Webasto
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Webasto

Starosedelac jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Webasto

Kakav je ovo način grejanja kabine vozila i gde ima najveću primenu? Kako radi, na struju ili šta? Ja sam to viđao u vojsci na 110-kama i 150-kama...
    Ima li to još gde?

Zainteresovan član Kypck (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Webasto

Webasto ти је алтернатива класичном клима уређају, али је много практичније јер може да ради и када мотор возила не ради. Јер за разлику од клима које раде зависно од мотора возила, оне раде на сопствени погон, најчешће на нафту. Најзаступљенији је у камионима (и најновије генерације) јер када је камион паркиран и возач одмара (спава) може да укључи грејање и да се не смрзава ако је зима напољу...

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Da webasto radi kod kamiona na naftu i princip je taj da ima komoru u mojoj sagoreva nafta,zagreva vazduh kod jednih modela a vodu kod drugih modela i uduvava vruc vazduh ili se razvodi topla voda koja greje izmenjivace toplote nesto kao mali radijatori.
    Nafta se pali grejacem na struju i webasto ima elektromotor cija je osnovna uloga da ubacuje vruc vazduh u kabinu a hladan u komoru.I da to rotaciono kretanje pravi potisak koji vuce naftu iz rezervara webastora do elekrovenila koji se otvori i pusta naftu u komoru.
    Vidjao sam varijante kod nekih kombija koji za gorivo imaju benzin.

Početnik
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Webasto nije rezervisan za teretna vozila... nije redak slucaj da se vidja u automobilima namenjenim skandinavskom trzistu. Moderniji imaju cesto i tajmer tako da se zimi na posao covek lepo vozi u autu koji se vec zagrejao. Ovo medjutim moze da se resi i drugacije, postoje elektricni sistemi, auto prikljucite kablom kada ga parkirate ispred kuce, i ujutru petnaestak minuta pred polazak samo ukljucite prekidac, i auto se zagreje prostom lepo uklopljenom elektricnom grejalicom :-)

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •