Status Kosova

mindi

Obećava
Poruka
68
Vidimo da nas ovo pitanje sve vise interesuje i stvara nam neku vrstu enigme.Sta vi prognozirate kakav ce biti status Kosova jer kao sto znamo pregovori ce uskoro poceti?
Kakvu buducnost vi vidite za Kosovo?
 
mindi:
Vidimo da nas ovo pitanje sve vise interesuje i stvara nam neku vrstu enigme.Sta vi prognozirate kakav ce biti status Kosova jer kao sto znamo pregovori ce uskoro poceti?
Kakvu buducnost vi vidite za Kosovo?

Синоћ се у касним сатима провукла НА "ДЕМОКРАТСКИМ" МЕДИЈИМА, мала вест... Санда Рашковић-Ивић је изјавила: "НЕ ЖЕЛИМ ДА БУДЕМ МИНИСТАР КАПИТУЛАЦИЈЕ"... што ми казује да је ствар опасно закувана...

...не знам... не могу да замислим да би могли да нам ОТМУ КОСОВО !!! 8-)
 
mindi:
Pa da li je moguce da ce Kosovo postati nezavisna drzava?

ДА, АКО НАЂУ НЕКОГ ИЗДАЈНИКА ДА ПРОТИВНО ВОЉИ И НАРОДА И СКУПШТИНЕ И ВЛАДЕ - ТАКО НЕШТО ПОТПИШЕ... (по мени могућа адреса за тако нешто је Борис Тадић...Вук Драшковић... Маровић...)
 
koliko sam ja upoznat kosovo mi nemamo jos od 1999...a sad sto vi zivite u nekim snovima da ce to opet biti nase...eh...bolje tu energiju usmerite na nesto drugo...
 
Obersturmfuehrer:
koliko sam ja upoznat kosovo mi nemamo jos od 1999...a sad sto vi zivite u nekim snovima da ce to opet biti nase...eh...bolje tu energiju usmerite na nesto drugo...

КОСОВО ЈЕ ОКУПИРАНО !

КОСОВО ЈЕ НАШЕ СВЕ ДОК НЕКА БИТАНГА КОЈА ИМА ОВЛАШЋЕЊА У ИМЕ СРБИЈЕ ТО НЕ ПОТПИШЕ!!! ТО ВАЖИ ЗА ЦЕО СВЕТ... А ТЕ ДС ГУБИТНИЧКЕ
ФАЗОНЕ ОСТАВИ НЕКОМ ДРУГОМ... :roll:
 
Obersturmfuehrer:
a takav ce se nadje kad tad, a verovatno vrlo brzo...i mani me vise tog DS-a....

Па добро... може да се деси да се нађе такав издајник... ја само не разумем зашто се Ти тако олако мириш са тим ДА ИЗГУБИШ ДРЖАВУ ... И ШТА ОНДА, ОПЕТ ГАЋЕ НА ШТАП... ОПЕТ СЕОБА СРБАЉА... :shock:
 
Hiiiii.. lijepo vas je vidjeti na ovako lijepim rijecima..

Zar nista nise naucili do sada..

Srbi i srbija nikada nisu izgubili ratove, bar kroz istoriju, ali su srbi i srbija veoma losi politicari, i to se pokazalo, pa po onoj staroj "sve sto dobiju na bojnom polju izgube na zelenom stolu"....

Ako nisam u pravu demantujte me..

Iz svog iskustva znam kako je otislo Sarajevo, Gorazde, Bihac i joste kojesta da ne pominjem srpsku krajinu, pa za Kosovo i nema potrebe dalje pricati kad se ishod sam po sebi moze naslutiti da ne kazem predvidjeti...

Mozda neki buduci ratovi kroz nekoliko stotina godina dovedu ponovo Kosovo pod srpsku jurisdikciju..

