Zastita video zapisa na disku?

Prije nekog konkretnog odgovora postavio bih ti pitanje

"DA LI SI MOZDA NEKADA RIPOVAO NEKI DVD FILM" Kopirao ili nesto slicno uradio... ?

Ako jesi onda ti je jasno da takav vid zastite 100% ne postoji...

Ipak neko ko se bavio tom materijom moze ti dati uputstvo neko koje bi ti pomoglo u slucajevima kada disk koji namjeravas zastititi dodje do nekih totalnih neznalaca..

U svakom slucaju, tesko da se moze to da odradi bar za sada..

Poz.
 
Meni je bitno da taj disk nemoze da se kopira a to da moze materijal da se izvuce sa njega jako dobro znam da moze to je vec druga stvar.Cuo sam price da moze merhanicki da se osteti na nekom mestu i da to paravi problem prilikom ocitavanje istog -to jes moze da se cita ali mu ta greska onemogucava kopiranje. Dali znate nesta o tome?
 
postojala je fora sa flopijem. Za CD ne znam. Fora je bila u tome da se izbusi mala rupica bilo gde u okviru flopia (naravno onaj unutrasnji deo kad se skloni zastitna plastika) i ne neki nacin (ne znam koji) se to poveze u zastitni sitem jer je teorija da ti da probas da sam napravis rupicu nemas sanse da potrefis tacno mesto gde je originalno (na kom cilindru) izbusena originalna rupica.
Sad sto se tice same zastite od kopiranja ako j nekome bas stalo uzece neki program tipa hyper cam ilislicno za grebovanje filma i sustinski ce ti presnimiti film. Zato jedinazastita (puzdana) je blokada gledanja filma (odnosno kao sto sam vec napisao sifra za gledanje)
 
a inace sto se tice onog sta si napisao za ostecenje diska. Da to je tacno. Ti mozes da napravis zarez na cs-u. Film nece moci da bude prekopiran posto ce ga kompjuter tretirati kao jedan fajl i kad blokira kopiranje jednostavno ce se prebrisati sve sto je do tada iskopirano, ali kad gledas taj film preko CD-a na tom mestu ni ti neces moci da ga gledas nego ce ti se ugusiti komp i verovatno izblokirati i onda ces morati rucno film da pomeris par sekundi(ili koliko je vec velicina zareza) da bi preskocio taj osteceni deo ali ako to radis budi veoma oprezan jer ako preteras ne samo sto ces ostetiti trajno disk nego mozes da dodjes do situacije da svaki minut moras da prebacujes :)
 
Kao što si sam shvatio 100% zaštita ne postoji...
Ali lepa preporuka...

Kopiraj disk iz Alcohola 120%, i prilikom rezanja stavi SF2 i rpm x2
Tako narezanom disko treba puuuuuuno vremena da se iskopira (i uz to prijavljuje greške)
Normalo može se iskopirati samo iz Alcohola, i to da se prilikom čitanja stavi SF2 i rpmx2....
 

Back
Top