O sportistima i sportu...

Autobus 88

Primećen član
Banovan
Poruka
634
Ово је необична група људи која се из неког разлога бави Физичком активношћу. Ваљда незнају шта са собом да раде те се упињу да у разним спортовима победе друге или себе саме. Овде је победа сама себи сврха. Њоме већина спортиста не добија ништа и ништа не губи.
Може се десити да ми неко каже да постоје спортисти којима је то што раде донело огромне паре и славу. Да то је заиста могуће, али ипак постоје и гомиле оних који играју у којекаквим отпад лигама и који су свесни да никада од спорта неће извући никакве паре. Ја управо говорим о тих 95%. Спорт самим тим нема сврху ако се 95% спортиста врти у круг. Јутро, тренинг, кући, спавање, тренинг поподне и опет кући, тв и спавање... И ништа изласци и кафане, ништа од школовања ништа од хобија, само спорт. Тренираш као говедо да би можда играо за први тим Имр-а и надаш се да ће те можда једног дана послати у нишки Раднички на каљење. У најбољем слушају можеш после да тренираш клинце који ће ти ићи на јетру и нервирати те.
Многи људи и ако се сами не баве спортом, веома цене спортисте. То је она чувена реченица; ''Знате, мој син је спортиста.''' Онај ко вам је ово рекао је хтео да каже да му се син не дрогира, не пије и не пуши. Овакви људи су сишли с памети. Постоји гомила људи који се не дрогирају, не пију, не пуше и који се небаве спортом. Они мисле да је једини начин да неко не оде у свет порока, бављење спортом. Зато када вам неко следећипут каже да му је син или ћерка спортиста, замолите га да буде мало прецизнији. ''Мој син тренира одбојку у Југопетролу.'' Ви му можете са сигурношћу рећи: ''Ваш син је будала без мозга. Југопетрол је клуб без будућности. Ако није у стању да буде најбољи и да игра у Звезди, онда нека престане да губи време и краде Богу дане и нека се ако је глуп за школу, запосли на роштиљу, јер тако ће имати више користи него сада.''
Може се десити и да ти нека девојка каже да је њен дечко спортиста. Ово значи само једно: '''Мој дечко је много јак и има мичиће свуда по телу, а ја сам глупа ко ћускија и ложим се на то.'' Када вам девојка то каже можете слободно рећи јој: ''Твој дечко је спортиста и стално има тренинге тако да неможете често да се виђате и будете дуго заједно јер он сутра можда има утакмицу па неможе да блеји са тобом у кафићу или где сте већ. Твој дечко је спортиста и има велике обавезе према клубу тако да се ти често запиташ колико му заиста значиш и после неког времена ако га заиста волиш почињеш да га смараш са ултиматумима или клуб или ја. Твој дечко је константно заокупљен својом физичком формом а стални тренинзи су пореметили његов нормалан начин живота. Ти си њему потребна само због тога што је негде на тв-у чуо да је за успешног спортисту важно да има редовне сексуалне односе. Он нема времена да те заиста упозна ( јер вероватно да и оно мало времена које проведете заједно он искористи да те кресне ) и можда ће кад једном он и његов усрани клуб уђу у другу Србску лигу-запад пожелети да има лепшу девојку јер он је сад у другој србској лиги-запад и нема времена да се вуцара са трећеразредним рибама из лиге испод. Па и ако останеш са њим он ће морати да иде повремено у карантин.'' Ако ти након овога није опалила шамар или позвала дечка, можеш јој рећи и: ''а зашто не нађеш нормалног дечка који би могао да буде са тобом када ти је потребан и који би те волео и сл.''
Честа је појава да се ова узалудна активност звана спорт јавно промовише путем средстава масовне комуникације. Неко је тако смислио ону глупост ''Дрога је смрт бавите се спортом'' Нормално је да је и спорт бољи од дроге али зашто младима није послата порука да се баве нечим кориснијим. Као на пример ''Дрога је смрт бавите се политиком'' Е ово већ неможе да прође јер замислите да се омладина почне бавити политиком, па ови би летели са власти. Е зато се и спроводи та акција хлеба и игара. Спорт представља врсту игара. Некада је управо он био главна занимација и разбибрига за старе грке и римљане из чијих је времена и остала ова тактика са хлебом и играма. Могуће је послати и друге поруке као што су: ''Дрога је смрт постани хакер, Дрога је смрт зато се не дрогирај, Дрога је смрт пробај алкохол, дрога је смрт бавите се уметношћу, Дрога је смрт нађи себи посао, Дрога је смрт отиђи у манастир'' Али ко измисли спорт...
Знам да је у времену у којем живимо тешко остати здрав и да је за многе управо спорт начин да се остане у доброј форми и да се води здрав живот. То проистиче из тога што је многима у опису радног места да само седе по цели дан и да блену у монитор. Верујте ми да има много бољих и много кориснијих начина да се остане у форми. Иди рецимо сваки дан бајсем на посо. Уштедећеш бензина и сачувати чист ваздух који те опет чини здравијим ако је чист, уместо да плаћаш теретану или сл. Немојда користиш лифт, гледај да потегнеш ако имаш прилике, можеш зими да чистиш снег около. То ће користити и теби и твојој породици и комшијама, уместо да идеш негде да плаћаш салу за фудбал. У осталом увек можеш хонорарно да физикалишеш негде на грађевуни и сл... Само се немој бавити спортом. Он је бесмислен и продукт је људске досаде.
О онима који прате спорт и спортске догађаје. Ово је слична стока као и ови што се њиме активно баве. Кладионичари се изузимају. Али сви остали немају никакву корист од овога. Уместо да скупљају информације о томе како да зараде новац, науче да раде на компу, како да поправе веш машину или где и ским им је жена ти ликови се баве тиме ко је кога и са колко победио. Каква је корист од тог?
 
juce sam napisao mali odgovor, ali sam kreten nehotice izbrisao, a sad zurim...
IDEM DA GLEDAM FUDBAL!

U svakom slucaju, bavite se sportom....
ako nista, onda barem zbog toga sto manje stete sebi mozete uciniti baveci se sportom nego radeci bilo sta drugo...
 
Jeste da ti saljes poruku u smislu, pa isuvise se taj sport precenjuje, nije to bas sve tako kao sto mediji predstavljaju, ali si otisao u drugu krajnost. Najbitnije u zivotu je da postoji razvnoteza i umerenost u svemu. Preterivanje svake vrste je pogresno. Kao sto je lose zastraniti u sport i samo gruvati misice, isto tako je lose sedeti kuci, samo citati, uciti i biti mlitava svinja od 100 kila u 20 godina.

O ukusima ne treba raspravljati, ali meni su se uvek svidjali sportski tipovi, kako po gradji tako i po interesovanjima. ***** ti musko, koje ne voli sport.
 

Back
Top