Kakve cipele volite i da li ih cesto kupujete?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma, i ja sam bolesnica sto se kupovine obuce tice. Stalno trazim izgovore da kupim nove, i nove i nove....Na papuce bas otkidam i zaista se kontrolisem kad idem u grad a imam pare kod sebe da ne kupim jos jedne... Cipele su mi malo veci problem, retko mi se bas neke dopadnu, a one koje bih kupila su ili neudobne ili nemaju broj i onda mi je bas mucenje kad trebam da ih kupim. Poucena iskustvom, sada prvo moraju da su mi udobne pa sve ostalo..i da papuce sa stiklom ili sandale su mi super, a u cipelama na stiklu hodam kao kreten!
 
tasicka:
Ma, i ja sam bolesnica sto se kupovine obuce tice. Stalno trazim izgovore da kupim nove, i nove i nove....Na papuce bas otkidam i zaista se kontrolisem kad idem u grad a imam pare kod sebe da ne kupim jos jedne... Cipele su mi malo veci problem, retko mi se bas neke dopadnu, a one koje bih kupila su ili neudobne ili nemaju broj i onda mi je bas mucenje kad trebam da ih kupim. Poucena iskustvom, sada prvo moraju da su mi udobne pa sve ostalo..i da papuce sa stiklom ili sandale su mi super, a u cipelama na stiklu hodam kao kreten!
Najbolji lek je da ne nosis puno keshovine u grad.Ja sam se toga odvikla, jer ne praktikujem bas preterano da kupujem na kreditnu kartu, pa sam malo smanjila "ovisnost":-).U poslednje vreme sam pocela da kupujem sve varijante kaubojskih cizmi.Naprosto sam odlepila za njima!
 
avesic:
ijauuuuu gde me ubode ,,,,, što ja volem cipele ... čak se može dogoditi da krenem u potragu za nečim drugim a završim OPET sa cipelama ,,,,,, pre bi pristala da nemam gaće ili brus nego da uskratim sebi cipele bar jednom mesečno ,,,,, divna tema
Ovo mi sve nesto lici na mene :lol:.Krenem u grad da kupujem kosulju i pantalone, a vratim se sa tri para cipela i jednim cizmama.Naravno, kosulju i panatalone nisam ni pogledala 8-)
 
Kad neko ima dobre , kvalitetne cipele to ne moze da se ne primeti. Ipak , posto mi je doslo par puta u zivotu da se izujem na sred ulice zbog neudobne obuce, vodim racuna da mi obuca bude najpre udobna. Volim da kupim kvalitetno, ali posto su one uglavnom i skupe kupujem po jedan par za sezonu. Kad imas dobre cipele i tasnu, mozes obuci bilo sta, a iygledas u trendu
 
Obozavam cipele, i to imam skolonost da kupujem i one neudobne i neprakticne, samo zato sto zamislim da ce savrseno da mi legnu u odredjenoj prilici. Tako imam neke koje zaista mogu da obucem samo 2 put godisnje, ali ne zalim pare... :)

Inace, stalno imam taj sukob udobno/lepo... Jer, ako je samo o estetici rec, volim stikle i volim spiceve... Ali u tome nema hodanja ni dugog stajanja. Moje idealne cipele nikako nisu za setnje i diskoteke, samo za poziranje. Pa takve redje i nosim.

A onda imam neke omiljene za "svaki dan" koje obicno nosim dok ne propadnu, vezem se za njih. Kupila sam jedne cizmice, ravne, pre par godina, i stvarno su kvalitetne, i nikako da prestanem da ih nosim... Volim i one zute cipele, kao za planinarenje.

