Kaballah

MiEnA

Obećava
Poruka
59
Ne znam da li je ova tema nekada obradjivana, ali joj je ovde definitivno mesto...

Dakle - da li ste culi, citali, probali, vezbali i dokle ste dosli?

Da li mi imamo tle za razvoj bilo kakve ezotericke "discipline", uzevsi u obzir da sve to iziskuje trenera, tj. ucitelja...

Iskustva?
 
MiEnA:
Ne znam da li je ova tema nekada obradjivana, ali joj je ovde definitivno mesto...

Dakle - da li ste culi, citali, probali, vezbali i dokle ste dosli?

Da li mi imamo tle za razvoj bilo kakve ezotericke "discipline", uzevsi u obzir da sve to iziskuje trenera, tj. ucitelja...

Iskustva?
Ja mislim da je temi mesto ovde. Gde bi bilo inache?

Shto se tiche tvog pitanja, mislim da je ovde tle izuzetno nepogodno za ezoterichke discipline. Pravoslavlje, pravoslavlje, i samo pravoslavlje... Uostalom, videcesh... sad ce krenuti da se javljaju.
 
srbija je sama po sebi ezoterichna....do extremnih granica....trener and stuff su za neq drugu dimenziju....ovo je tle za tele shop....al ne za mind expand il shta ti ja znam shta
 
Kabbalah - Misticki ogranak judaizma koji se i sam grana na dve tradicije.
knjiga textova - kabala, sadrzi dva glavna spisa - Sefer (IIIVNE) i Zohar(XIIIVNE).

osnovni dijagram je Drvo zivota...
Takodje, poznata je i vestina GEMATRIJE tj, pretvaranja slova u brojcane ekvivalente radi dobijanja tzv "imena snage"...

Mislim da je ovo dovoljno za pocetak...

Samo ne znam da li je neko upraznjavao vezbe kabale i sl. Upoznala sam par ljudi koji se bave time, ali nisam bash sigurna da li bih i ja, i to samo nakon toga sto mi se svidja filozofija kabale ( koja se inace vodi i kao najpoeticniji filozofski pravac), vec trebalo da pocnem sa tim nekim 'vezbama'.
Posebno sto svaka od njih sa sobom vuce izmenjeno stanje svesti tokom ( valjda ne i posle) vezbe...
I tu je moja dilema.

A inace, mislim da je temi bash mesto ovde.
I uprkos cinjenici da ovde 'vlada' pravoslavlje - da li to znaci da je filozofija pravoslavlja ispravna?

Licno, ne dozvoljavam da mi slucajni elementi, kao sto je geografska lokacija rodjenja , npr, opredele filozofiju zivota, sistem vrednosti i ostalo, toliko a priori..
Le piaf, slazem se, ali mi deluje kao da je kod nas nekom cudnom logikom pravoslavlje povezano sa srpstvom, i da se vise ne zna granica izmedju ta dva fenomena...
Uostalom - imam kliker...
 
e, pa nije joj mesto ovde... :lol:

zna se sta su kultne stvari, a sta religija, filozofija i tako dalje...ali, bez brige, nisi jedina koja takve stvari, pogresno, postavlja ovde... :wink:
 
Kabala nije religija, filozofija jeste, uchenje, drugachiji pogled na svet, hermetichki.
Uostalom shto da ne bude ovde?! Takodje je skroz kultna stvar.

@MiEna
Si gledala film Pi [3,14]?
Ako nisi pogledaj ga ima zanimljivih momenata.
 
Па пошто је Православље једина истина, а остало све је лаж, онда из тога закључујемо да је кабала секташко учење. А и Асирске религије, Грчке и др. су настало пре Православља па су секташка учења.
 
КиМ:
Па пошто је Православље једина истина, а остало све је лаж, онда из тога закључујемо да је кабала секташко учење. А и Асирске религије, Грчке и др. су настало пре Православља па су секташка учења.

Žao mi je, brkaš pojmove.
Sekta je religijska organizacija nastala tako što se odvojila od matične crkve. Kabalizam ne može za hrišćane da bude sekta, kao ni Asirske, Grčke i ostale mnogobožačke religije. Nema veze sa tim.

seco, secare (lat.) = odvojiti se
 
Ајде ако си Јевреј није проблем. Ја немам ништа против Јевреја. напротив готивим их па на крају крајева нико није савршен.
 
Sinoć je bio Dosije X... I neko je Molderu rekao nešto slično... Kao, nije tvoja krivica što si Jevrejin :) I ovaj mu odgovorio – I to ti je izvinjenje?

Nisam Jevrejih. Ljubitelj sam istine ;)
 
ПА сви су АЛИ ЈЕ ИСТИНА САМО У ПРАВОСЛАВЉУ.
То се појавило и у Дану Независности када је отац главног јунака позвао на молитву.
 
MiEnA:
Ne znam da li je ova tema nekada obradjivana, ali joj je ovde definitivno mesto...

Dakle - da li ste culi, citali, probali, vezbali i dokle ste dosli?

Da li mi imamo tle za razvoj bilo kakve ezotericke "discipline", uzevsi u obzir da sve to iziskuje trenera, tj. ucitelja...

Iskustva?

Cula i citala..ali Kabala je toliko kompleksna da joj se treba u potpunosti posvetiti
 

Back
Top