Toliko od mene...
 
eremita:
ДА, АКО НАЂУ НЕКОГ ИЗДАЈНИКА ДА ПРОТИВНО ВОЉИ И НАРОДА И СКУПШТИНЕ И ВЛАДЕ - ТАКО НЕШТО ПОТПИШЕ... (по мени могућа адреса за тако нешто је Борис Тадић...Вук Драшковић... Маровић...)

nevidjeno si zlonameran...ali, nevidjeno...
ne znam kako to mozes da kazes...

Tadic se dogovorio sa Kostunicom oko Kosova, i vise puta je rekao da je nezavisnost neprihvatljiva...
 
Slazem se sa GZ, status Kosova je svima nama dobro poznat, i da znamo svi kako se vode pregovori kod nas, upravo GZ je dao neke primjere Sarajevo, Gorazde, Bihac.
@Mindi vjerovatno si jos uvijek neka djevojcica koja vjeruje u bajke i snove, EU je samo zamazivanje ociju i jedan od nacina da se Srbi j*bu u mozak od strane EU.
Oni traze korist, a od nas nemaju ama bas nikakvu.
 
Nisam devojcica imam 19 godina ali necu vise da ja kao mlada razmisljam o problemima kao sto je kosovo.Sto se tice EU dosta je bilo sumnji u svega i svakoga, imamo obecanje da cemo se primiti u EU ako ispunimo sve uslove.Prema tome nasi politicari moraju raditi na tome da obezbede nama mladima bolji zivot a ne da nas guraju u nove probleme i ratove.Za mene neka kosovo ide u picku materinu.
 
Nexus 6:
nevidjeno si zlonameran...ali, nevidjeno...
ne znam kako to mozes da kazes...

Tadic se dogovorio sa Kostunicom oko Kosova, i vise puta je rekao da je nezavisnost neprihvatljiva...

Ах, Нексусе6, НАЈВИШЕ ЖЕЛИМ У ОВОМ ТРЕНУТКУ ДА СИ ТИ У ПРАВУ... тј. да ја будем злонамеран... и да се Борис договорио са Коштуницом... али ја имам ту један мали проблем... увек видим 2-3 Борисова корака унапред...

... најискреније желим да Ти будеш у праву, али запамти ово па ми се ускоро извини... могу ти рећи и главну реченицу коју ће изговорити Борис: АЛИ, ЉУДИ МОРАМО БИТИ РЕАЛНИ ...НЕ МОЖЕМО ПРОТИВ ЦЕЛОГ СВЕТА... НЕ МОЖЕМО СЕ ИНАТИТИ... 8-)
 
mindi:
Nisam devojcica imam 19 godina ali necu vise da ja kao mlada razmisljam o problemima kao sto je kosovo.Sto se tice EU dosta je bilo sumnji u svega i svakoga, imamo obecanje da cemo se primiti u EU ako ispunimo sve uslove.Prema tome nasi politicari moraju raditi na tome da obezbede nama mladima bolji zivot a ne da nas guraju u nove probleme i ratove.Za mene neka kosovo ide u picku materinu.

Је л' , а зар не мислиш да ћемо и сви ми А И ТИ НАРАВНО да заједно са Косовом одемо "у пицку материну"???
 
eremita:
Ах, Нексусе6, НАЈВИШЕ ЖЕЛИМ У ОВОМ ТРЕНУТКУ ДА СИ ТИ У ПРАВУ... тј. да ја будем злонамеран... и да се Борис договорио са Коштуницом... али ја имам ту један мали проблем... увек видим 2-3 Борисова корака унапред...

