Zvucna kartica i 2.1 sistem zvucnika

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
Posedujem Logitech X-230 2.1 zvucnike i integrisanu zvucnu karticu Realtek AC`97 na Asus A7N8X maticnoj ploci. Imao bih par pitanja vezano s tim:

1. Da li se isplati uzimati PCI zvucnu kartu (recimo SB Audigy 2 Value) najvise zbog EAX efekata u igrama.Slusam i muziku,ali mi je ovo vaznije.Drugim recima,da li bi ovi efekti dosli do izrazaja na mojim postojecim zvucnicima.

2. Na jednom stranom forumu sam procitao da je moguce iskombinovati dva kompleta stereo zvucnika (npr. 2.1 i 2.0 ) i postici efekat da se ponasaju kao 4.1 zvucnici,sto bih ja i uradio ako je moguce naravno.Znaci kupio bih neke jeftinije 2.0 zvucnike (10-20€) i pridodao mojim postojecim X-230( uz malo akrobacije sa uticnicama na zvucnoj karti). Voleo bih da cujem vase misljenje.

Unapred zahvalan.Pozdrav
 
2. Chuj na izlaze mozes da vezes shta hoces. Ja sam na front vezivao mini liniju sa odlicnim zvucnicima i obicne PC zvucnike na rear i i zvuchalo je odlicno. E sad ispraviches me ako gresim, 2.1 se vezuje samo na 1 obichan izlaz. Kod 5.1 kartica imaces tri izlaza, tako da ces imati recimo 4.0 na primer, sem ako ne smislish neki nachin da odvojis zvucnike od sub-a.

1. A recimo da prodash 2.1 zvucnike i kupish neku jeftiniju karticu i 5.1 zvuchnike.
 
Astral-Blade:
Posedujem Logitech X-230 2.1 zvucnike i integrisanu zvucnu karticu Realtek AC`97 na Asus A7N8X maticnoj ploci. Imao bih par pitanja vezano s tim:

1. Da li se isplati uzimati PCI zvucnu kartu (recimo SB Audigy 2 Value) najvise zbog EAX efekata u igrama.Slusam i muziku,ali mi je ovo vaznije.Drugim recima,da li bi ovi efekti dosli do izrazaja na mojim postojecim zvucnicima.

2. Na jednom stranom forumu sam procitao da je moguce iskombinovati dva kompleta stereo zvucnika (npr. 2.1 i 2.0 ) i postici efekat da se ponasaju kao 4.1 zvucnici,sto bih ja i uradio ako je moguce naravno.Znaci kupio bih neke jeftinije 2.0 zvucnike (10-20€) i pridodao mojim postojecim X-230( uz malo akrobacije sa uticnicama na zvucnoj karti). Voleo bih da cujem vase misljenje.

Unapred zahvalan.Pozdrav


Mozes da povezes jos jedan par zvucnika na bilo koju 5.1 karticu ( sto kvalitetnija - to bolji zvuk ). Po meni, mnogo vece uzivanje u igranju ces imati zbog 5.1 zvuka koji imaju kao opciju sve novije igre.
Ukoliko podrzavaju i EAX - onda sreci nikad kraja

Pozdrav
 
Znam da je tema stara ali kad već postoji da ne otvaram novi topik. Imam 2.1 neo zvučnike koje nikako ne mogu da priključim na integrisanu karticu na M2N-E Asusovoj ploči.
Da li neko zna u čemu je ovde problem. U pojačalo od zvučnika idu levi,desni i sabvufer a iz pojačala izlaze dva činča.Na kartici ima 6 izlaza, rear speaker out port,center/subwoofer port, line in port, line in out port, microfone port i sidepeaker out port ali mi nijedna kombinacija ne daje zvuk. Nisam zaboravio da uključim pojačalo !

Pomoć
 

Back
Top