Ekonomija u Bg-u

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ok je, samo sto mora mnogo mnogo mnogo da se uci i cini mi se mnogo vise na drugim fakultetima.
Ono sto pricaju za nepristupacnost profesora to nije tacno. Vecina profesora, bar oni sa kojima sam se ja srela su ok i spremni da saslusaju studenta, mada to i nije od velike pomoci.
Tvoj uspeh zavisi od toga kako se organizujes, i moras dosta da se posvetis faxu. Ja verovatno to nisam mogla tako da se sada prepbacujem na privatni. :(
Velika mana je sto fakultet ima jako mnogo studenata, mnojo vise nego sto fizicki moze da podnese, pa je cesto (skoro uvek) nemoguce naci mesto za sedenje u sali, a pored tolike guzve slabo ces sta moci da cujes sto se prica. Jedino je ok ako dodjes ranije i zauzmes mesto.
Udzbenici su jako obimni ali sam primetila da to nije nikakav problem ljudima koji se dobro organizuju i koji se posvete skroz ispitu koji spremaju. Milim da je to veoma lako ostvarivo.
Ispiti se dosta tesko polazu, tacnije sve ti zavisi od toga kako te sreca posluzi...Neki profesori zakidaju na sitnicama,ali mislim da nista od toga nije problem kada ti to dobro naucis...
Srecno!!!!
 
ja sam na ekonomiji i iskreno bas sam se razocarala od kako sam krenula.
fakultet mozda i ne bi bio tako tezak kada bi bio dobro organizovan,kada bi udzbenici bili osavremenjeni i citki.na predavanja se mora redovno ici kod nekih profesora zato sto ako ne znas njihove primere mogu da te obore.prolaznost je na nekim ispitima jako mala...kazu da je na 3-4 godini bolje,ali u medjuvrmenu treba proci kroz racunovodstvo,ekonomiku...ja nikako da dam taj jedan sto mi je od juna ostao za uslov i to me toliko nervira sada...ako sto te nesrece da ti se rotiraju profesori u drugom ispitnom roku moze da se desi da ucis potpuno drugi deo knjige kao npr,iz ekonomike preduzeca :roll:..ponekad se osecam ko sizif-uzalud ucim,a nikad nisam imala tu srecu da izvucem nesto sto najbolje znam,tako da sam uvek morala sve da ucim...
sve u svemu,kada bih se ponovo upisivala na fakultet nikada ne bih otisla na ekonomiju.to mi je bila jedna od vecih greski u zivotu. :roll:
u sustini me nikada nije ni interesovao fakultet,ne znam sta mi bi da tamo odem...
 
Ru_bi_tch:
Kuku meni !!! A ja upisala i to i PMF :( :( :( Bas da vidim hoce da me oslobode nekih predavanja ili ce da me muce ...
:shock: pa ti si bas ambiciozna :shock:
ne znam,ako se lepo organizujes ozda uspes sve da postignes.a opet ako budes odustala od jednog fakulteta,bolje da to bude ekonomija (valjda).ipak je to masovni fakultet,nikoga nije briga za tebe,za sve moras da im kukas i places....ma nemam pojma,ovo je moje misljenje a ja sam nezadovoljna.mozda se tebi i svidi.
srecno u svakom slucaju. ;-)
 
Videcemo kakva ce biti iskustva ... mene ne traumira toliko ucenje koliko da necu moci vremenski sve da postignem. Ne mogu ja istovremeno da budem na oba faxa, a cujem da ima ljudi koji insistiraju da im se redovno dolazi na predavanja ... videcemo sta ce biti. :)

A priznajem da ambiciju videm iz Devete ...
icon_wink.gif
 
Ja sam upravo krenuo. Imao sam predavanja iz OE, matematike i sociologije. Sociologiju mi predaje Cedomir Cupic. Covek je genijalac, na prvom casu nas je zasmejavao pricajuci pametne stvari na duhovit nacin. Videcemo kad krene da predaje
Ru_bi_tch shvatio sam da si upisal prvu godinu, kao i ja. Koja si grupa?
 
@truman: posto si kod cupica,verovatno ce vam ponuditi da izaberete hocete li da polazete ispit usmeno ili pismeno.ja ti savetujem da polazes usmeno jer je prolaznost znatno veca,a ocene su uvek vece,dok su na pismenom to uglavnom sestice i tu i tamo neke sedmice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top