Obradoviceva izjava

BIG S

Ističe se
Poruka
2.696
Obradović: "Igrači su krivi!"

Selektor košarkaške reprzentacije SCG Željko Obradović optužio je igrače za debakl nacionalnog tima na Evropskom prvenstvu.

“Ovi igrači nisu ljudi. Gore ljude nikad nisam video. Čekao sam da se možda dogovore ili ujedine. Oni među sobom ne govore.

Svako je gledao svoj interes i radio šta je hteo, dolazio u hotel u pet ujutro. Niko nije slusao ono sto smo se dogovarali na treninzima.

Igraci ne znaju šta je reprezentacija i dres koji nose, ali za njih nema sramota jer nemaju obraza. Većina je nepoštena i moja je greška što ih nisam šestoricu oterao sa priprema, ali šestorica su morala da lete", rekao je između ostalog Obradović, koji još uvek nije podneo ostavku, ali je najavio da će to učiniti.

Novinari su izlaganje selektora nekoliko puta prekinuli aplauzom.

"I dalje tvrdim da smo košarkaški najbolja selekcija ovde, ali ljudski jako daleko. Ja takve odnose u reprezentaciji nisam nikad video kao za ova dva meseca. Nisam uspeo da ubijem ego u njima. Od prvog dana sam trošio po sat vremena na individualne razgovore da im objasnim zašto su ovde. Na pripremama na Kopaoniku je bilo sve u redu, ali posle sam morao da ih jurim po gradu gde ko izlazi. Samo se takmiče ko će da bude veći šmeker, ko će da dâ dva poena.

Ova Francuska nije posebna ekipa. U normalnim uslovima, kažem u normalnim, lako je dobijamo sa 20 razlike. Šta se to promenilo od kada smo ih na pripremama dobili 27 razlike? Nije počeo Toni Parker. Pa kakva je to promena? Samo, ovo nisu normalni uslovi. Kažem igraču da pravi faul, on ga ne napravi. Pitam ga zašto, on slegne ramenima. Rekao sam im da ću sve da vam kažem, a vi ih pitajte sami da vidite da li će biti ljudi da vam išta priznaju. Trebalo je da ih udaljim posle prvog konflikta”, rekao je Obradović.



Sta mislite ?????????????
 
Verujem da je u pravu. Pa pogledajte bre njihove frizure. To im je prece od bilo cega. Jedan moj drugar je rekao: "Radmanovic ce da ucestvuje u igri samo ako moze da sutne trojku ili da zakuca, a ostalo ga ne interesuje". Tako se ceo tim ponasao. Mada Obradovic snosi veliku krivivcu, tako da ne znam koliko mu je ta izjava na mestu, Malko je zakasnio. Sada su svi drugi krivi. Trebao je da preuzme krivicu, podnese ostavku, ode u neke novine i isprica sve to. Ovako, malo je degutantno da tako prica nakon utakmice, iako je 100 % u pravu.
 
Nije ni Obradovic neka cvecka - necu da ga branim, ali ipak u pravu je da su skoro svi igrachi doshli sa stavom da su najbolji i da niko nishta ne treba da im govori, da im prigovara ili da ih, ne daj Boze uchi, jer oni SVE znaju... :x
 
I sami igraci to priznaju. Scepanovica sam jutros slusao kako je problem bio od pocetka, jer su svi mladi igraci nastupili u fazonu da legende trebaju da zasluze da igraju sa njima, a ne oni sa legendama.
 
Joxy:
Svi će oni da se vrate svojim jahtama i milionima, i mnogo ih zabole sto mi raspravljamo šta... kako... i dalje da paradiraju štraftom i splavovima u fazonu gledaj ove papane oko mene!

Pa jes... Svi oni imaju rezervnu drzavu u koju mogu uvek da odu. Rebarce je godinama odbijao da nosi dres reprezentacije, te ga boli prst na ruci, te na nozi a sad je dosao i prvi dan napljuvao publiku, koja je po meni s razlogom onako reagovala na prvoj utakmici. A o Pedji Stojakovicu necu da diskutujem uopste. Baja cak nije zeleo ni da igra. Ma zabranila bih ja njima svima da se prodaju do 30 godina! Pffff kako sam bila sinoc, ma ne ljuta, nekako me je bilo sramota... Znam da je Obradovicu najgore sad, njemu je karijera u pitanju, ali bre, kad je video da smo se spustili na 9 razlike, vec je tad trebao da menja taktiku.... Jao kud svratih na ovu temu...
 
Obradoviceva izjava je u potpunosti na mestu, jedina zamerka je sto nije to pre rekao i sto nije ucinio neke konkretne mere protiv tih pojedinaca. Mislim da je sada prekasno za sve ljudi su razocarani, prevareni na neki nacin, a oni ce sa svojim milionima eura i dolara nastaviti da se zezaju i da ih troskare... naravno cast pojedincima.

