Zenidba / Udaja

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Kako Novosadjani i Novosadjanke gledaju na ovu odluku u svom zivotu ?
( za one koji su blizu tog cina , a i za one koje jednog dana to ceka - ili NE ?! )
Sta je bitno u svemu tome ?
Koliko je to ozbiljno ?
Cemu se nadate ?
I da li je tesko reci DA !!

( ako nije problem da tema ostane na NS forumu )
 
nesi, brate, ne seri da si zglajz'o!!! :D
lepo, lepo, neka je sa srecom..... :D

za tebe jedan mp3 predol : Danas majka, zeni svoga sinaaaaaaa, zeni svoga sinaaaaaaaaaaaaaa....!!! :lol:



salu na stranu, mislim da je brak ok instutucija, koliko god se drugacije ponasao. ipak, ne postoji ni jedna bolja, formalnija i drustveno prihvacenija i korisnija zajednica dvoje ljudi od braka. naravno, u slucaju da su ljudi pravi dok u slucaju da se jedno od to dvoje ( ili oboje ) zajebalo, brak postaje robija. licno, planiram da se zenim ali samo jednom ( ne znam ni kad ni skim ) jer mi je razvod sranje koje se najbolje izbegava time sto se neces ozeniti osobom za koju smatras da sema ne moze da sljaka :D Planiram da imam i copor decurlije, malih divljih limanaca ( mnogo volim decu ) i zelim da im obezbedim kvalitetan dom a ne da ih delim sa kevom i pravim im traume. zbog toga, cetvoro ociju prilikom izbora buduce zene/muza, brak jedino u tom slucaju ima smisla... :wink:


Nesonse, ne mozes jos da se zenis, dovedi udavacu da ja porazgovaram sa njom, da vidim koliki joj je miraz, iz kakve je familije ( ne zaboravi imam 50 % tvog zivota, ticu me se sve odluke koje ce uticati na produktivnost ) i da je pitam : "Jeli, mala, da li ces ti mog nesonsa da slusas, da mu peres noge, peglas, cistis, kuvas, pusis...." :lol: :lol: :lol:
 
Ja jesam za brak (a ne za zajednicu dvoje ljudi sa decom gde se ne zna kako se ko preziva) i ne vidim zasto se oko toga dize prasina. A bogami se dize, pogledajte druge forume.
Koliko je ozbiljno? Pa nenose, jako je ozbiljno, ne mozes tek tako skociti u nesto sto bi trebalo da traje citavog zivota (ovde se slazem s Hemijem u potpunosti). Znaci, kada do toga dodje, sve se gleda! - i njegova i njena familija (ne mislim da treba vrsiti analizu krvi i mokrace svakog clana porodice, ali iver ne pada daleko od klade, zato polako...), koliko je taj neko stabilna licnost, kako se snalazi u kakvim situacijama a pre svega, kakav je prema tebi. I nesto sto sam primetila kod mnogih parova- neki ljudi se toliko otudje od sveta kada su u vezi, postaju nesto sasvim drugo. Pitam se samo sta ce se desiti kada se vrate na staro pa pocnu jedno drugo da krive za neke stvari ("zbog tebe sam izgubio sve drugove" i sl)... e, onda sebe preispitas, koliko si se ti u toj nekoj vezi promenio, sta drugi (mislim na prijatelje, a njih mozes na prste jedne ruke nabrojati) misle o tome... I jako mi se svidja ideja o zajednickom zivotu pre braka. Makar nekoliko meseci, ali cisto da se vidi kako ce to ici. Jer, kada se skinu ruzicaste naocare, bude kasno.
Nadanje... e, ako govorim u svoje ime, nadam se da se ni on ni ja necemo strogo drzati onoga "mi smo u braku" - ako se krecete medju novopecenim bracnim parovima znate na sta mislim, vec opusteno- nema razloga da se ista promeni od zabavljanja, sem naravno, mnoooogo vise odgovornosti! Nadam se strpljenju i razumevanju, kao i tome da cemo uvek moci da nadjemo neki kompromis, kao do sada.
A, da li je tesko reci "da" ... mislim da je veca frka od nekog perioda pre samog "da", znaci kad konacno skontas da ste krenuli tim putem, da se neki snovi i planovi zaista ostvaruju... e, kontam da je taj period privikavanja na to sve (zajednicki zivot, obaveze, porodica) mnogo tezi.
 
