Da li je normalno da Opera pravi problem zbog...

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
A

Aleksej_BASO

Gost
...2 naloga koja koristim...

Imam 2 naloga, oba preko modema, i nikako ne mogu da ih koristim oba sa Operom...

Znaci nakacim se na jedna, sve radi, nakacim se na drugi, nece! A explore hoce...

Ili obrnuto bude.

Da li je to uobicajeno?

Ranije sam koristio ova dva naloga kako kad po potrebi, ali ne secam se sa sigurnoscu da sam tada koritio Operu...
 
FORMAT C
36_1_65.gif

bez sale.
sustinski tebi nesto nije kako treba sa sistemom i bolje ti to lepo isformatiraj.
Verovatno si potkacio nesto ne netu sta te zeza.
 
tab503:
FORMAT C
36_1_65.gif

bez sale.
sustinski tebi nesto nije kako treba sa sistemom i bolje ti to lepo isformatiraj.
Verovatno si potkacio nesto ne netu sta te zeza.


Ma da ti si moj covek!

Spremam se da to uradim vec nedelju dana, samo me mrzi, ja to uradim svaka 2-3 meseca, to je najbolji lek za windows, kakvo gostovanje, i slicne price, to je prica za mali decu.

OK valjda ce to da pomogne!
 
Samo kratko da dodam...

Pozeljno je formatiranje particije i nanosenje novog Wina ali ne bas tako cesto.. Moje neko misljenje, mada i ne treba da znaci mnogo je bar jednom godisnje, ali samo da kazem da to nisam uradio vec dvije godine i kod mene je vec veoma zrelo vrijeme za format..

S toga ipak ne treba svaki cas da se formatira komp radi nekog problema..

Poz.
 
ja moj prvi PC pentium 133MHz nisam formatirao 3 ili 4 godine, sve dok ga nisam zamenio jacim. Pre i sada ne moze da se meri.
Slazem se da ne treba cesto formatirati najvise zato sto mi je mrsko kad pomislim stra sve treba ponovo da instaliram, da podesim i slicno. KAd ga formatiram meni treba skoro mesec dana da ga dovedem u stanje pre formatiranja (naravno malo i zbog nedostatka vremena da se popuno tome posvetim)
Problem je sto u zadnjih godinu dana razo razni spy programi, crvi, virusi i slicno su postali mnoooogo zastupljeniji nego pe i jednostavno formatiranje postaje neminovnost Koliko cesto je pitanje ali po mom misljenju onoliko koliko je potrebno, znaci kad se stvori neki fatalniji ili iritirajuci problem bolje je formatirati nego se nervirati.
 
tab503:
znaci kad se stvori neki fatalniji ili iritirajuci problem bolje je formatirati nego se nervirati.


Hehehe! Bas tako!

Ja sam uvezbao proceduru pa mi treba samo jedna noc da bih dove sve u red, kako je bilo i pre.

Trudim se da ne instaliram programe koje necu koristiti, tako da ih ima samo nekoliko, i sve ih imam kod sebe.

Jedino ume da bude glavobolja gde naci prostor za prebacivanje c: na d: ....
 
Eh napravi sam rekord, formatirao sam ga 3x za 3 dana, nikao nije hteo da radi, zakucavao se na operi i exploreru, znaci kad posaljem post skoci CPU Usage na 100% i ne pada jednom sam merio 45 minuta, bilo mi zao da ga resetujem jer sam 20min pisao taj post, pa sam cekao da li ce ga mozda poslati ali nije... iNace to mi se opet malopre desilo. Ja stavrno ne znam sta da radim. Zvao bih cak i neki servis ili tako nesto, ali mislim da ni oni nece znati da to poprave...

Postpak sam ponovio i isto mi se malopre desilo, tako da mi predstoji i 4. instaliranje windowsa.... Ocigledno mu to ne pomaze, ali ja ne znam drugo sta da radim...

Jeste se nekad tolko iznervirali da ste jednostavno pozelei da sutnete komp nogom?

I sta ste uradili?

(Jeste znali da se onda resetuje?hehe)

popi3deo sam....
 
Pa i na primer mi kad hocu da ubacim smajlija u text ovde na krstarici prijavljuje mi nesto sto nika nisam video "A runtime error has occured, do you wish to debug?" i onda mi otvori skroz neki novi prozor, i tako..... A zakucava se i na operi i na internet exploreru, samo sto explore hoce da otvori, a oper nekad jednostavno nece ni da otvori, kao da klikces na desktopu a ne na ikonicu.....