Rakocevicu sve pohvale decko je sazrelio kao igrac i borio se svim srcem!!!!!!
 
Jeste tacno to za Rakocevica, ali dzabe mu 20 koseva kad upropasti jos 20! Ide ko sivonja na njih cetvoricu. Brate, ne igra se tako kosarka. Jeste bio najbolji, medju najlosijima... Jbg, moramo se pomiriti s tim da smo trenutno losi. E da, nije mi jasno, kako se nismo kvalifikovali za SP kad smo mi jos uvek aktuelni svetski prvaci? Kako to moze?
 
To se videlo još 2003 kada smo pojedince jurili da igraju na Ep.Pa smo igrali sa sastvaom kakav je bio.NE MOGU da verujem da Obradović koji je bio poznat po oštrini priprema dopustio da se tako nešto desi.dakle on je selektor i TO NIJE SMEO DA DOPUSTI.
Trebao je odmah da uvede rezove tako što bi ih oterao sa priprema i doveo makar 8 novih igrača koji su bili voljni da igraju.Ovako Kinezi, Slovenci, Nemci ispred nas...
Najveća stvar za koju mi je žao jeste Bodiroga da se na ovakav način oprosti od reprzenatacije.
 
Људи...ми смо били осуђени на овако нешто...боље је и ово него да се провлачимо.
Питам ја вас ко нам је шутер у екипи, па ми смо најбољи били на центарским позицијама, али кад нам завуку зону (као шпанци што су нам урадили), ми трчимо ко пиличи без главе.
Јуче сам срео Гуровића како лелемуда са женом у 12;00 седео је у кафићу...па минимум 2 сата!!!
Ја сматрам да Шћепановић, Гуровић, Ребрача, Авдаловић, Радмановић не треба да играју ни за репрезентацију Конга како појма немају...
А оног Стојаковића треба накрпити, па дај бре како га није срамота...па он сутра кад Бодирога оде у пензију треба да преузме капитенску траку, а у својој каријери ако је одиграо 10 текми за репку...да су нам он и Вујанић били ствар би била другчија.
Обрадовићу свака част, он је освојио све што се освојити може, а ови нерадници у екипи који су преплаћени у својим екипама нек терају са терена, па има ова земља момке који су завредели репку...Стиће вас једном омладинци, који су злато узели...
 
Ja mislim da vise ne treba ni da zovu te salonske igrace.

Neka se pred naredno takmicenje napravi jedan lep otvoren turnir na Adi. Nek dodje ko zeli da igra i te nabedjene zvezde i momci sa ulice, pa kom opanci kom obojci. 12 najboljih nek budu reprezentacija i to je to. Dosta je bilo tih reprezentativaca preko veze.
 
U potpunosti podržavam i verujem Obradoviću, a najgora stvar bi bila sada da podnese ostavku (dokazao se i kao klupski i reprezentativni trener) jer to bi znacilo da su ovi čmarovi od igrača bili u pravu. Po meni trebao bi da najuri 2/3 tima i da uzme omladince i pokuša da napravi totalno novu generaciju, koji bi bili normalni ljudi i košarkaši a ne ova govna.
 
Ja prosto nisam mogao da verujem kad je Obradovic poceo da prica sta su radili. Pa to kao da igraju neki klinci od 15-ak godina kojima je vazna sopstvena taktika, a ne interes reprezentacije. Prosto mi deluje nemoguce da se tako ponasaju, da cinkare druge a kad treba da se suoce onda cute. Moje licno misljenje je da su probleme pravili Radmanovic, Gurovic, rebraca jaric. Prosto nemoguce, jbt, kao da igraju za kilo ulja i secera a ne titulu i to u Bg. SRAMOTA!!!
 
drago mi je sto smo pukli cisto da bi ova patriotska rulja od navijaca sa idejama velicine i moci kako smo mi najstariji i najaci narod, malo odyebala sa tim pros.eravanjima kojima kompenzuje izgubljene ratove...

ruzno sto se sad pljuje po zeljku i igracima, sto se docekuju na noz (bukvalno), cak se u ekipi i sami obracunavaju koliko su podlegli pod uticaj patologije gomile, tj naroda...
licno cestitam celokupnoj reprezentaciji ucinili su veliku stvar i veliki korak u smeru otreznjenja ove nacije od ideja moci i bogova.... Od toga nema vrednije stvari. bilo ne ponovilo se da nekog kujemo u zvezde.

realno, prosecna smo ekipa, skup tu i tamo solidnih igraca za koje treba dosta truda i uigravanja da postanu tim. Najveca mana im nisu ljudski kvaliteti vec su psihicki slabi, progutala su ih vasa vristanja: zlato zlato zlato... epa, yebalo vas zlato, lepo su vam uradili.

no, vreme je za smene u celom ksscg, sto rece sale, vreme je za nov pocetak...

regards,
random cloud
 

Back
Top