LePiaf:
Nesonse, zashto je tebe strah da postavish ovu temu na odgovarajuci podforum? Izadji malo iz dvorishta, choveche.
"Kako Novosadjani i Novosadjanke gledaju na zenidbu i udadbu?"... :roll:

U pravu si !
Ali nije me strah , nego . . . . ovde sam se navikao !:D
( a koji je odgovarajuci podforum ? )
Izletim ja povremeno i na neke druge forume , ali to je sve nesto slicno - i teme uvek iste , klinci se pale na kojekakve SVASTARA gluposti , umisljene ribe proganjaju kojekakvim pitanjima i odgovorima ( a i tipovi ) na LJ i S , klinacki navijanje na SPORT , palamudjenje na POLITIKA , smaranje na FILOZOFIJA , fanatici na NAUCNA FANTASTIKA , . . . . .

I tako da ja tamo po tim podforumima i forumima ne gostujem ( tj. retko ) , mada ni druge ne vidim ( od ovde prisutnih - tj. ponekog )

A zasto za Novosadjane i Novosadjanke . . . .
pa zato sto me interesuje misljenje ljudi koji posecuju forum NS , koje donekle " upoznajem " !!???

Toliko za tebe mrzovoljni LA PIAF !!
 
nsbee:
a mi tebe da upoznamo? :D

nema potrebe, srescemo se na njegovoj svadbi, prepoznacemo ga jer ce on biti onaj u odelu, pored ribe u vencanici, sto mu se na faci vidi da se premislja ali sad nema nazad. ja cu biti onaj koji ce pucati u sator i stipati pevaljku za dupe a vi ce te biti one koje ce da se zgrazavaju takvim ponasanjem ( sa pravom )....eto, svi se znamo!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ja se drzim onoga sto je gos'n Al Pacino onomad rek'o :"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman." Nije da sam protiv braka, to nikako! Naprotiv, jedva cekam da imam klince ali kontam da to nece biti pre jedno 30. godine (daj bre, jos smo mladi-bar ja jesam :) ). Dzabe sva ljubav i te munje kad nemas leba da jedes. Kad budem jednog dana imao krov nad glavom i lovu u dzepu verovatno cu imati i dovoljno hrabrosti da je pitam ono cuveno pitanje a do tad se samo nadam da ce ostati pored mene.

Nego kad je svadba,ko je mlada a ko je kum... ajd to malo detaljnije :)
 
Evo, ja se udajem
icon_razz.gif

Ne znam šta da vam kažem... čini mi se da se generalno sve teže i teže odlučujemo na brak. Da li zbog sve veće sebičnosti, ili poučeni lošim iskustvima koji su svuda oko nas. Ili straha šta će se sledeće desiti u ovoj našoj državi... Nemam pojma, verovatno je kod svakog drugačiji razlog.
Pre izvesnog vremena rekao meni momak - 'ajde da napravimo dete, ne znam šta bi nas drugo nateralo da se venčamo. i iskreno, bio je potpuno u pravu - ne zato što se ne volimo, ili nismo sigurni, ili nećemo da budemo zajedno... Jednostavno, ne vidimo RAZLOG opipljiv, realan razlog za brak. Sve više nas je realista umesto romantika.
I još jedan razlog postoji: ranije je bilo nezamislivo živeti zajedno pre braka, pa i spavati jedno kod drugog; da devojka provede noć van kuće
icon_eek.gif
Danas kad je sve to sasvim normalno, valjda je i logično što se sve manje sklapaju brakovi. Mislim, ako i bez braka imaš sve što i u braku, jednostavno nema potrebe praviti samo troškove svadbe, i potpisivanja papira...

E, tako smo nas dvoje napravili bebca:D i sad ćemo da se venčamo, da bi ono bilo rođeno u braku8-) , i da se tatica ne bi vucarao po sudovima zbog priznavanja očinstva
icon_rolleyes.gif

A iskreno, da nema deteta - ne bi nam se život mnogo promenio samo zbog potpisanog papira; zato to valjda i nismo uradili ranije...
Btw, imamo gde da živimo, oboje smo zaposleni, imamo dovoljno godina, ne bismo se razilazili niti birali druge partnere... Kad su takvi uslovi ispunjeni, bezveze je čekati.

U svakom slučaju, glupo mi je toliko se plašiti braka (kao, to je nešto strašno, lanci, zatvor:roll
icon_smile.gif
- to važi za većinu današnjih momaka, nemam pojma zašto su toliko uplašeni; a sa druge strane, bezveze su mi i devojke koje trče u brak, željne samo da se UDAJU a nije im važno za koga i zbog čega
icon_rolleyes.gif

Sve nekako normalno, realno i bez krajnosti
icon_wink.gif
 
Drago mi je zbog tebe Mackice , i sto je tako kako kazes !

