Snimanje podataka u tekstualni dokument?!

Boki DX-11

Zainteresovan član
Poruka
262
Znaci ovako:

Unese se neka brojcana vrednost u text box, a onda klikom na dugme ta vrednost se snima u tekstualni dokument koji je naravno u istom folderu gde i swf fajl... Kad se opet unese neka nova vrednost, ta vrednost se dodaje broju koji je ispisan u tekstualnom dokumentu i tako stalno!

Kako da izvedem tako nesto?
 
Boki DX-11:
OK...!

Prosli put si mi pomogao oko racunanja, tako da ne sumnjam u tebe!!!
nesecam se :)

flash NEMOZE da snima u txt ili bilo koji drugi fajl
zato mu treba php

WARNING:
ovo nece raditi na racunaru ili hostu bez php servera

prvi frejm:
_root.provera=false;
function snimi() {
_root.provera=false;
bs = new LoadVars();
bs.broj = _root.broj_za_snimanje;
bs.sendAndLoad("snimi.php", bs, "POST");
}

function loduj() {
pl = new LoadVars();
pl.load("snimi.txt?"+random(1000000)+random(1000000)+random(1000000));
pl.onLoad = function(uspesno) {
if (uspesno) {
_root.broj_za_snimanje = pl.broj;
_root.provera=true;
}
}
}
php skripta koju ces nazvati snimi.php
<?php
$broj = $_POST['broj'];
$toSave="broj=".$broj;
$fp = fopen("snimi.txt", "w");
fwrite($fp, $toSave);
fclose( $fp );
?>
i naravno napravis text file sa nazivom snimi.txt i u njega upises npr. broj=0


dugme snimi
on(press){
_root.loduj();
if(_root.provera==true){
_root.prazan.onEnterFrame=function(){
_root.broj_za_snimanje+=_root.input_text;
_root.snimi();
delete _root.prazan.onEnterFrame;
}
}
}

a input_text nazoves odgovarajuci input field i naravno napravis mc i das mu ime prazan

ako ovo nepomogne nista nece i nemoj se ustrucavati da pitas ako nesto nije jasno
 
miksin:
nesecam se :)

flash NEMOZE da snima u txt ili bilo koji drugi fajl
zato mu treba php

WARNING:
ovo nece raditi na racunaru ili hostu bez php servera

prvi frejm:
_root.provera=false;
function snimi() {
_root.provera=false;
bs = new LoadVars();
bs.broj = _root.broj_za_snimanje;
bs.sendAndLoad("snimi.php", bs, "POST");
}

function loduj() {
pl = new LoadVars();
pl.load("snimi.txt?"+random(1000000)+random(1000000)+random(1000000));
pl.onLoad = function(uspesno) {
if (uspesno) {
_root.broj_za_snimanje = pl.broj;
_root.provera=true;
}
}
}
php skripta koju ces nazvati snimi.php
<?php
$broj = $_POST['broj'];
$toSave="broj=".$broj;
$fp = fopen("snimi.txt", "w");
fwrite($fp, $toSave);
fclose( $fp );
?>
i naravno napravis text file sa nazivom snimi.txt i u njega upises npr. broj=0


dugme snimi
on(press){
_root.loduj();
if(_root.provera==true){
_root.prazan.onEnterFrame=function(){
_root.broj_za_snimanje+=_root.input_text;
_root.snimi();
delete _root.prazan.onEnterFrame;
}
}
}

a input_text nazoves odgovarajuci input field i naravno napravis mc i das mu ime prazan

ako ovo nepomogne nista nece i nemoj se ustrucavati da pitas ako nesto nije jasno
Da, to je resenje ako moras da koristis php, jer provider kod koga hostujes ne dozvoljava nista drugo od programa, sto je nazalost najcesci slucaj :(

Ja imam svoj server (server hosting) nakacenu kod provajdera i na njemu mogu da imam sta hocu, pa tako koristim EXE koji moze biti napisan u bilo kom jeziku, sve dok ume da primi upite preko neta, pa i od strane neke flash aplikacije. Tako da na primer moze da koristi neku bazu podataka za on-line registraciju ili slicno, koja moze biti odradjena iz flasha
 
Meni treba bez php-a, tj. bez interneta da se snimaju podaci na komp...

Jel moze na bilo koji nacin, nema veze, moze i preko cookies!

Kako to ide? Zasto nije sigurno? U mom slucaju korisnik ne bi imao pristupa nijednom folderu na kompu, tako da ne bi nikako mogao obrisati podatke!!!

Jel bi mogao neko da mi pomogne oko toga?


miksin, hvala za ovaj kod, posluzice mi kasnije kad svoj rad budem postavljao na NET... sada mi treba iskljucivo bez interneta!!!
 
onda ti je jedino resenje cookie
Ja ih licno koristim samo da pamtim high score tabelu u igricama koje pravim i za nista vise
100KB ti je default vrednost za flash cookie, sto je uglavnom malo, korisnik moze da ih obrise kad god hoce, a i pri reinstalaciji operativnog sistema se naravno gube
Sta ti pravis?
Jedino tako mogu da ti kazem koristi ili nikako nemoj koristiti cookie
 
Ne, nisam sigraun da ce ti cookie odraditi posao na duze staze... Nije tacno da korisnik ne moze bez cookies, moze lako,.
Slazem se sa miksinom da cookies nisu neko resenje. Ako moze samo php, uradi to u php kako ti je miksin predlozio.

Da li sam te dobro razumeo? Ti hoces da na strani POSETIOCA sajta (na njegovom racunaru), belezis neke vrednosti? U tom slucaju nece ni php odraditi, ne moze php da otvara i pise po fajlovima na POSETIOCEVOM racunaru, vec samo na SERVERU, osim da barata sa cookies na POESTIOCEVOM racunaru.. Dakle, moze samo da se koristi cookie sto se tice otvaranja i pisanja po razlicitim datotekama, pa taman da su i SQL datoteke.
Taman posla kad bi poseta nekom sajtu mogla da prozurokuje da mi sa servera neko otvara bilo kakav fajl....i trkeljise po njemu (mislim na regularan rad, ne na hakerske zahvate)
 
Ne, nisi me dobro razumeo...!!!

Korisnik ce raditi na mom racunaru, bez internet-a!!!

Znaci, nesto slicno igricama...

Ili, da budem precizniji, slicno nekoj kockarskoj igri: Korisnik ulozi, na primer, 100 dinara, a podigne 50, sledeci izgubi shih 100, i tako... Znaci, imamo jedan text box (uplata) u kome stoji 200; a u drugom stoji vrednost 50 (isplata)... u trecem boxu (ukupna zarada) stoji razlika izmedju uplate i isplate!!! Ta vrednost bi trebala, prilikom izlaska iz Flash-a, da se snima na komp kako bi se to sacuvalo za sledeci dan... Nakon nekoliko dana bi trebalo da procitam vrednost u tom fajlu, odnosno proverim kolika je zarada bila u prethodnom periodu...

Nadam se da sam sad bio dovoljno jasan...
 

Back
Top