znaju koliko cega ima u svakoj namirnici.A mislim da i ono kad jedu ne vode racuna o toj problematici.Ja se ovako branim od vas jer sam stekla utisak kao da vam je ta knjiga postala ko biblija pa vas vodi kroz zivot.Malo mi je smesno,izvinite ali je tako.Iskreno ocekivala sam i da onim ljudima sa problematicnim trudnocama predlozite to.Izvinjavam se ali ne treba robovati takvom nacinu misljenja koji vi propagirate.
 
Doktorko, izvinite, ali kako god bude vam smešno, uistinu tamo kao uzrok nemogučnosti postizanja trudnoče spominje se nepravilan pH ženskih i muških plazmi ili opčenito pravilan pH, a pH tih mediuma kao zavisi baš od elektrolita, koji se nalaze u zdravoj soli. Navodno, u kuvanoj hrani neki od tih elektrolita se gube, pogotovo askorbinska kiselina.
Ima tu logike, ima, a potpuno se slažem sa vama, da običan čovek to ne zna ali bi to trebali znati oni, koji su profesionalci.
A to o Bibliji baš je dobra primedba, jer, prema knjizi, u Bibliji naći ćete mnogo toga o soli.
 
Pa to sa trudnocom cesto kao uzrok ima medjusobnu alergiju partnera,ma koliko smesno zvucalo zena je alergicna na muza.Ja bih volela da na tako jednostavan nacin mozemo resiti neke stvari ali ne ide to bas tako lako.Proci ce jos mnogo vremena dok pocnemo da analiziramo sta jedemo,ne samo kako ga pripremamo vec kako ga proizvodimo.U sadasnjem vremenu bolje i da ne znamo neke stvari jer u suprotnom ne znam cime bi se hranili.
Veliki pozdrav!
 
Doktorko, e tu se slažem sa vama. Tom tipu alergije ni zdrava so ne može pomoči.
Ali to sa hranom ja ne vidim toliko tragično, srpska kuhinja uvek mi je bila slastnija od mnogih drugih, pa verujem, da i danas nije lošija. Možda ču nekog dana posle duže vremena ponovo posetiti meni uvek drag i divan Beograd, pa ču vam doneti i knjigu i so, koje su mi stvarno svete, jer su me spasile od težke bolesti.

Srdačan pozdrav i laku noč

S
 
Samo izvolite.Da ,hrana je i dalje slasna ali ne bih bas o kvalitetu i poreklu ne samo ovde nego u opste u svetu.Ipak se nekad i zdravije zivelo i zdravije hranilo.Veliki pozdrav!
 

Back
Top