A kad se zakuca, znaci ono otvorim windows task manager i vidim da mi je CPU usage 100%, i jedino da iskljucim iz istog explorer, jer nece da se iskljuci normalno.

Ostale programe nisam ni instalirao koje koristim jer vidim da nema svrhe.......

Najgore je sto sam izgubio instalacioni cd za plocu (epox) i sada koristim neke drajvere sa neta sto sam skinuo, ali ne znam da li je moguce da se samo zbog toga javljaju takve greske...

Obicno kada jednom u 6 meseci instaliram win radi kao svajcarski sat! Kao nov!!!

Sutra cu ici tamo gde sam kupio komp, da mi narezu takav cd isti, pa cu probati ponovo od nule... Valjda nece da mu skodi?!

Ne znam stfvarno, ovo nisma nikad video.
 
Red_Zmaja:
Je za svaki problem vam je reshenje format c: . Kako vam nije zao taman podesish sve kako ti odgovara pa na format c: pa opet iz pocetka. Bzvz gubljenje vremena.
Ali ajd valjda tako neshto ide uz upustvo za win (Ako imate problema udarite format c: i svi vashi problemi su resheni)


Pa nije to lose ponekad, znaci na svakih par meseci, .... jedino sto sam ja malo izgubio zivce pa sam malo ucestao....

@ tab503: jesam instalirao samo za zvuk, da li je moguce da samo zbog toga bude problema odmah? Mislim zato sto sam samo za zvuk, ne znam sta jos treba da instaliram.... Mislim ima i USB ali nemoguce je da je to problem. Ni ne znam tacno sta jos ima na toim cd-u koga ne mogu da nadjem, ali nabavio sam ga ponovo, narezali su mi, tako da cu sada da vidim.

Ne znam skroz mi je cudno... Izbrisao sam operu necu je koristiti dok ne vidim kako sve sljaka.
 
tab503:
ma ne. ne zvuk ili video karta.
postoje drajveri za samu plocu da ti profunkcionisu svi kontroleri itd...

E bas taj mi je nedostajao za kontrolere..... Sada imam CD za plocu, ... Here we go again! Do sada radi malo bolje posle 4. instaliranja u nedelju dana.

Bas to sto kazs falio mi je za kontrolere drajver. Kazem malo mi je i dalje sumnjiv sistem, malo pre mi se kada sam slso odgovor opet zakucao ode CPU usage na 100% i rekoh gotovo je :sad: ali spusti se posle minut dva... :-P , ali sacekacu da vidim da li funkcionise.

Bas ti hvala sto imas strpljenja da mi odgovoris, zanam da je tu tesko pomoci ovako napamet, ali bar sa nekjim da podelim problem!

Znaci za sad je OK. Ali ne usudjujem se da instaliram operu, i sl....
 
Meni se isto smučilo formatiranje i ponovno instaliranje i čini mi se da sam rešio problem sa system restore. Pre nego bilo šta instaliram ja napravim tačku vraćanja
pa teram dalje. Isto tako pre nego što krenem na "sumnjive" sajtove uradim isto. A i kad ne mogu da "kupim" neki demo program sa trial periodom napravim tačku vraćanja, odradim šta mi treba pa ga vratim u prethodno stanje i ni traga od programa. Jeste da treba malo vremena, ali zadnje instaliranje mi je trajalo desetak dana u opuštenoj varijanti
 
To se i meni dešavalo baš na PP zadnjih nekoliko dana sa maxtonom, pa sam juče skinuo Operu 8.5 i danas je već bolje. Od sad sam samo na Operi. Mada ne verujem da to ima veze, ali tek da pohvalim operu. A to sa restore samo mi prati C (Win,driveri i to) i njega mi vraća a ostale part su isključene iz vraćanja. Videću koliko &#26e3; to da traje. Pre neki dan sam pokupio dialera, počeo da vrti, ja klik&#263e;m po ekranu, ono ništa, on vrti. Iščupam tel.kabl pritisnem (Ctrl-alt-del) a on mi kaže da nisam ovlašćen i ja lepo ugasim, upalim pa restore i sve OK. Sre&#2a63; &#35t3;o mi i to nije onemogućio
 

Back
Top