Windows xp i automatski log off

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Danas sam se susreo sa zanimljivim problemom covek me je zvao jer mu je neko "zakljuco" komp. Hm mislio sam da ne moze da se seti pass shto znaci laki 5 evra za mene :D ali kad sam otishao i video shvatio sam da je neshto drugo u pitanju. kad se digne win i kad probam da se ulogujem na bilo koji username uloguje se i odma se izloguje. Tu se ja nadjem u cudu koji mu je djavo. Aj da ne duzim reshio sam to al mi josh uvek nije jasno zashto se to desilo i zashto se na svako prijavljivanje on odjaviljivao :? :? Ako neko zna bio bi mu zahvalan da znam shta je u pitanje.
Poz
 
Ako sam te dobro shvatio,ti bi da iskljucis Automatski logon.

Evo ja sam nasao u mom rokovniku jedan praktican savjet,mislim da ce ti pomoci da rijesis problem.Uradi sledece
1.Otvori Rigistry Editor
Start>run>regedit
2.Izaberi kljuc HKEY_LOCAL_MASHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\Winlogon
Otvori taj folder,klikni na ključ DefaultUserName i unesi svoj username.
Iz gl.menija EDIT izaberi New ....String Value,daj to vijednosti ime DefaultPassword i promijeni joj vrijednost tako da sadrzi tvoju lozinku.(pod Value data staviš 1)


Na isti nacin kreiras još jedan string pod nazivom AutoAdminLogon i postavis vrijednost na «1».Poslije ovoga zatvori Registry Editor i obavezno je restart.
Ovim ce ti se Windows automatski ucitavati tj.bez dosadnog logint-a
Za isključivanje AutoLogon-a postaviš vrijednost AutoAdminLogon na «0» ili promijenis lozinku –CTRL-ALT-DEL ,Change Password ,pa se stavka Default Password vise nece slagati sa trenutnom lozinkom i Windows ce vratiti logon.
 
Onda izbrisi taj nalog,i otvori novi , user ili administrator,i u njega kopiraj stvari iz tog koji ne funkcionise

start>setting>ctrl.panel>system>user profiles ,izaberi nalog administrator/user i COPY TO naloga u novi nalog
U dijalogu COPY TO unesi putanju do direktorijuma za taj novi identitet.
illi Opcijom CHANGE ,izaberes novi identitet u dijalog prozoru -select user or group ,ok(ovaj korak sluzi da se izmjene podesavanja iz novog naloga),
Ako samo prepisujemo novi podrazumjevani profil,>yes,u suprotnom >No ,a zatim iz win.expl.rucno premjestis podesavanja iz foldera jednog profila u drugi .
 

Back
Top