Bojler

Bolje zaboravi na protocni, jer je stalno pod naponom, a sigurno ne bi zeleo da se nadjes ispod tusa kada ,ne daj boze, dodje do proboja (bilo je slucajeva). Zato obican bojler i obavezno ga iskljuci pre nego sto stanes pod tus.!!!!!!!!
 
@ dr_smak

ma daj, protocni se koristi sirom sveta. i nema nikakvih problema. da je mogucnos da se to desi toliko velika, ne bi se oni ni proizvodili a da ne pricam o njihovoj prodaji. a imas ih po svim radnjama. a ni obican nije mnogo sigurniji kad dodje do toga (ako je ukljucen). dakle, sto se toga tice - no problemo
 
dr_smak:
Bolje zaboravi na protocni, jer je stalno pod naponom, a sigurno ne bi zeleo da se nadjes ispod tusa kada ,ne daj boze, dodje do proboja (bilo je slucajeva). Zato obican bojler i obavezno ga iskljuci pre nego sto stanes pod tus.!!!!!!!!
Glupost, naježim se od tih što isključuju bojler dok se tuširaju. Po toj logici bilo bi korisno i pametno isključivati ga i dok se peru ruke i slično. Ja bojler isključio nisam u životu nijednom, ako izuzmem odlaske od kuće na duži period (more, zimovanje i sl.).
 
jomini:
Glupost, naježim se od tih što isključuju bojler dok se tuširaju. Po toj logici bilo bi korisno i pametno isključivati ga i dok se peru ruke i slično. Ja bojler isključio nisam u životu nijednom, ako izuzmem odlaske od kuće na duži period (more, zimovanje i sl.).

pa, ruke peres minut, a tusiras se deset -> 10 puta je veca sansa da te opali struja ovako.

Svako ima pravo na izbor i misljenje, a ja mislim da i za bojler kao i za motor vazi ona:
"Sa motora se jednom pada."
t.j.
"Struja te jednom opali."

naravoucenije, ili zaginesh ili se opametis.......
 
O opaljivanju struje bitne su mnoge stvari frekvencija,struja i vrijeme reagovanja zaštite ako je sve ok šanse za pogibiju su zaista malene. Akumulacioni bojler je i smišljen tako da radi i da se ne isključuje.
 
Desavalo se, skoro je jedna devojka u Nisu poginula od struje za vreme tusiranja, ali ne treba preterivati, iskljucivati bojler i td. Vazno je da je instalacija ispravna, da se bojler povremeno cisti od kamenca i tada prekontrolisu instalacije u njemu, a najvaznija je diferencijalna (fidova) sklopka, ako nje ima u sistemu (i da radi naravno, a i to se proveri s vremena na vreme), nema sanse da te ubije struja.
 

Back
Top