zimska formula 1

brera

Aktivan član
Poruka
1.467
jel neko gledao trku ja sam uspeo da odgledam poslednja dva kruga :-(
nelson piqet jr je osvojio prvo mesto na prvoj trci formule A1


brazillarge.jpg
 
I ja sam bio Pikeov navijac,jos iz vremena brebhema kada je sa bmw-ovim motorom uzeo titulu.Ako me secanje ne vara posle je vozio za Vilijams gde je uzeo jos jednu od tri titule.I valjda je zavrsio u benetonu.
Izvinjavam se na sentimentalnosti, e gde su ona vremena Pikea,Prosta i Rene Arnua na onom cudu
od Renoa sa prvim turbo motorom,pa Starijeg Vilneeva sa ferarijem.
Ne znam da li se neko seca one trke kada su se do samog kraja ganjali Vilnev i mislim Rene Arnu na Renou ,kada su prestizalio jedan drugog sve dok u pretposlednjoj krivini Vilnev nije na strasnom kocenju uz pune oblake dima prestigao Arnua i odneo pobedu.Da li neko moze da se seti koja je to bila trka?
 
gorcilo:
I ja sam bio Pikeov navijac,jos iz vremena brebhema kada je sa bmw-ovim motorom uzeo titulu.Ako me secanje ne vara posle je vozio za Vilijams gde je uzeo jos jednu od tri titule.I valjda je zavrsio u benetonu.
Izvinjavam se na sentimentalnosti, e gde su ona vremena Pikea,Prosta i Rene Arnua na onom cudu
od Renoa sa prvim turbo motorom,pa Starijeg Vilneeva sa ferarijem.
Ne znam da li se neko seca one trke kada su se do samog kraja ganjali Vilnev i mislim Rene Arnu na Renou ,kada su prestizalio jedan drugog sve dok u pretposlednjoj krivini Vilnev nije na strasnom kocenju uz pune oblake dima prestigao Arnua i odneo pobedu.Da li neko moze da se seti koja je to bila trka?

Pa dobro,kada pogledam sada M.Schumachera nekako me prodje ta sentimentalnost,ali istina je da su 80-ih titule osvajali pravi sampioni,a ne ovi slucajni prolaznici Hill,J.Villeneuve i Häkkinen.
A ta trka o kojoj pricas,mislim da je to bila Belgija 1981.Nisam siguran.Gledao sam snimak svih trka,ali poceo sam 1984 da pratim F1 zagrizen tradicijom Renaulta u mojoj porodici.
 
Мени остаје у сећању као једна од најбољих трка Спа '95. и борба по промењивом времену између Хила и Шумахера. Оно је било... Михаел кренуо са Бенетон Реоноом са 18-ог места... каква је лудница била!
 

Back
Top