Ma obozavam cipele...
 
meni to najteze pada od svih kupovina. retko sta mi se dopadne, ako mi se dopalo strasno je skupo, ako sam ih kupila nikad nemam garderobu koja ide uz te cipele pa moram da kupim i nesto odece...mrzim da kupujem cipele. uzgred ne nosim stiklu, a ravne, lepe, kozne, u isto vreme sportske i elegantne, naravno udobne, da se nose i uz suknje i uz pantalone (jos da napisem da kuvaju rucak i brisu prasinu) tesko. sandale i cizme lakse ali cipele za jesen i prolece stvarno duuugo trazim.
 
a ja ne volim cipele :)
volim patike, cizme i papuce a od cipela imam dva para (ali bukvalno)...
ali sad mi se svidjaju ove ravne, spicaste u fazonu 60-ih....

ali da...za dobre cizme bih ubila, to mu onda dodje isto....sad sam provalila marku Sugar, pojma nemam sta je ali imaju ludacke cizme - maslinaste na cvetice, pa crne sa zivotinjama....mnogo nesto smesno :) ravne, od platna....
a zimus u sred New Yorka (znaci nema cega nema) ja kupila martinke....bas sam mastovita...
 
Jao, bas joj zavidim... Kada bih bila u mogucnosti, svaki dan bih kupovala nove cipele... Bar jedne... :D

Inace, kada kazem cipele, mislim na obucu uopste... Osima patika... One me toliko ne zanimaju...
Ali zato cipelice, sandalice, polusandalice, cizmice, papucice, martinke, kanadjanke, rimljanke... Eh, kako ih volem...

Btw. sudeci prema ovogodisnjem milanskom fashion weeku, koji je u toku, u modi su carapice preko koljena i kapice... E, kapice bas volim...
 
volim cipele.
ali teška sam na izboru.neko reče da budu elegantno-sportske-udobne
ravne.ili čizme..e...to je posebna tema.
ali kaubojština, svakako i bar jedan par uglancanih dzokejki...
leti japanke, razne.ali ja sam u tom fazoni ceo život,znači i kada su mi se osamdesetih smejali!
zato sam u zurichu našla radnju.
nemam pojma kako se zove, ja je zovem moja radnja.malo skuplje, ali fenomenalne.
ovde bata i camper.
i ima oona carinska radnja kod petla....
neki put zalutam tamo pa pazarim neki gucci kurvanjski, pa se pitam šta mi se desilo?
kada nemam uz šta da obučem (osim uz ono koćno SM odelo) hm,pardon niste ništa čuli,
ali jeftine budu pa ja nemogu da odolim da kupim gucci za 7 soma....pa to nema nigde!
sem u centru bgd:p
 
xpajamacax:
JD vrištim od smeha...
računi,pa se ne osete cipele...
jes tako je:p
Pa jest'... A ti gutas knedlu i kao hoces da budes na nivou... Neces da, kao i uvek, ispadnes sirovina. Pa, onda demokratski... "Vidis, sunce... imali smo troskove u poslednje vreme... a hocemo i na more. Znas, sada nam lepo ide, ali nece uvek biti tako... Mislim, nemoj da me pogresno razumes. Nemam ja nista protiv. Volim kad si ti zadovoljna..." Pa onda otvoris cipelarnik, a one pocnu da ispadaju... Pa otvoris kutiju na terasi, a ona puna jednom obuvenih cipela! E, tu si se zajebo! Tu nastaje kontranapad!
"Znala sam da si stipsa! ... Lepo su mi svi govorili... Tvoji drugovi te ne vole.... Kao da ja ne zaradjujem..."
"Ma, smiri se duso." - velim ja. "***** ti cipele... Kupi, ako ti je to hobi. Ni ti meni ne branis da... Hm? Pa ne bi mi branila neki hobi? Zar ne?"
... I tako se to zavrsi...
A kad smo vec kod cipela... Mene je jako veselilo da stojim ispred izloga "Centrotekstila" ili "Obuce" i citam ono sto pise ispod modela koji ne mogu da se prodaju:
"Jevtino! Udobno za voznju" - to pise ispod onih koledzica sto im zirovi vise sa jezika.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top