Kvantitet ili kvalitet,pitanje je sad...

Supertajni:
Definitivno KVALITET.........mada zavisi ko ima kakvu sliku i viziju svog života........Ja bih se uvek opredeloi za kvalitet............


Dobro, a šta je kvalitet, ako smem da pitam - dužina veze ili šta?

I ako u životu ne pronadješ osobu sa kojom možeš da imaš kvalitetnu vezu (kao što je danas slučaj) da li to znači da se odlučuješ za apstinenciju?

I još jedno pitanje, kako znaš da ćeš sa osobom sa kojom počinješ da se zabavljaš imati kvalitetnu vezu?
 
NatasaNatasa:
Dobro, a šta je kvalitet, ako smem da pitam - dužina veze ili šta?

I ako u životu ne pronadješ osobu sa kojom možeš da imaš kvalitetnu vezu (kao što je danas slučaj) da li to znači da se odlučuješ za apstinenciju?

I još jedno pitanje, kako znaš da ćeš sa osobom sa kojom počinješ da se zabavljaš imati kvalitetnu vezu?

Po meni kvalitet podrazumeva vezu u kojoj se oba partnera razumeju, osećaju potrebe druge strane, podržavaju, rešavaju probleme pričom, dosta razgovaraju, upoznaju jedno drugo.....i još mnogo drugih stvari, to se obično prepozna skoro odmah na početku veze i vidi se da li ima materjala da ta veza ide u dobrom pravcu. Apstinencija je u neku ruku pozitivna stvar, ja recimo nikada ne upražnjavam sex samo zbog sex-a već da bih uživao u sex-u vrlo su mi važne emocije....ali pazi sve je to relativna stvar iz razloga što nismo svi isti zato na to tvoje pitanje ne može da se odgovori šablonski.........pozdrav!
 
Nisam tražila šablon odgovor - postavila sam tri konkretna pitanja. Ja sam se zabavljala sa dečkom 3,5 godine - veza je odlično funkcionisala - i na kraju se sve to okončalo, a da ja njegove reakcije posle raskida nisam mogla da prepoznam. Što znači, da prave ljude ne možeš da prepoznaš ni posle nekoliko godina, a kamoli ne na početku.
U principu svaka veza počinje neobavezno - i ne garantuje kvalitet. Sada, možeš ti da se založiš i potrudiš da ta veza ima drugačiju boju nego sve ostale, ali ako i druga osoba nije spremna na to, tvoj trud je uzaludan.

Definitivno smatram da u životu treba proći kroz kvantitet da bi uspeo da prepoznaš kvalitet.
 
NatasaNatasa:
Nisam tražila šablon odgovor - postavila sam tri konkretna pitanja. Ja sam se zabavljala sa dečkom 3,5 godine - veza je odlično funkcionisala - i na kraju se sve to okončalo, a da ja njegove reakcije posle raskida nisam mogla da prepoznam. Što znači, da prave ljude ne možeš da prepoznaš ni posle nekoliko godina, a kamoli ne na početku.
U principu svaka veza počinje neobavezno - i ne garantuje kvalitet. Sada, možeš ti da se založiš i potrudiš da ta veza ima drugačiju boju nego sve ostale, ali ako i druga osoba nije spremna na to, tvoj trud je uzaludan.

Definitivno smatram da u životu treba proći kroz kvantitet da bi uspeo da prepoznaš kvalitet.

Izvini a koliko godina ti imaš??? Pitam iz razloga što me interesuje koliko veza po tebi treba neko da ima da bi smatrao da je zreo za kvalitet.............mislim da prvo moraš da budeš zrela kao ličnost da bi mogla da očekuješ zrelu i kvalitetnu vezu..........
 
Uh bre ljudi, o cemu mi pricamo?!
Naravno da kada prvo nemas osecanja prema nekome da ti je bitan klavitet, i ides iz veze u vezu, u sve se svodi na neke kratke varijante koje naravno osobu koja ume da voli to ne zadovoljava i ne ispunjava... Kada se zaljubis i kada zavolis tu osobu, bitan ti je i kvalitet i kvantitet... Zelis sa jednom osobom sve!
 
Ja sam imao gomilu kratkih ali mi je dosadilo i nisam video svrhu toga (kvantitet), pa sam onda imao 2 duge veze (šatro, kvalitet), ali mi je sad problem kako da se izvučem iz jedne od te dve. Ne zelim da ostanem sa njom a nemam više živaca da jurim...
Mislim da moraš da probaš oba. Kvalitet - tj, duga veza ako sam dobro ukačio kontekst, je ok stvar, ali zaista samo sa nekim ko je vredan tvog vremena.
Time flies and we're damn chickens...
 

Back
Top