... најискреније желим да Ти будеш у праву, али запамти ово па ми се ускоро извини... могу ти рећи и главну реченицу коју ће изговорити Борис: АЛИ, ЉУДИ МОРАМО БИТИ РЕАЛНИ ...НЕ МОЖЕМО ПРОТИВ ЦЕЛОГ СВЕТА... НЕ МОЖЕМО СЕ ИНАТИТИ... 8-)

u Ustavu pise da niko ne moze da potpise tako nesto...
koliko puta je Tadic slao skupstini da ponovo izglasa nesto sto nije u skladu sa Ustavom?
a Vlada cuti...i jos ispadne ono staro..."ma, sta sad ovaj sere, tu se poziva na tamo neki Ustav, k'o ***** neka...seka-persa"
tako da ako ce neko da prekrsi Ustav, to ce biti cuveni "leg(ij)alisti"
 
mindi:
Nisam devojcica imam 19 godina ali necu vise da ja kao mlada razmisljam o problemima kao sto je kosovo.Sto se tice EU dosta je bilo sumnji u svega i svakoga, imamo obecanje da cemo se primiti u EU ako ispunimo sve uslove.Prema tome nasi politicari moraju raditi na tome da obezbede nama mladima bolji zivot a ne da nas guraju u nove probleme i ratove.Za mene neka kosovo ide u picku materinu.

cekaj...stani...pazi...vidi...evo, gledaj...
imamo obecanje!?!?!
obecanje od velikih sila?!?!?

pa i da imamo napismeno u tri primerka, to ne mora nista da znaci...
 
Ma Kosovo nije nase od '99. i ko se sa tim nije pomirio taj je malo priglup. Nema nase policije, granicara, vojske, stavise bilo ko od navedenih ne sme ni da predje granicu. Vec sve imaju, samo im treba na papiru i da NATO ode.
Nemojte pogresno da me shvatite. Ja bih zeleo da sutra krenemo u oslobodjenje Kosova. Idem na prvi bus za dobrovoljce (ali ne ove pljackaske mafijaske dobrovoljce koji u pravim konfliktima zbrisu). Zaduzite me za kalas, odredite jedinicu komandire pa da krecemo.
Problem je sto od toga nema nista. Odmah bi bilo tu srpskog hegemonizma, sprecavanja humanitarne katastrofe, mirovne operacije NATO-a i sl. Pristup EU za 100 godina ako budemo dobri, izolacija, sankcije itd. A slozicete nadam se da nama Kosovo ovakvo kakvo je danas uopste ne treba. Ako kojim slucajem prodje ovaj vladin plan sta mi tu dobijamo? Srbi dole nece biti bezbedniji dok god nema tamo nase policije i vojske, a ako ista ode dole konflikti su sigurni tako da NATO to nece da dozvoli koliko god bio ovde, a meni se cini da nemaju nameru da idu. Ostaje nam otvorena granica prema shiptarima, sto omogucuje pravi procvat trgovine ljudima, drogom i oruzjem od koga ce oni profitirati. Dalje shiptari moraju da dobiju mesta u vladi i parlamentu. Mi opet dolazimo u opasnost da nam okupiraju nove teritorije i da postanemo manjina u svojoj drzavi (njihov natalitet 23 promila, nas oko 2 promila). Meni su ovo sasvim dovoljni razlozi da pod postojecim uslovima(medjunarodni faktori) ne zelim Kosovo. Po mom mislenje naj resenje je da se uzme odredjeni severni deo Kosova(sto vise to bolje) gde bi se preselili i ziveli Srbi sa Kosova. U medjuvremenu naravno odugovlaciti pitanje kosova kako bi to bila jedna od stari koje bi nam EU trazila za prijem kako nam ne bi trazili nesto drugo.
 
****** ВАС ЕУ

А слажем се за ово изнад речено. Нећу са шиптарима у исту државу. Или може да остане косово у саставу али да се забрани прилаз шиптарима преко одређене границе. НЕ ДАМ
 
Peruzzi:
****** ВАС ЕУ

А слажем се за ово изнад речено. Нећу са шиптарима у исту државу. Или може да остане косово у саставу али да се забрани прилаз шиптарима преко одређене границе. НЕ ДАМ

A ko te pita?Slazem se sa tobom po pitanju EU i smatram da nam tamo nije mesto,ali Kosovo ce po svim prilikama biti nezavisno!Treba raditi na ugusivanju medjunacionalnih tenzija!
 

Back
Top