Programiranje Mikrokontrolera

  • Začetnik teme Mikrochip
  • Datum pokretanja
Pa upravo to i hocu da saznam. Ja sam trenutno nabavio experimentalnu plocu za programiranje i ispitivanje PIC mikrokohtrolera i trenutno radim sa PIC16F877 mikrokontrolerom iako ima mesta i za manje... Pa trenutno ucim osnove kako da obelezim izlazne i ulazne portove kako da zadam petlju, kako da zadam komandu komandnom tasteru, kako nesto da prikazem na LED displeju i kako na LCD 16segmentnom displeju. Naravno imam i knjigu pa se rukovodim primerima iz iste...Inace sam pre dosta toga programirao na BASIC-
 
Mikrichip:
Inace nisam reko da programira u PICBASIC-u, a radim sa PIC mikrokontroleraima...

hehe, ja sam doduse otiaso kod konkurencije. Atmel AVR mikrokontorlere gledam,jedan od najboljih kompajlera je uradio port za njegovu arhitekturu. Naime radi se o GCC-u slobodnom softveru otvorenog koda. Ko ima linux moze da direktno skine binutils, i gcc sa www.gnu.org i da na https://savannah.nongnu.org/projects/avr-libc/ skine biblioteku. GCC stvarno radi fenomenalnu optimizaciju. Gledao sam asm kod koji je izgenerisao, pa recimo da moj asm kod za istu svar je bio dve instrukcije kraci, ali to je bilo ultra logicno resenje. u mnogo ostalih slucajeva je ekvivalentno asm programiranju. A opet imate C umesto asm-a :)), doduse ko zeli moze da instalira i c++, ili neki drugi jezik za koji postoji podrska unutar GCC(nisam probao ali znam da moze)

A ko sa druge strane ima windows i nece da se igra oko linuxa moze da potrazi binarne fajlove na www.avrfreaks.net
 
ljud treba mi hitna pomoc oko odrade jednog programa.... profesor zahteva od nas da uradimo sledeci program iako ne znamo da programiramo . Ko zna da uradi ovaj zadatak u MBlabu(asembleru) ili tako slicno, nek mi se javi na mail .... unapred hvala

Proizvesti zvučni signal raličite učestanosti 500 Hz duzine trajanja. Zadatak realizovati pomoću mikrokontrolera PIC16F84 na asembleru.
PORTB.0 pritisak na taster proizvodi zvuk koji traje 1/32
PORTB.1 pritisak na taster proizvodi zvuk koji traje 1/16
PORTB.2 pritisak na taster proizvodi zvuk koji traje 1/8 s
PORTB.3 pritisak na taster proizvodi zvuk koji traje ¼ s
PORTB.4 pritisak na taster proizvodi zvuk koji traje 1/2 s
PORTB.5 pritisak na taster proizvodi zvuk koji traje 1 s
PORTA.4 Izlaz zvučnika
 

Back
Top