Ali nisam slucajno postavio to pitanje !
Jer mislim da mali broj parova stupa u brak iz ljubavi , ili bar ne s toliko ljubavi koliko neki misle ( slaba ljubav ? )
Bar oko mene ( sveze vencani ) , kad malo "zagledas" ni jedan par mi nije bas CVETAO od ljubavi !??
To je sve nesto , na brzinu , zbog trudnoce , mozda ce biti bolje , postovanja , promene u zivotu , roditelja , . . . .

a ja isto mislio da se SVI vole i zato je to tako
 
mackica ns:
Evo, ja se udajem
icon_razz.gif
Nek ti je sa srecom!
mackica ns:
Ne znam šta da vam kažem... čini mi se da se generalno sve teže i teže odlučujemo na brak. Da li zbog sve veće sebičnosti, ili poučeni lošim iskustvima koji su svuda oko nas. Ili straha šta će se sledeće desiti u ovoj našoj državi... Nemam pojma, verovatno je kod svakog drugačiji razlog.... Jednostavno, ne vidimo RAZLOG opipljiv, realan razlog za brak.
Nekada razlog postoji, a nekada i ne postoji, npr. iznenadno venccanje dvoje koji su u pijanom stanju (dessava se) -ups, i to se mozze smatrati RAZLOGOM! I izgleda da je kod svakog drugacciji razlog (Izvinjavam se ssto ovako upadam!). Neki parovi se uzimaju iz razloga koji je u susstini obrnut od tvog: uzimaju se jer se vole i zzele da prossiruju porodicu. Znam neke parove ccija bi veza propala (ne bi dosslo do nestajanja ljubavi, nego ne znam ni ja ssta) da se nisu uzeli, joss mi je nepoznanica ssta to taccno brak sadrzzi ssto im predstavlja unapredjenje veze (nadam se da ce(SS) nam otkriti jednog dana). Postoje i neki sluccajevi koji su se zzenili samo da bi zadrzzali neku devojku kraj sebe, a njoj je tamo neka baba joss u njenim ranim godinama urezala tamo negde u memoriju da se treba udati!!! Popriliccno tragiccno, ali je realno!
mackica ns:
A iskreno, da nema deteta - ne bi nam se život mnogo promenio samo zbog potpisanog papira; zato to valjda i nismo uradili ranije...
Btw, imamo gde da živimo, oboje smo zaposleni, imamo dovoljno godina, ne bismo se razilazili niti birali druge partnere... Kad su takvi uslovi ispunjeni, bezveze je čekati.
Pravo veliss! Pa kad nema razloga PROTIV ...
 
jeste da sam bezosecajni pimp ali kad vidim dvoje mladih kako se vole i planiraju porodicu....ne mogu da zadrzim suze.......cestitam...smrc,smrc....smrc.....!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:












a ti nesonse se zenis, garant, samo neces da priznas! :wink: :D
 
Izletim ja povremeno i na neke druge forume , ali to je sve nesto slicno - i teme uvek iste , klinci se pale na kojekakve SVASTARA gluposti , umisljene ribe proganjaju kojekakvim pitanjima i odgovorima ( a i tipovi ) na LJ i S , klinacki navijanje na SPORT , palamudjenje na POLITIKA , smaranje na FILOZOFIJA , fanatici na NAUCNA FANTASTIKA , . . . . .
... i kad to sve saberesh dobijesh podforum NOVI SAD :lol:

Nego, a propo teme...
Ne vidim razlog za toliku pompeznost u vezi sa brakom. "Do kraja zivota"??? Ma dajte ljudi, to se samo tako kaze.
 
storm cloud:
Како то мислиш? Венчаш се са идејом да ћеш се једном развести или шта?
Ne venchavash se sa tom idejom, ali mislim da ne treba ni da se venchavash sa idejom da je to sad TO do kraja zivota, amin. Jer ako stalno razmishljash tako dramatichno to mozhe da ima samo kontraefekat i da se u braku zaista osecash kao na dozivotnoj robiji.
 
LePiaf:
Ne venchavash se sa tom idejom, ali mislim da ne treba ni da se venchavash sa idejom da je to sad TO do kraja zivota, amin. Jer ako stalno razmishljash tako dramatichno to mozhe da ima samo kontraefekat i da se u braku zaista osecash kao na dozivotnoj robiji.

Ја не бих могла да се удам без идеје да је то до краја живота. :lol:
 

Back
Top