Hard na FAT32 ili NTFS?

Guardian

Zainteresovan član
Poruka
456
Evo ovako, dobio sam na poklon hard disk za koji su mi rekli da ne radi i da ako ga sredim mogu da ga zadrzim. Hard disk je nesto zabrljavio pa sam ga formatirao i sluzice meni i mojoj devojci da razmenjujemo podatke sa kompjutera (setajuci hard disk :wink: ). Ja kada sam ga formatirao Windows ga je stavio na NTFS! Ja imam XP i to nije problem, medjutim ona ima Win 98 Plus! (Lein komp, Incognito) Da li ce taj hard raditi i kod nje ili da ga formatiram na FAT32 odmah? Napominjem da hard nece imati nikakav OS na sebi, sluzice samo kao magacin za muziku, filmove i sl. od jednog kompa do drugog! Sta mi savetujete?
 
Windows 98 NE moze da cita NTFS... cak ni sa odredjenim programima/drajverima to ne radi dobro... dakle, FAT32 i nema glava da te boli... Uostalom, i ako je NTFS fajl sistem nesto napredniji od FAT32, FAT32 je daleko stabilniji i 'optimizovaniji' (MBR tabele su dalko lepse radjene u njemu)... no da ne ubijam sa tehnickim detaljima, FAT32!
 
Ajde i ja da pojasnim malo...
NTFS se predlaze u sluchaju da ti je koliko-toliko security bitan, poshto na fat-u postoje samo folder sharing permissions...
Takodje, neko je pomenuo da fat ne vidi NTFS...Tachno, u sluchaju fizike....Kroz mrezu ga vidi.Stoga, promisli o svojim potrebama i odluchi se.Moja lichna preporuka je NTFS
zato shto se fat ogleda samo vecom brzinom do 8%, shto verovatno necesh ni primetiti.
Aleksandar.
 

Back
Top