Prijatelji postaju više od prijatelja...

Alexxandar

Ističe se
Poruka
2.776
Misli se na muško-ženska(i obrnuto) prijateljstva ;) Čujem dosta od prijatelja da je to loša ideja... Zašto ,zar svi time pokvare prijateljstva? Meni je jednom od toga bila diiiiiiivna veza koja je trajala nekih godinu dana.I sada smo super friends bez ikakvih problema... Sad razmišljam o ponovo nečemu ali nisam siguran da li bih time mogao više izgubiti nego dobiti...
PozZz ;)
 
Pa ovaaakooo :)
Ja sam profesionalac u tome...
Sa bivsim deckom sam neko vreme bila mnogo bolja drugarica pre veze i u vezi...
Onda,sada sam sa deckom koji mi je bio extra drug i dugo smo u vezi {mislim da se vise forumashima smucila prica o mom decku,pa se izvinjavam}
A imam naj druga sa kojim znam da nikad nece biti nista vise od toga i sa kojim se extra druzim :)
 
g082.gif
 
nije nikakav problem odrzhavati mushko-ahenska prijateljstva mada su to ponekad otezhavajucje okolnosti kad znash nekog takooo dobro i prosto ga volish..pa i da se desi neshto ako su bili prijatelji takvi cje i posle ostati
mada opet sve zavisi od osoba koja se u to uplicju
meni je najvecja greshka shto sam okruzhena ljudima koji u takvu vrstu prijateljstva ne veruju..jer se iz prijateljstva radja ljubav
 
ja sam samo jednom bila na granici da pokvarim prijateljstvo kratkotrajnom zaludjenoscu. i on i ja smo bili "kao zaljubljeni" . on je jedan od moje dvojice naj prijatelja.zaustavili smo se na tom.tacnije,nismo si ni priznali,nego nam je taj drugi drug "tajno" razmijenio utiske ali nisam htjela dalje,jer bi mi poslije bilo neprijatno. a sada smo si suuupeeer!

a "taj drugi drug" mi je ubjedljivo najbolji prijatelj, druzimo se (intenzivno) od 4. razreda.(4. i 5. sam sjedila s njim).... on mi je suuper.bas kao neki stariji brat. a zgodan je i lijep... i sve se cure lepe za njega a zna se ko mu je best frendica... :) :twisted:
i on ide sa mnom u skolu,tako da smo na svim odmorima zajedno... ma obozavam ga!
 
joj,ja sam primetila da u zadnje vreme uopste nemam dobre drugove nego samo drugarice...uvek izlazim sa nekim drugaricama,stalno se cujem sa drugaricama...bla-bla...sve tako...i svaki decko koga upoznamo razmislja u fazonu kako da smuva neku od nas...a meni je to vise postalo mnoooogo sugavo...i zato od nas 4-5 koje se ne razdvajamo ni jedna nema decka...


blah....ovo pricam bez veze,,,verovatno sto i veceras izlazim sa 4 drugarice.... :?
 
Ja imam dosta drugova,i moram priznati da su ponekad mnogo bolji od vecine drugarica!Ali ipak moram priznati da to nije isto.Njemu ne mozes da kazes svoje zenske probleme(primer).A ponekad se i zaljubis u pogresnu osobu.Ja licno nisam dozivela to iskustvo,i nebih volela da upropastim to divno prijateljstvo!!! :razz:
 
Ne znam,...ja sam imala dobrog ortaka.
Ludjak potpuni.kad smo upisali prvi razred,sve su se kretenke lozile na njega.
Ja zaista nisam,...ali ono,vracali smo se zajedno kuci,i sve.
Mada je bio vecinom zajebant i iskreno sam ga tek par puta vdiela da se ensto emocionalno uzbudi,..
I jedno,DEBILNO,GLUPO,PIJANO VECE,lik mi je provalio "sto ti mene nikad ne primetis kao sve ostale?"
I brate,primetila sam ga.Tek tako.Poljubac i sve natenane odatle.
Mesec kasnije(intenzivne veze,ono,poruke,vidjenja i sve to),ja sam bila an pragu zaljubljivanja a on je tvrdio da je zaljubljen!
Nisam ga nikad videla da govori takve budalastine.
Naravno,ja sam jedan mali retard,isto kao i on,i raskinuli smo,...
Trebali smo i da se pomirimo,ali me je jedan drugi ortak ubedio da gresim,i da je ovaj psihoticna budala,..
Elem,zavrsili smo.
Ja sam pitala sta je bilo sa nasim zavetom,da se necemo nikad pofajtati do krvi kad raskinemo,i da ce sve opet biti ok.
On mi je suptilno rekao da se gonim u tri krasna.
I tako se zavrsilo.
Naravno,prebolela sam ga kao vezu.Verovatno je i on mene.ALi zbog nas su se i neki drugi pofajtali,stajuci na strane,i tako,ispala je citava zbrka.
I ja sam izgubila prijatelja,...ni zbog cega!Zbgo pisljive veze,par poljubaca i loseg vatanja!Uzas.
Tako,da,IZEM TI VEZE KOJE NASTANU IZ PRIJATELJSTVA.Ako nemas 28-35 i to ne zavrsi brakom,ili se kao razumni ljudi sporazumete,nema seme da se tu ikad nesto srecno zavrsi.
A sto se tice prijateljstva posle veza,pokusavala sam to,ali ne ide.Ostaju nerazjasnjene stvar,trenutci koje ste delili,intima,...lakse je da povredite jedno drugoga,i na kraju je previse bolno,pa sami sve zavrsite i operete ruke od svega.
Ja sam se,iskreno,naucila pameti,sto se svega toga tice.
 
AlyonA:
A sto se tice prijateljstva posle veza,pokusavala sam to,ali ne ide.Ostaju nerazjasnjene stvar,trenutci koje ste delili,intima,...lakse je da povredite jedno drugoga,i na kraju je previse bolno,pa sami sve zavrsite i operete ruke od svega.
... nerazjashnjene stvari koje se mogu razjasniti?
a trenuci valjda mogu da se prevazidju kad se vecj stavila tachka na sve to.

ne kazhem ja sada da je to posle prijateljstvo mogucje ili ne, jer ne znam! zaista ne znam. samo tako pricham u prazno...
i, kao i uvek, mogu da zavrshim sa onim ~ zavisi od ljudi.
 
pa bre nije tolko losha ideja...mislim bar meni nije bila...
dok sam bio u holandiji smuvao sam se sa najboljom drugaricom.bili smo zajedno nedelju dana, vratili se u scg...ona se pomirila sa bivshim dechkom...i mi opet nnajboljil prijatelji
mada dobro, to je vishe neka vikend kombinacija....
 
Vec sam rekla - imala sam mnogo problema takve prirode sa dobrim drugovima.

I dalje se deshava, nije ni najmanje lako povrijedjivati ih i gledati kako se lome, ali... to je stvar moranja ukoliko zelim da sachuvam bar osnovne konture prijateljstva.

Par rijechi moze sve u potpunosti da unishti, ili, u boljem sluchaju, da nachini pukotinu koja se sve vishe shiri dok se ne distanciramo toliko da znamo da je svaki pokushaj zacijeljenja unaprijed osudjen na propast. Nikada nishta nece biti kao prije.

Bash prije par dana, neko sa ovog foruma mi je rekao: "Ima neshto u novembarskoj deci shto ljude tera na nelogichnosti..." Nazalost, bio je tako u pravu.
 

Back
Top